Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Idei de afaceri

Idei de afaceri Loc de impartasit si promovat idei de afaceri.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-11-2012, 07:52 AM
Adrian76n Adrian76n is offline
Junior Member

Smile Retea situri de anunturi

Ideea este de a dezvolta o retea de situri de anunturi gratuite.
Am dezvoltat http://www.roanunt.net iar acum vreau sa dezvolt mai multe situri cu anunturi pe categorii, gen doar imobiliare sau joburi etc.
Astept si parerile voastre cu argumente pro si contra cu critici etc.
Reply With Quote
Old 02-11-2012, 12:02 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Send a message via Yahoo to giurgiu

drept sa-ti spun eu nu am intrat niciodata pe un site de anunturi, dar or fi si ele bune la ceva.
important este ce faci cu ele, daca vei castiga ceva , sau vei face munca voluntara
Reply With Quote
Old 02-11-2012, 02:20 PM
Junior Member

Default Se poate spune ca fac munca voluntara :)

Fac munca voluntara pana la un punct sper... Situl este facut astfel incat sa primeasca pana la 12 module de publicitate, se "expandeaza" etc.
Ideea de a castiga bani este publicitatea in prima faza apoi poate ceva conturi premium nu stiu sigur inca, o sa vad cum merg lucrurile.
Revin la munca voluntara... cine nu o face ??? dar daca esti hotarat sa treci toate obstacolele si sa lupti putin, eu cred ca se poate castiga chiar si din multe lucruri in care multi au dat gres. Afacerile nu ne "ridica"... noi le "ridicam" . Deviza mea este ca un pic de management nu strica nimanui.
Multumesc! si ma gandesc serios sa vad ce posibilitati mai am si nu mi-am dat seama inca.
Reply With Quote
Old 02-12-2012, 06:53 AM
Super Moderator

felicitari pentru modul de gandire
cu siguranta mai devreme sau mai tarziu vei reusi
incearca sa devii profesionist in modul de promovare pe internet.
Spre exemplu, ia un produs si arata ca stii sa-l vinzi pe internet.
Reply With Quote
Old 02-12-2012, 08:03 AM
Junior Member

Asta este ocupatia mea... sa vand si sa promovez pe internet, pe laga baze de date situri internet intranet etc. daca o sa gasiti situl de mai sus in primele pagini in google in 60 de zile inseamna ca am reusit, sau cum spuneti am dovedit. Dovedesc eu zilnic cu alte situri nu cred ca pot posta adresele aici ca fac publicitate.... Aici vorbesc despre o idee pe care o iau de la zero, in care nu am investit pana acum timp si munca. Anunturile pe net sunt un segment cu o concurenta foarte mare, exista cateva sute de situri de anunturi, si vom vedea in timp daca voi reusi sa inteleg acest segment astfel incat acest site sa ajunga printre cele mai preferate de utilizatori dar si de cei interesati sa posteze publicitate.
Reply With Quote
Old 02-12-2012, 09:48 AM
Super Moderator

sigur ca si site-urile pentru anunturi pot vinde si poti face acolo promovare. eu spuneam sa iei un produs, spre exemplu o vopsea lavabila a unui producator oarecare si sa ajungi cu ea in topul vanzarilor pe internet.
aici e performanta si cand vei dovedi acest lucru te vor cauta toti sa le duci produsele in top.
Reply With Quote
Old 02-12-2012, 10:02 AM
Super Moderator

ok am intrat pe site
in primul rand nu am gasit o rubrica pentru sanatate, ce ma interesa pe mine

in al doilea rand cautare avansata nu functioneaza . Nu trebuia sa pui acolo asa ceva pana nu mergea perfect. Chestia cu e in lucru nu pica bine

ai acolo o posibilitate sa cauti in site . Am cautat "gel" si nu am primit nici un raspuns cu toate ca tu ai ceva cu gel pentru acnee.

Daca cineva ca mine a intrat acolo si nu a fost multumit de ceva, el nu va mai reveni curand.

in partea stanga sub diverse , ai insirat o gramada de cuvinte cheie . Vezi ca s-ar putea pentru acest lucru sa fii penalizat de motoarele de cautare. Il pacalesti o data, insa cand se prinde te taxeaza.
Reply With Quote
Old 02-12-2012, 10:15 AM
Junior Member

Quote:
Originally Posted by giurgiu View Post
ok am intrat pe site
in primul rand nu am gasit o rubrica pentru sanatate, ce ma interesa pe mine

in al doilea rand cautare avansata nu functioneaza . Nu trebuia sa pui acolo asa ceva pana nu mergea perfect. Chestia cu e in lucru nu pica bine

ai acolo o posibilitate sa cauti in site . Am cautat "gel" si nu am primit nici un raspuns cu toate ca tu ai ceva cu gel pentru acnee.

Daca cineva ca mine a intrat acolo si nu a fost multumit de ceva, el nu va mai reveni curand.

in partea stanga sub diverse , ai insirat o gramada de cuvinte cheie . Vezi ca s-ar putea pentru acest lucru sa fii penalizat de motoarele de cautare. Il pacalesti o data, insa cand se prinde te taxeaza.
Exista subcategorie sanatate in categoria servicii, dar poate merita o categorie separata...o sa ma gandesc....
cuvantul gel este prea scurt pentru a da un rezultat, gel acnee sau gel pentru acnee sau acnee dau acel rezultat....cuvintele cheie din stanga inca sunt in lucru.... insa exact astfel de probleme vroiam sa aud Multumesc!!! pentru sugestii si am sa incerc sa fac unele modificari cat mai rapid. Astept in continuare sugestii si observatii.
Reply With Quote
Reply

Tags
afaceri, anunturi, diverse, gratuite, imobiliare

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules