Go Back   Forum Afaceri > Discutii generale > Cafeneaua eAfacere.ro

Cafeneaua eAfacere.ro Discutii, barfe, susanele ...

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 01-06-2006, 09:01 PM
Danice Danice is offline
Member

Justme, e adevarat ca anul asta mis-a prescris succes in afaceri, dar chiar asa?? Ca m-ai lasat masca...(dar mi-am revenit repede, ca sa ma asigur ca vorbesti serios)

Danice
Reply With Quote
Old 01-06-2006, 09:04 PM
Danice Danice is offline
Member

Prin ce colt al tarii esti? Capitala, cum banuiesc?

Tot eu
Reply With Quote
Old 01-06-2006, 09:11 PM
justme justme is offline
Member

capitala, da.

din pacate vine si vestea proasta: pt tot ce trebuie facut este si nevoie de finante.

fara nici un cost iti pot spune tot ce este nevoie pt a construi o astfel de solutie si iti pot da sfaturi cum sa o marketezi si unde sa cauti investitori (daca ai nevoie).

de aici incolo negociem
Reply With Quote
Old 01-06-2006, 09:17 PM
Danice Danice is offline
Member

Banuiam eu, ca doar suntem pe un site de afaceri...

Deci, mai departe discutam pe mail? ( pentru ca eu nu sunt din Bucuresti).
Reply With Quote
Old 01-07-2006, 12:22 PM
Schummy Schummy is offline
Junior Member

Buna ziua tuturor, raspund invitatiei voastre si ma prezint. Ma intereseaza masinile si calculatoarele si sunt gata sa ingros randurile celor care frecventeaza sectiunile respective.Nu sunt din Bucuresti, dar am locuit cativa ani buni acolo si munca inca ma aduce in capitala cel putin odata pe luna. Imi place acolo si ma gandesc sa ma intorc definitiv.
Reply With Quote
Old 01-08-2006, 03:26 PM
justme justme is offline
Member

Danice> am facut ceva research si o solutie ca cea pe care ti-am propus-o chiar nu exista asa ca devine tentant

vezi ca ti-am dat pm cu adresa mea de mail
Reply With Quote
Old 01-08-2006, 06:41 PM
Danice Danice is offline
Member

Buna seara, prieteni!

Am intrat sa vad ce mai faceti, sper ca ati avut un sfarsit de saptamana placut si ca sunteti gata de atac pentru maine... Lunea e de obicei o zi mai grea, de reacomodare, dar cred ca asta e valabil mai mult pentru angajati, caci patronii de multe ori sunt cu problemele afacerii in minte indiferent ca-i zi lucratoare sau zi libera...Eu cel putin asa patesc. La vechiul meu loc de munca, unde eram un simplu angajat, faceam diferenta clara intre timpul petrecut la munca si....restul. La fel, de cele mai multe ori reuseam sa las la poarta fabricii problemele legate de acesta si sa le reiau abia a doua zi, cand ma duceam din nou la munca. Acum nu mai pot face asta, nu mai exista acea delimitare in timp si spatiu, gandurile legate de firma ma urmaresc peste tot, fara sa tina cont de ... zile libere...

Justme, da, am vazut adresa ta de mail si iti multumesc. Nu ti-am scris pentru ca am preferat sa aprofundez un pic problema inainte.Si am profitat in acest scop de weekend, dar iti voi scrie negresit, am mai multe intrebari...
Reply With Quote
Old 01-09-2006, 11:30 AM
Rose Rose is offline
Member

Buna buna. Aveti si cafenea?? Mai dar ce bine e aici la voi! Eu ma numesc Roxana, din Bucuresti si tocmai mi-am deschis o agentie full service organizare evenimente. Inca lucrez ca director de vanzari la o societate de vreo 9 ani si vroiam sa va intreb... voi ati renuntat la servici (asta in cazul in care ati avut inainte de a intra in afaceri). Eu ma gandesc foarte serios sa renunt la servici pentru ca deja nu mai am timp iar de invoit... cat sa ma tot invoiesc?
Reply With Quote
Old 01-09-2006, 12:16 PM
firetiger firetiger is offline
Member

Bune Rose!

Iti recomand, pt. inceput, sa-ti pastreziserviciul si sa te ocupi de afaceri "in timpul liber" ... asta pina cind reusesti sa ai un venit pasiv care sa-ti permita sa te desprinzi de actualul servici si sa te ocupi integral de afacerea ta.

Iti urez mult succes in afacerea ta si sa fi intotdeauna cu un pas inaintea concurentei!
Reply With Quote
Old 01-09-2006, 01:02 PM
Rose Rose is offline
Member

Multumesc frumos Firetiger!!! Toata lumea imi recomanda sa nu renunt la servici.. mai ales ca am si chirie de platit... rate la vreo 6 banci si.. lista continua... Numai ca pur si simplu nu am timp!!! Eu m-am asociat cu nasa mea dar si ea ca si mine... servici de la 9-18. Sambata si Duminica imi este imposibil sa ma intalnesc cu furnizorii... Ma gandeam sa imi caut ceva part-time.. Ce parere aveti?! De fapt.. cred ca ar fi bine sa-mi pun anunt la rubrica "Caut un job".
Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules