Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Investitii

Investitii Actiuni, obligatiuni, fonduri de investitii, finantari afaceri ...

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-24-2007, 07:02 AM
RobertCof RobertCof is offline
Junior Member

{PRE:Nu va speriati ca inca de la primul post aveti de citit un roman. Promit ca nu am dat nici copy&paste si nici nu sunt SPAMbot. Deasemenea, scuzati simtul umorului/ironicului exagerat pt unii.}

Aloha

O mica introducere..

Totul era bine cand era mama.. insa stiam ca o data ma voi trezi si voi realiza ca nu mai am nici acea fundatie sub picioare, nici acea bucurie si liniste innascuta si nici visul ca intr-o buna zi eu voi fi acela care o va scapa din sistem.. pentru totdeauna.. m-am rugat sa se intample cat mai tarziu, insa pentru ea timpul a fost scurt.. si eu sunt doar un exemplu..

Am cautat o cale originala spre independenta financiara, o metoda captivanta de escapada din sistemul romanesc de munca mult 'iubit' (de parintii nostri in mod special) numit '8-16'.. mai greu e pana te angajezi prima data, apoi esti prins in gheara sa fara scapare muncind numai pentru a trai - in prealabil - si poate pentru a creste un copil, sortit la acelasi sistem mizer intr-un viitor sumbru, prea intunecat pentru a sta cu mainile in san, sau pentru ate angaja salahor pe santier la 40grade+ si sate trezesti la 50 ani cu'cinzaca' la 6dimineata intrebandu-te mahmur.. "Cine sunt eu si ce na*ba caut aici?"

Dupa indelungi incercari de tip trial-and-error si alte o groaza de idei care au murit in stare incipienta, pe un fundal care te ia cu migrene ingrozitoare la 2-3 noaptea, am gasit acel ceva pe care eu il cautam..

Intocmit pe bazaprincipiilor -Oinvestitie reusitaaduce un profit azi, alt profit mai mare maine si tot asa.. / Nu e nevoie sa ne frigemcu totii, roata nu trebuieste reinventata.. /Leverage / Reccuring profitting / Anti-AV*N si tot asa.. sper 1 din 10 au prins ideea. - .. Imbinand douaplanuri total opuse in mediu catalizat de frumusetea paradoxului si aprins de nebunia unui auto-didact care pune mana pe puterea executiva absoluta a guvernului mondial ascuns.. (Nu,nu planuiesc Noua Ordine Mondiala.. nici nu sunt membru M*SA..)

Gata cu introducerile, deja mi-am etalat destule pe un forum prea necunoscut..

Ideea e ca am nevoie de o persoana care sa ma sustina financiar cel putin la investitia initiala ori sa colaboram spre o solutie viabila ca e pacat sa moara asa treaba asta..

Ofer 50-50 din tot biz-ul. Nu detin capital initial.Profitul asteptat este recurent si direct-proportional cu eforturile mele/noastre. Investitia initiala este de minim $2,500.00 ( doua mii usd ).

Voi prezenta totul in amanunt face-to-face si nu online.Open-minded persons au prioritate, caci nu este un proiect gen MLM, cutii chibrituri din par de pichinez sau mai stiu eu ce produse naturiste anti-prostie umana.

Imi cerinca o data scuze pentru culoarea in exprimare, eventuale greseli de ortografie ori alte aluzii intelese gresit. Fiecare cu experienta sa.

..si pentrua nu ma prezenta la inceput ca toti ceilalti.. ma numescRobert, sunt din Iasi si am 22 ani.. nu conteaza numele de familie momentan, dupace se vor filtra cei curiosi de cei seriosi si interesativoi'da la share' toate detaliile.. inclusiv experienta, cifre, termeni de intelegere, etc..

Prin acest post, am aruncat doar o pastila, am filtrat doar niste categorii de interese, am incercat sa instig la nou.. so.. no flames please, whatsoever.

Numai bine.

PS. De ce nu am incercat la Arena Leilor si te stresez pe tine, daca tot ma cred bazat pe ideile mele?Deoarece acolo odata ajuns in fata comisiei, va trebui fortat-obligat sa exprim 100% acuratete exact idea de afaceri in pre-alabil.. si sincer, nu am nici copyright(si nici nu se uita jumatate de tara).. plus ca nu sunt 1000% sigur ca nu ma scuipa daca le spun (be open-minded).
Reply With Quote
Old 07-24-2007, 08:59 AM
admin's Avatar
admin admin is offline
Administrator

Quote:
deja mi-am etalat destule pe un forum prea necunoscut..
Hmmm, te asigur ca e destul de cunoscut [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Old 07-24-2007, 02:01 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Vad ca stii sa arunci pastile, altceva ce mai stii?
A, am vazut ca vrei bani!
Sigur toti vrem, da nu stiu daca toti vor putea inghiti pastilele tale.
Reply With Quote
Old 07-27-2007, 06:05 AM
RobertCof RobertCof is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by admin
Quote:
deja mi-am etalat destule pe un forum prea necunoscut..
Hmmm, te asigur ca e destul de cunoscut [img]smileys/smiley2.gif[/img]
..necunoscut pt mine, nu echivalent cu nepopular[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Daca este cineva interesat de colaborare, chiar daca NU dispune de capital ma poate contacta cu PM si YM.. sa fiu sigur ca nu deranjez prea tare lumea pe aici..

Ciao
Edited by: RobertCof
Reply With Quote
Old 07-30-2007, 08:29 AM
ovidiu invest ovidiu invest is offline
Junior Member

Robert, poti sa ma contactezi la ovidiu19@yahoo.com. Reprezint un fond de investitii. Finantam start-up-uri.
Reply With Quote
Old 11-01-2007, 05:39 PM
dan_cos dan_cos is offline
Junior Member

citeste la investitie sigura
Reply With Quote
Old 11-02-2007, 06:31 AM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Ateptam sa ne spui AM REUSIT!
Reply With Quote
Old 06-04-2008, 03:39 AM
catalinbrasov catalinbrasov is offline
Junior Member

ai aici o alta adresa de contact calculatoare2005@yahoo.com
ca vorba omului sa avem "open mind" ca doar putem judeca si singuri daca este o pacaleala sau o idee absolut viabila

Reply With Quote
Old 01-25-2010, 08:43 PM
doctorino doctorino is offline
Junior Member

Caut partener(i)potent(i)financiar pentru dezvoltarea unui joc online (lume virtuala) de socializare (si nu numai) de tip MMO (Massive Multiplay Online). Fiind la scara internationala se pot obtine venituri nelimitate (din abonamente premium lunare, publicitate, procent din tranzactiile interne, obiecte virtuale de vanzare, etc). Jocuri similare: Second life, IMVU, There, Entropia universe, Kaneva, Dotsoul, Multiverse places.. Jocuri cu potential foarte mare, doar imaginatia si originalitatea fac diferenta.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules