Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Stiri AFACERI

Stiri AFACERI Ati gasit o stire interesanta? Comentati-o aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-06-2008, 08:02 PM
irecafa irecafa is offline
Member

in conditiile de piata actuale, acum se concureaza sa atraga cat mai multe depozite, am vazut ca dobanda a ajuns si la 12 % , cea ce mi se pare enorm
Reply With Quote
Old 10-30-2008, 07:14 AM
blublu blublu is offline
Junior Member

Faza este ca multi tineri precum si eu ne gandim si la partea necurata de a face bani,aici sa nu intelegeti infractiuni sau ceva de genu,de exemplu sa fii *bijnitar* cu tot feluri de chestii,etc.e greu sati deschizi ceva,si sunt si prea putini care au rabdare sa astepte roadele muncii...
Reply With Quote
Old 06-01-2009, 04:14 PM
iamclau iamclau is offline
Junior Member

Default Si eu fac parte din acei 70%

... sau poate ca fac parte din acel procent care a si reusit sa-si inceapa o afacere pe Internet. Lumea trebuie sa inteleaga diferenta dintre afacere si job. Afacerea este acea sursa de venit, care are nevoie de investitie, seriozitate si perseverenta. De afacerea ta te ocupi cat vrei, cum vrei in conformitate cu telul pe care ti l-ai propus.Dintr-o afacere poti catiga si 100$ dar si 3100$.Afacerea aceea o ai si o detii pana mori. Intr-o afacere poti ajunge intr-un punct in care iti permiti a-ti asuma riscul de a nu face nimic 2 luni iar banii aceia continua sa-ti vina. Cand ai un job trebuie sa te prezinti la o anumita ora la birou, trebuie sa faci neaparat un anumit lucru sau poate ai de indeplinit un "target", trebuie sa stai 8 ore la birou, si castigi un salar fix, pana intri in pensie,iar venitul ti se diminueaza drastic. Este destul de evident care modalitate de castig este mai avantasoaja ...
Reply With Quote
Old 06-10-2009, 02:37 PM
Mindhacker Mindhacker is offline
Senior Member

No offense iamclau dar tu nu ai o afacere, esti doar o saiba mica dintr-o schema piramidala care este destul de rasuflata .

O afacere (in sensul cuvantului) trebuie sa produca valoare adaugata.
Reply With Quote
Old 11-01-2009, 09:05 PM
seller seller is offline
Member

Default BUna informatia!

Daca studiul este adevarat , atunci reprezinta o foarte buna informatie d eafaceri !
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules