Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-16-2008, 09:50 AM
sebasty3n sebasty3n is offline
Junior Member

Default Niste sfaturi sau idei

Buna. Am si eu ceva bani (70000 E) si as dori sa-mi spuna cineva care stie dak se merita sa investesti in masini pe care sa le bagi la taxi?...sau intr-o firma de inchirieri masini?...
Eu m-am gandit ca pentru taxi ar fi bune loganurile.....deoarece sunt ieftinede intretinut.
Astept sfaturile vostre!
Multumesc anticipat!
Reply With Quote
Old 04-16-2008, 10:59 AM
Julian000 Julian000 is offline
Member

Crezi ca singurul lucru de care te vei lovi va fi intretinutul masinilor? Nu iti sugerez sa faci nimik cu ei deocamdata ci doar sa ii bagi in banca si pune`te pe studiat exact domeniul...cerintele....concurenta...lucruri pe care nu ai sa le gasesti pe nici un forum. Suma de care dispui...reala sau nereala....nu este enorma pentru afacerile la care te`ai gandit. Trebuie sa ai idei si strategii de marketing pentru ambele idei insa in primul rand licenta...ceea ce intr`un oras are se obtine foarte greu. Nu mai incepeti sa cautati succesul pe forum`uri sau solutia la anumite probleme. Daca tu nu esti la curent cu piata si cu ceea ce vrei sa faci...am mai zis o mai repet....nu fa absolut nimic in necunostinta de cauza. Iti sugerez....defapt...iti recomand...sa vezi toate cerintele si cine e deja implicat....sa vezi bataia de cap si cum e cu licentele si apoi sa vezi dak iti mai convine. Oricum....te rog sa revii cu decizia ta finala aici saupoate peste ceva timp la afaceri de succes. Multa bafta....
Reply With Quote
Old 04-16-2008, 02:41 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

eu zica asa:
Daca ai reusit sa faci acesti bani , fa tot asa in continuare.
Daca ti i-a dat cineva, intreaba-l cum i-a facut.
Si tot asa mergi pana la sursa.
A face acesti bani nu e usor si de aceea iti recomand aceste lucruri
Reply With Quote
Reply

Tags
inchirieri masini, taxi

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules