Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-09-2010, 12:58 PM
mikin mikin is offline
Junior Member

Default Propunere de colaborare/promovare

Buna ziua,

Am o firma care organizeaza evenimente in cluburi: baluri, partyuri tematice, petreceri private etc. de 2 ani. Totul a mers totul foarte bine pana cand a aparut si concurenta cu un atu foarte important: invitatull. Acesta costa in medie cam 1000-1500 euro pentru o prestatie, suma pe care eu nu o pot acoperi dupa un eveniment, ori as iesi pe minus ori la limita.

Avand ca target elevii de liceu si studentii m-am gandit sa inaintez o propunere de colaborare/promovare catre o retea de telefonie mobila Orange, Vodafone sau Cosmote. Promovez compania prin spatiu publicitar pe bilete, afise, bannere, fllyere, radio, concursuri interactive si alte modalitati de promvoare conform politicii de marketing a companiei respective. In schimb eu primesc banii necesari sa acopar costurile artistului.

Nu stiu ce ar trebui sa contina o astfel de propunere si ce ar trebui sa fac pentru a avea succes in aceasta initiativa.

As aprecia foarte mult orice sfat sau comentariu.

Multumesc anticipat,
Mihai Patrascu
Reply With Quote
Old 01-28-2011, 08:32 PM
sserbanro's Avatar
sserbanro sserbanro is offline
Member

Send a message via Yahoo to sserbanro
Default Ai public ţintă excepţional!

Quote:
Originally Posted by mikin View Post
Buna ziua,

Am o firma care organizeaza evenimente in cluburi: baluri, partyuri tematice, petreceri private etc. de 2 ani. Totul a mers totul foarte bine pana cand a aparut si concurenta cu un atu foarte important: invitatull. Acesta costa in medie cam 1000-1500 euro pentru o prestatie, suma pe care eu nu o pot acoperi dupa un eveniment, ori as iesi pe minus ori la limita.

Avand ca target elevii de liceu si studentii m-am gandit sa inaintez o propunere de colaborare/promovare catre o retea de telefonie mobila Orange, Vodafone sau Cosmote. Promovez compania prin spatiu publicitar pe bilete, afise, bannere, fllyere, radio, concursuri interactive si alte modalitati de promvoare conform politicii de marketing a companiei respective. In schimb eu primesc banii necesari sa acopar costurile artistului.

Nu stiu ce ar trebui sa contina o astfel de propunere si ce ar trebui sa fac pentru a avea succes in aceasta initiativa.

As aprecia foarte mult orice sfat sau comentariu.

Multumesc anticipat,
Mihai Patrascu
Invită tineri care sunt în curs de afirmare. Trupe noi, cântăreţi, instrumentişti. În loc să îi plăteşti, poate te plătesc ei pe tine. Aşa se fac afacerile. Şi o să ai localul full, 24/24. Pentru ca să cânte o trupă cu public asigurat, se plătesc chirii grase la sălile de concerte. Pe asta o ştiai?
Cu timpul, chiar ei îşi vor invita alţi prieteni, colegi şi chiar vedete recunoscute. Ce te costă să încerci?
Un posibil slogan: "New Star Club". La noi te întâlneşti cu tot ce e nou în muzică!
BAFTĂ!

PS: Cât dai că te-am scos? :P
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules