Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-31-2008, 06:34 PM
italianul italianul is offline
Junior Member

Un salut tuturor !
<DIV></DIV>
<DIV>Inteleg ca nimeni nu iti va da niciodata "mura in gura" , dar as avea nevoie de ceva sfaturi , cam ce ar "functiona" in Romania in acest moment de criza mondiala .</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Detin un teren de 450mp , in cartier , langa blocul meu in Romania .</DIV>
<DIV>M-am gandit ca as putea deschide mai multe activitati , dar una la care ma gandesc cel mai mult ar fi</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Ospalatorie auto moderna , 3 linii spalare - aspirare, 4 angajati , 10 locuri parcare , loc de asteptare cu banci ,masa, automat bauturi(cafea,apa..etc),ziare zilnice la dispozitia clientului ... etc .. Cand vine clientul sa spele masina , sa nu "simta" cand trece timpul . Langa spalatorie ar mai putea fi deschis un mic magazin de piese auto ( cauciucuri , ulei , diverse accesorii auto ..etc ). Oferte pentru multiple spalari , publicizari radio local , cred ca ar fi o idee pe care clientul o va aprecia .</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Ar mai fi o posibilitate , o benzinarie cu 4 pompe . Nu stiu cum functioneaza cu franciza petroliera .</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>V-as ruga sa-mi dati idei daca este profitabil, sau ce altceva s-ar mai putea face .</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Multumesc anticipat</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>Edited by: italianul
Reply With Quote
Old 11-18-2008, 11:48 PM
ValiDraganescu ValiDraganescu is offline
Junior Member

[img]smileys/smiley18.gif[/img] ai grija cu benzinaria ca daca nu ai pompe electronice au sa te fure angajatii ca in codru. In mod normal profitul tau ar trebuii sa fie cam de vreo 7 mii de Euro la cisterna de mototina vanduta dar daca nu iti treci rapid in catalogul clientilor niste firme de transpor vei vinde motorina foarte greu, iar din benzina nu se prea fac bani in benzinarii, motorina este cea mai consumata.
Reply With Quote
Old 11-26-2008, 07:57 PM
montoya montoya is offline
Junior Member

spalatoria este o afacere expirata mai bine te faci grajdar
Reply With Quote
Old 12-02-2008, 10:26 AM
razvan_razvan razvan_razvan is offline
Member

benzinaria nu merge, sunt atatea companii mari... ce ai putea franciza si merge destul de bine in domeniul asta: statie de GPL, si asta poti sa o faci langa saplatorie

dar nu inteleg la ce iti trebuiesc locuri de parcare la spalatorie, la spalatoria unde spal eu, masinile sunt insirate in coloana cand asteapta sa intre la spalat

bafta!

Reply With Quote
Old 12-02-2008, 10:29 AM
razvan_razvan razvan_razvan is offline
Member

pt montoya: tu ce afacere ai? ca vad ca tot vii cu solutii "geniale"
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules