Go Back   Forum Afaceri > Constructii > Amenajari interioare

Amenajari interioare Sfaturi practice, materiale, preturi ...

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 05-17-2007, 12:52 PM
ashe ashe is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by giurgiu
asa se va intampla

deocamdata astept raspunsul de la OPC

dupa care cum ati vazut acolo va incepe ofensiva pe interent fata de acesta firma care se vede ca este .....
este adevarat ce spui sunt multe firme care investesc mult in magazine si publicitate si uita toatal de productie si montaj si eu mi-am pus termopane acu 2 luni si a durat cam 1 luna sa gasesc o firma
am incercat la multe firme dar cand le spuneam ca vreau sa vizitez hala de productie nu stiau cum sa schimbe vorba si sa-mi ia banii asa ca fiti foarte atenti cu cine puneti geamurile.
Reply With Quote
Old 05-17-2007, 06:37 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Raspunsul a venit dupa patru luni, cand nu mai era cazul
Mi-au scris ca totul s-a rezolvat (asa le-au spus cei de la firma).

Nici macar sa ma intrebe si pe mine daca s-a rezolvat, nu mai vorbesc sa vina sa vada.

Va las pe voi sa judecati!

PS
Multumesc pentru informatia cu firma ax..
Cred ca ii voi vizita pentru ca mai am de inchis un balcom

Reply With Quote
Old 05-23-2007, 11:43 AM
ashe ashe is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by giurgiu
Raspunsul a venit dupa patru luni, cand nu mai era cazul

Mi-au scris ca totul s-a rezolvat (asa le-au spus cei de la firma).

Nici macar sa ma intrebe si pe mine daca s-a rezolvat, nu mai vorbesc sa vina sa vada.

Va las pe voi sa judecati!

PS

Multumesc pentru informatia cu firma ax..

Cred ca ii voi vizita pentru ca mai am de inchis un balcom
Era de asteptat raspunsul pe care l-ai primit doar e Romania nu?
Reply With Quote
Old 09-06-2007, 03:43 PM
REDRIVER REDRIVER is offline
Junior Member

io am o firma de termopane
si cand dau peste un client (daca se intampla sa am probleme la montaj) problemele raman la client acasa
Reply With Quote
Old 09-06-2007, 05:45 PM
Super Moderator

Ma bucur sa aud asa ceva
Sper sa citeasca si cei care au nevoie de termopan
Reply With Quote
Old 11-01-2007, 10:29 AM
Guest

Si eu sunt din Bucuresti, si mi-am pus geamurile termopane cu ASTRA ROGERS. Pe data de 24 octombrie 2007 , exact cu 3 zile inainte de termenul limita cand puteau sa vina sa instaleze fara a plati daune, au venit si mi-au facut montajul. Montajul bineinteles nu a fost complet si le lipsea un geam, au zis ca nu e nici o problema si ca revin in 3 zile.
A trecut o saptamana si mai bine si cei de la montaj au disparut bineinteles ca magarii in ceatza. Am sunat persoana de contact de la firma cu care am incheiat contractul si mi-a zis ca mai dureaza cel putin o saptamana.
Avand in vedere ca nu au terminat lucrarea, n-ar fi trebuit sa imi plateasca daune conform contractului cu 0,5% pe zi din valoarea lucrarii?
Sper sa nu se dea pierduti si sa nu mai apara cu geamul...am facut greseala sa platesc toata lucrarea inainte. Nu repetati greseala mea, dati toti banii numai dupa ce va termina lucrarea, altfel s-ar putea sa nu o vedeti niciodata terminata.
Probabil ca o sa apuc si eu pe urma doamnei GIURGIU D. ca sa imi rezolv problema... Probabil ca nu are sens sa incerc la OPC, cred ca o sa ii dau in judecata , sa isi respecte contractul ,sa imi plateasca despagubirile , si sa imi puna geamul lipsa.
Are dreptate doamna GIURGIU D.
Daca vreti o firma care nu face treaba si te lasa in aer , alege ASTRA ROGERS!
Reply With Quote
Old 09-11-2008, 05:28 PM
Ramy Ramy is offline
Junior Member

Buna si eu sunt din Buc si am facut o mare greseala ca am luat geamuri de la ASTRA ROGER.Pe data de 18.08.2008 am fost si am achitat avansul pt geamuri,pe data de 21.08.2008 au venit si au luat masurile,in aceeasi zi am fost la ei si am platit restul de bani.In contract scrie ca dureaza 15 zile lucratoare..Ieri am sunat la ei sa ii intreb ce se intampla cu geamurile,si mi-au zis ca nu stiu nimic si ca vor suna la atelier si ca vor reveni ei cu un tel.Normal k nu m-au sunat asa ca a doua zi adica azi am sunat la ei si mi-au zis ca au uitat sa ma sune (frumos raspuns)Azi mi-au zis ca s-au dat in lucru abea pe 25....si ca vor veni saptamana viitoare luni sau marti.Le-am spus ca nu e normal asa ceva eu platesc integral inainte de venirea banilor si dvs va bateti joc de mine?in conditiile in care eu stau la etajul 1 oricand poate cineva sa intre in casa peste mine deoarece am dat jos geamurile pt a le usura lor munca stiind ca ieri trebuia sa vina,si nu pot face nimic in casa din cauza lor am un santier..rasp ei a fost nu tre sa va razbunati pe mn ca nu am nici o vina.ok dati mi nr de la atelier,nu mi la dat asa ca a ramas ca maine sa sun iar sa vada ce poate face.
Eu sunt agent de vanzari ca si doamna de acolo dar stiu ca atunci cand imi plateste un client inaintea livrarii aparatului sau produsului toti banii fac tot posibilul ca totul sa fie ok si livrarea sa fie facuta la data specificata in contract.
Nu asa e normal?????
Acum ast sa vedem ce se va intampla maine.
Totusi va sfatuiesc NU PLATITI INTEGRAL INAINTEA LIVRARII GEAMURILOR.
Sper sa nu patesc ca si Giurgiu sa nu le monteze cum trebuie ca nu stiu ce le fac...

Mult succes si aveti grija Astra Roger e o firma.....nu asa cum se da

Reply With Quote
Old 09-11-2008, 05:31 PM
Ramy Ramy is offline
Junior Member

inainte de venirea geamurilor am vrut sa zic..sunt nervoasa scz..
Reply With Quote
Old 09-11-2008, 06:02 PM
Super Moderator

Desi nu doream sa-mi amintesc de acesta firma, iata ca mai sunt patiti si cred ca vor mai fi.
Vreti sa va mai povestesc cum la un an de la montare inca scartaie. Si acesta in conditiile in care sunt deschise doar o data pe saptamana cand ajung la birou.
Acum am alte treburi si nu-mi mai arde de scandal, insa ar trebui sa facem un forum special pe care sa-l denumim ASTRA ROGER SRL in care sa punem toate povestile, poate asa vor fi din ce in ce mai putini pacaliti.
Cat despre dreptate, eu zic sa va luati adio ca veti primi de la OPC, judecatorie sau alte institutii ale statului .
Mi-am amintit exista o firma care colecteaza debite de la cei rau platnici sau cei care dau tepe. Incercvatio sa scrieti si acolo poate va vor sprijini
http://www.urbaniulian.ro/?s=geamuri+termopan

Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules