Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-09-2010, 10:33 PM
cristi cristi is offline
Junior Member

Default deschidere afacere

as dori sa imi deschid un fel de restaurat rustic cum se mai gasesc in anumite piete (ex Piata Obor ),as dori sa stiu cam ce acte trebuie obtinute,ce bani necesita afacerea si cam care ar fi profitul minim.MS
Reply With Quote
Old 01-28-2011, 08:54 PM
sserbanro's Avatar
sserbanro sserbanro is offline
Member

Send a message via Yahoo to sserbanro
Default La Registrul Comerţului

Quote:
Originally Posted by cristi View Post
as dori sa imi deschid un fel de restaurat rustic cum se mai gasesc in anumite piete (ex Piata Obor ),as dori sa stiu cam ce acte trebuie obtinute,ce bani necesita afacerea si cam care ar fi profitul minim.MS
Te duci la Registrul Comerţului şi afli acolo ce īţi trebuie. După părerea mea īnsă, ar trebui să īncepi cu o şcoală de afaceri. Asta, dacă vrei să mai şi ai afacere. Dacă vrei doar să cheltui bani, poţi să te apuci chiar acum. De cheltuit bani, e simplu. De făcut bani, e mult mai complicat şi durează pānă īnveţi diferenţa dintre a face bani şi a cheltui bani. Cam cinci ani mi-a luat mie. Şi am vreo 17 ani īn afaceri. A! Uitam un amănunt! Acum sunt īn Grecia.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules