Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Investitii

Investitii Actiuni, obligatiuni, fonduri de investitii, finantari afaceri ...

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-02-2008, 08:12 AM
STALP STALP is offline
Member

tous dane spune le si despre dobanzile bancilor care sint variabile , despre timpul de constructie , despre posibilitatea vinzarii unei case care depaseste acei 5 ani, riscuri, si castig. nu spłn ca nu este o investitie dar stii ca in franta s au in tarile din comuniune majoritatea investitorilor sint cei care vor sa spele banii si ptr ei nu conteaza timpul , conteaza sa spele cit mai mult , rufele
Reply With Quote
Old 01-02-2008, 07:12 PM
Azerty Azerty is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by dan_cos
Sistemul Bancar aici in Franta este foarte bine pus la punct si iti ofera banii foarte repede pt o investitie imobiliara pana la 300.000 de euro. In consecinta oricine lucreaza cu acte in regula poate obtine usor un imprumut...
Inainte, banca iti cere un avans maricel... In al doilea rand, pentru a lucra cu acte in regula in Franta... ehe, cale lunga ... nu-i usor pentru toata lumea...

Quote:
Originally Posted by dan_cos
Una peste alta poti obtine carte de rezident destul de usor.
Aici m-ai pierdut...pai nu sunt deja in Franta, nu lucrez deja de cel putin 3 luni (ca sa am ce arata la banca cand merg sa cer imprumutul)?!?
Si mai sunt si altele pe care nu le inteleg...
Cu bine
Reply With Quote
Old 01-05-2008, 10:15 AM
STALP STALP is offline
Member

el se refera la cei care vin si cumpara cu bani in mana cred , atunci da iti fac aia rezidenta ptr ca investesti in tara lor , oricine are bani sa cumpere cu bani in mana s au pe loc in diferite forme , aceasta incluie si spalarea banilor , poate cumpara mai bine zis rezidenta in orice loc al lumii , aici in spania vin astia cu sacul de bani atunci nimeni nu intreaba de unde i ai
Reply With Quote
Old 01-05-2008, 10:17 AM
STALP STALP is offline
Member

acuma am vazut si eu ,, oricine lucreaza cu acte in regula,, pai acolo sta mult si bine sa lucreze cu acte in regula
Reply With Quote
Old 04-03-2008, 12:10 PM
florin227 florin227 is offline
Junior Member

Se finanteaza si dezvoltarile imobiliare?
Reply With Quote
Old 12-11-2009, 12:55 PM
Altheus Altheus is offline
Junior Member

Default investii/parteneriat

M-ar interesa daca nu doriti sa faceti careva investitii in Republica Moldova. Intr-o afacere destul de profitabila.
Daca da atunci contactati-ma pe e-mail.
Multumesc.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules