Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-01-2009, 12:38 PM
panaalina21 panaalina21 is offline
Junior Member

Default Merita sa ma duc intr-o tabara de dezvoltare personala?

Recent o prietena mi-a zis ca a fost intr-o tabara de dezvoltare personala si ca i-a placut foarte mult. Mi-a dat linkul http://www.confidencecamp.ro/ dar nu m-am putut decide. Va rog sa imi ziceti urgent daca merita pentru ca inscrierile se termina miercuri!!!
Va multumesc anticipat!
Reply With Quote
Old 09-01-2009, 08:16 PM
Worker Worker is offline
Member

Default parerea mea

In principiu se merita. De ce zic asta? Am participat la doua training-uri de dezvoltare personala (The Wealthy Mind si NLP Start)si pot sa spun ca mai vreau. Suna bine intr-o tabara dar depinde de cati participanti sunt. Daca sunt prea multi participanti trainerul nu va putea lucra cu fiecare in parte. Dar merita sa incerci si sa ne zici si noua.
Reply With Quote
Old 09-03-2009, 11:42 AM
bogdanescu bogdanescu is offline
Member

Simti ca ai nevoie de incurajare?

Mai bine faci un curs de calculatoare sau de limbi straine. Sunt mai apreciate de angajatori.
Reply With Quote
Old 09-23-2009, 01:08 AM
zazaalaza zazaalaza is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by panaalina21 View Post
Recent o prietena mi-a zis ca a fost intr-o tabara de dezvoltare personala si ca i-a placut foarte mult. Mi-a dat linkul http://www.confidencecamp.ro/ dar nu m-am putut decide. Va rog sa imi ziceti urgent daca merita pentru ca inscrierile se termina miercuri!!!
Va multumesc anticipat!
De placut ii place la toata lumea, pentru ca e informativ si e Fun, dar inainte de a te duce uite-te pe site ce iti ofere acesta tabara, de exemplu pe prima pagina este o lista cu, Ce vei invata si Ce vei obtine din acest curs, fa o lista cu ele si la fiecare decide daca ai nevoie de acel lucru.
De ex. "vei gandi mai pozitiv, mai optimist" - eu nu am nevoie de acest lucru pentru ca mai optimist decat sunt nu pot sa fiu.
sau: cum sa-ti construiesti Roata norocului acest lucru intalnesti aproape la oricare curs de gen, si e discutat destul de detaliat pe net, il poti invata pe gratis.
Dupa ce faci acest lucru, si crezi ca investitia de 200 euro merita atunci nu ezita.

Te poti documenta din ebook-uri de chestiile astea, cumparand cateva cartii este mai ieftin, dar eu cred ca un curs dinasta nu se compara cu un e-book, deoarece este o experienta complet diferita cand un expert itzi explica si te invata sau cand citesti despre aceste lucruri. Decizia depinde numai de tine. Sa ai succes.

PS: Eu ma-si duce daca a-si avea timp si bani.
Reply With Quote
Reply

Tags
afacere, dezvoltare personala, nlp, tabara

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules