View Single Post
Old 01-27-2007, 03:37 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Lancer
Esti un pilot lasat la sol sau inca mai zbori?
Si eu cand eram in liceul militar am urmat un curs de planorism si zbor cu motor , dar m-am oprit aici . Nu pot spune ca stiu sa pilotez perfect un avion, insa notiunile si deprinderile generale cred ca le mai am

Nu stiu ce carti sunt pe piata legate de acest lucru ca sa-ti spun daca vei avea succes sau nu. Ceea ce iti pot spune este ca eu cand am scos pe piata o carte intitulata "Am fost bolnav de psoriazis" in 4500 exemplare acestea s-au epuizat in cateva luni si daca as mai scoate o editie cred ca s-ar vinde la fel de repede.

Depinde ce vrei sa scrii in poveste si cui te adresezi
Daca te adresezi unor viitori piloti militari, trebuie sa le spui clar ce au de indurat si ce au de castigat. Sa faci un bilant intre bine si rau , pentru ca ei sa poata alege.
Daca te adresezi publicului dornic de senzatii , spune-le cum iti tramurau tie pantalonii cand zburai, spune-le ce obiecte neidentificate ai intalnit, cum ai scapat din situatii limita, cum este sa participi la un razboi cu un dusman care nu exista (anul '89), cum ti-au murit colegii si de ce, cum tremura sotia cand plecai la zbor, etc.
Pune totul pe hartie si apoi aranjeaza capitolele
Si nu uita sa-mi trimiti si mie un exemplar cu dedicatie!
Reply With Quote