Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-28-2006, 03:07 AM
angelic_art2000 angelic_art2000 is offline
Junior Member

As dori sa deschid o gradinita particulara. Imi poate spune cineva cam ce suma mi-ar trebui pentru a demara aceasta actiune? Sau... poate imi sugerati unde pot gasi un model de plan de afaceri ce mi-ar putea folosi...

Va multumesc si multe succese tuturor!!!
Reply With Quote
Old 12-28-2006, 09:23 AM
firetiger firetiger is offline
Member

Buna angelic_art2000
Bine ai venit pe forum!
Click aici pt. plan de afaceri si nu numai:

http://www.eafacere.ro/articole-afaceri/plan-de-afaceri

Reply With Quote
Old 01-11-2007, 01:56 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Dupa ce vei studia bine cu ce se "mananca" o gradinita si te vei hotara sa faci acest pas iti vand si eu un pont pe care l-am auzit la televizor sau la radio

Gradinita ta sa aiba si o clasa cu program non stop 24 din 24 ore in care sa poata fi primiti copiii care nu au unde sa fie lasati 2-6 ore sau chiar mai mult cand parintii sunt la plimbare sau intrunire de afaceri, etc

Mai usor este sa-i aduci la o astfel de gradinita de cat sa cauti o beby siter pentru cateva ore.

sa aiba asigurat :
-educatoare calificata care sa cunoasca cel putin engleza
-asistenta medicala calificata pentru a face fata urgentelor

acest personal il poti gasi printre personalul pensionat

In rest sa ai bafta!

Reply With Quote
Old 04-20-2007, 07:40 AM
tinatimis tinatimis is offline
Junior Member

HRISTOS A INVIAT! ANGELIC ACEEASI IDEE MA BANTUIE SI PE MINE SI CUM NU CRED CA AM PUTEA FI CONCURENTE (eu locuiesc in BORSA, MARAMURES) SPUNE-MI DACA AI AVANSAT IN VREUN FEL CU ACEASTA IDEE, EU SUNT , DEOCAMDATA, TOT LA STADIUL DE IDEE.
DACA AI TIMP SI DORESTI ASTEPT UN RASPUNS, MULTUMESC SI SUCCES!!!!
Reply With Quote
Old 05-07-2007, 12:32 AM
iovo2003 iovo2003 is offline
Member

Draga angelic daca nu ai demarat sau chiar daca ai demarat afacerea cu gradinita particulara si ai nevoie de informatii, am ceva documentatie pe care as putea sa ti-o pun la dispozitie si chiar ceva sfaturi. Da-mi de veste.Bafta!
Reply With Quote
Old 05-07-2007, 12:42 AM
Member

Draga tina acelasi lucru ti-l spun si tie ca lui angelic. Te pot ajuta cu ceva sfaturi si chiar cu documentatie. Bafta!

P.S. Daca tot esti din Borsa si-ti spune si Timis, stiu ca sunt multe familii cu acest nume in Borsa si imprejurimi, dar te-as intreba daca cunosti un tip Timis Ioan fost si poateactual miner in varsta de circa 44 ani cu un tic nervos (misca des din gat in laterale). Daca da, da-mi te rog de veste, mi-a fost camarad in armata si un bun amic, prin anii 82. De atunci nu mai stiu nimic de el. Iti multumesc anticipat.
Reply With Quote
Old 05-07-2007, 04:04 AM
angelic_art2000 angelic_art2000 is offline
Junior Member

Va multumesc pentru raspunsuri!

Inca nu am reusit sa fac nimic in aceasta privinta, datorita lipsei de spatiu...
Nu am renuntat, insa, la idee, asa ca va voi contacta in curand!!!

Mult succes, tuturor!
Reply With Quote
Old 05-07-2007, 08:34 AM
tinatimis tinatimis is offline
Junior Member

Iovo2003, eu nu sunt de loc din Borsa, sotul este de aici si ca sa-ti spun ca stiu un Timis Ioan e mai greu,aici, un sfert di locuitori au numele Timis, alt sfert sunt Stetco, nici la prenume nu e mare diversitatea:majoritatea sunt Ioan(sau Ionel , sau Ionuc) iar multi suntGavrila (sau Gheorghe, Grigore)-ma refer la barbati, bineinteles; pot sa-l intreb insa pe sot,mai ales ca ai spus ca are acel tic nervos(de ex. si sotul e Ionel iar socrul e Ioan;ca o chestie nostima-datorita asemanarii de nume si prenume-la alegerile din 2004, pe afisele electorale erau trecute si poreclele, gen: Ileana Timis a lui Goanga sau Gavrila Stetco zis Nepotu' etc....).
Ti-as ramane indatorata daca mai putea ajuta cu ceva sfaturi sau documentatie ca sa stiu de unde sa incep, multumiri anticipate si ne mai auzim
Reply With Quote
Old 05-08-2007, 07:09 PM
Member

Draga angelic cand te vei hotari iti stau la dispozitie.

Draga tina iti multumesc totusi pt raspuns si mai sper.... cine stie poate sotul tau "dezleaga misterul". Pentru informatiile de care ai nevoie iti dau e-mailul meu pentru a putea stabili modalitatea de corespondenta. Unele din informatii ti le voi da prin mail, altele prin fax sau posta. Astept mail-ul de la tine.
Reply With Quote
Old 12-11-2007, 12:52 PM
florica54 florica54 is offline
Junior Member

buna,
vreau sa-mi deschid o gradinita particulara
imi puteti spune care sunt pasii pt a demara o astfel de afacere
va multumesc
Reply With Quote
Reply

Tags
gradinita particulara, plan de afaceri