Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Afacerea mea

Afacerea mea Aveti o afacere? Aveti nevoie de un sfat? Aici e locul.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-30-2009, 08:14 AM
sebastiantm sebastiantm is offline
Junior Member

Default coroane funerare

va salut cu stima.am observat ca aveti habar despre ce vorbiti si cum va sfatuiti si mi-am facut si eu cont.as dori un mic ajutor din partea voastra.am 20 de ani si de 6 luni stau acasa negasind nici un job,m-am saturat.cam de un an ma tot bate gandul sa imi deschid servicii funerare la mine la sat dar nu am bani si sunt sigur ca ar merge deoarece exista o rata mare de decedati aici,in plus sunt si comunele vecine.vreau sa incep dupa posibilitatile mele deocamdata si m-am gandit la coroanele funerare.am mai vazut la cineva si nu mi s-a parut greu deloc.dar problema e urmatoarea:nu gasesc nici unde pe net modul de fabricare al coroanelor si daca cineva pe aici care stie ce si cum as aprecia ajutorul,si inca o chestie,ca sa merg in piata cu ele imi trebuie un SRL,doar o autorizatie sau ce anume?multumesc anticipat.
Reply With Quote
Old 10-27-2009, 08:39 AM
georgeflorin georgeflorin is offline
Member

Idee buna , poti introduce pe o pancarda "VREI NU VREI , TOT LA NOI AJUNGI"
Problema este ca daca un diamant se slefuieste cu cateva mii de euro de un om , nu inseamna ca si tu vei stii cum sa il slefuiesti chiar daca esti la fel ca acel om , are ceva in plus fata de tine.
Tot asa si confectionarea de coroane tine de maiestria mainilor. Daca DaVinci a facut un tablou asta nu inseamna ca poti si tu sa-l faci , trebuie sa te nasti cu darul asta.
Reply With Quote
Old 02-21-2010, 01:41 PM
chris2010 chris2010 is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by sebastiantm View Post
va salut cu stima.am observat ca aveti habar despre ce vorbiti si cum va sfatuiti si mi-am facut si eu cont.as dori un mic ajutor din partea voastra.am 20 de ani si de 6 luni stau acasa negasind nici un job,m-am saturat.cam de un an ma tot bate gandul sa imi deschid servicii funerare la mine la sat dar nu am bani si sunt sigur ca ar merge deoarece exista o rata mare de decedati aici,in plus sunt si comunele vecine.vreau sa incep dupa posibilitatile mele deocamdata si m-am gandit la coroanele funerare.am mai vazut la cineva si nu mi s-a parut greu deloc.dar problema e urmatoarea:nu gasesc nici unde pe net modul de fabricare al coroanelor si daca cineva pe aici care stie ce si cum as aprecia ajutorul,si inca o chestie,ca sa merg in piata cu ele imi trebuie un SRL,doar o autorizatie sau ce anume?multumesc anticipat.
Grija mare cu sloganul recomandat...acel " vrei nu vrei...." este marca inregistrata si ar fi naspa daca ai incepe afacerea cu un proces
Reply With Quote
Old 02-21-2010, 01:43 PM
chris2010 chris2010 is offline
Junior Member

da...sfat periculos. Sloganul " vrei nu vrei,tot la noi ajungi" e marca inregistrata la OSIM, Sa nu se aleaga cu vreun proces saracul incepator...
Reply With Quote
Old 02-22-2010, 04:48 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Send a message via Yahoo to giurgiu

Eu zic sa mergi in cel mai apropiat oras, cauti o firma care face coroane si spui ca vrei sa te angajezi ca ajutor , fara sa fii platiti
Stai acolo 1 luna si inveti cum se fac, apoi iti faci propria firma.
Nu e filozofie mare. Mai greu e sa dai cu sapa la camp.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules