Thread: Concurs
View Single Post
Old 07-20-2009, 02:47 PM
fxbba fxbba is offline
Member

Default Oricine poate

Doar sa vrea,atit.Putin efort,ambitie.Necazul e ca,oamenii in general sunt plictisiti,nu au rabdare nici un ebook de 2-3 pagini sa-l citeasca pina la capat.Daca mai vb si de calcule,desene care par scheme de intrare in modul lunar,atunci e de inteles.Si oamenii nu sunt convinsi de realitatea prezentata si de mine(au mai facut-o si altii banuiesc).Toti au acea teama de FNI de Caritas .Dragilor caritasul a aparut la americani,Charles Ponzi la ei,Stoica la noi.Ar fi trebuit sa-i chinuie rau teama pe americani,dar ei merg mai departe,sunt doar mai atenti la alte modele de furaciune.Ce faceti daca in fata voastra este calcat un om pe zebra?Nu mai treceti strada?Cu siguranta nu asta veti face,veti fi,sunt convins ,mai atenti.Cine imi garanteaza mie ca nu-mi pierd banii ? ma intreba cineva,nimeni,am raspuns.Daca investesti 50 milionane, sa zicem intr-o taraba de legume,si nu mai fac filme .dar dupa 2-3 luni mai adugi la aia inca vreo 30 milionane pierdere,ce vei spune?
Nu indemn pe nimeni,chiar nu vreau sa fiu injurat,dar eu sunt convins ca oricine poate investi un 300USD,sau chiar sunt brokeri cu sume mici de start.
Si Forex-ul Gigi(e atit de mare ca nimeni nu are bani sa-l manipuleze,3,200 miliarde zilnic)e un business controlabil,acum pe timp de criza,in ciuda altor pareri.Si culmea il poti controla si cu celularul.
Voi veni dupa acel concurs cu ABC-ul Forexului,cu alegerea brokerului,cu tot ce trebuie sa stie un incepator.
Multa Bafta
ACM
Reply With Quote