Go Back   Forum Afaceri > IT&C > Stiri IT&C

Stiri IT&C Stiri si noutati din domeniu

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 02-24-2006, 07:43 PM
admin's Avatar
admin admin is offline
Administrator

Cadoul aniversar al DotCommerce, la doi ani de la aparitia comertului electronic romanesc il reprezinta posibilitatea acceptarii de plati prin intermediul binecunoscutului sistem PayPal de catre site-urile tuturor clientilor companiei, se arata intr-un comunicat de presa.

Astfel, magazinele virtuale partenere vor putea accepta plati din intreaga lume prin intermediul PayPal, beneficiind astfel de un modul alternativ de plata online recunoscut la nivel mondial.

PayPal-lider al solutiilor de plata online, ofera persoanelor fizice si juridice posesoare a unei adrese de e-mail, posibilitatea de a efectua si/sau primi plati online, usor, rapid si in deplina siguranta.

Serviciul este construit pe structura financiara deja existenta a conturilor bancare si a card-urilor de credit/debit. Pentru a functiona in deplina siguranta, in timp real si la nivel global, PayPal utilizeaza cel mai avansat sistem de prevenire a fraudelor (sistem proprietar).

Ghiseul Bancar
Old 04-21-2008, 07:08 AM
Bobyo Bobyo is offline
Junior Member

asa, si cand aude romanu de pay-pal parca aude de teorii cosmice, sa fim seriosi ... o sa mai dureze pana cand o sa faca romanasu de rand plati prin pay-pal .... asta pentru ca nu tot gandacu are card
Reply With Quote
Old 04-21-2008, 08:03 AM
Julian000 Julian000 is offline
Member

Te inseli. Un card este foarte simplu de obtinut si nu este deloc un privilegiu....nu e nevoie decat de un buletin. Nu inteleg de ce scrii PayPal cu liniutza insa presupun ca u esti cel care a ramas la ideea de "teorie cosmica" cand e vorba de plati online. Oricine are un magazin virtual de ceva vreme iti va spune cavanzarile si interesul a crescut foarte mult si piata de ecommerce din Romania a ajuns la o suma foarte considerabila. Iar dak acest sistem...aceasta industrie...creste considerabil si constant de ce sa nu imbratiseze clientii modul de plata cel mai sisgur din lume...PayPal. Iar aici vorbesc din cunostinta de cauza avandcontsiin Romania si in strainatate si desfasurand ecommerce si aici si in strainatate. PayPal e un fenomen carecreste constant si introducerea lui in Romania e un pas foarte mare si o oportunitate si mai mare pt ecommerce.
Reply With Quote
Old 09-24-2009, 07:40 AM
alexica73 alexica73 is offline
Junior Member

Foarte bine. Eu folosesc Paypal de ceva ani si nu am avut nici o problema. Am cumparat un site cu paypal, am facut upgrade la niste conturi tot cu paypal, de la ebay n-am cumparat nimik dar nu se stie... Paypal e ceva util si rapid fata de alte metode de plata la care te enervezi cateodata.....
Reply With Quote
Old 10-09-2009, 11:05 AM
bogdanescu bogdanescu is offline
Member

Nu stiu cum sunt taxele paypal fata de plata efectiva cu cardul. Aveti idee ce diferente sunt?
Reply With Quote
Reply

Tags
comert electronic, dotcommerce, magazine virtuale, paypal, plata online

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules