Go Back   Forum Afaceri > Discutii generale > Cafeneaua eAfacere.ro

Cafeneaua eAfacere.ro Discutii, barfe, susanele ...

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 02-19-2006, 05:55 AM
Danice Danice is offline
Member

Dragii mei, poposesc si eu aici sa imi trag rasuflarea si sa va rog sa intrati pe subiectul deschis de mine la "umanitare", fie macar pret de un minut, cat va beti cafeaua...Veti afla acolo cum puteti intinde o mana de ajutor la doi copii, doua surori, una de 9 ani, pe care ii implineste luna asta si cealalta de 4 ani si jumatate, ambele chinuite de aceeasi boala rara si grea. Va rog din toata inima mea, nu ramaneti indiferenti, o suma cat de mica, chiar si 5 lei, donati de cat mai
multi dintre noi, aduc cele doua fetite cu un pas mai aproape de interventia chirurgigala deosebit de delicata si atat de costisitoare, de care au neaparata nevoie...Am avut ocazia sa urmaresc cu ochii mei cum alti copii au fost salvati si redati sanatosi parintilor lor, datorita a mii de oameni inimosi care au avut bunavointa de a renunta la un pachet de tigari, la o cafea, la un coafat ori la o revista noua si au donat suma respectiva acelor copii... Peste cateva zile e
aniversarea Catiei, haideti sa ii facem un cadou, sa ii aratam ca ne pasa. La 9 ani e destul de mare si intelege ce se intampla cu ea, haideti sa o ajutam sa zambeasca din nou...

Asadar, urmati linkul de la umanitare si apoi - cum am spus si acolo - urmati-va sufletul, iar daca aveti nelamuriri nu ezitati sa ma intrebati, sunt aici.

Va multumesc ca m-ati ascultat
Va pun si poza fetelor
Reply With Quote
Old 02-27-2006, 06:30 AM
Danice Danice is offline
Member

Buna dimineata si o saptamana buna. Unde a disparut toata lumea?

La noi e innorat, ninge si cu toate ca nu e foarte frig, nu pare deloc sa vina primavara...

Reply With Quote
Old 03-01-2006, 01:39 PM
Rose Rose is offline
Member

Bunaaaaa!!! O primavara frumoasa tuturor!!!
Reply With Quote
Old 03-01-2006, 03:48 PM
firetiger firetiger is offline
Member

La multi ani tuturor fetelor!
Reply With Quote
Old 03-02-2006, 08:08 AM
Dedea Dedea is offline
Member

Buna tuturor si LA MULTI ANI DE MARTISOR!

Ce ziceti, mai vine primavara?

Firetiger, superb ghiocel! Multumim!

Danice, m-a intristat tare mult ce am citit despre cele doua fetite! Dumnezeu sa le ajute!

Acum sunt la birou, dupa o perioada in care calculatorul a facut figuri. Voi incerca sa beau impreuna cu voi cafeaua de dimineata si sa stam la taclale.

Va doresc tuturor o zi excelenta!
Reply With Quote
Old 03-12-2006, 09:22 AM
Beatrice Beatrice is offline
Junior Member

Salutare din departare... Sa aveti o zi excelenta!
Reply With Quote
Old 03-29-2006, 10:04 AM
Dedea Dedea is offline
Member

Salutare, Beatrice! Dar ce minune tii tu in brate? Unde pot citi mai multe despre tine, caci se pare ca esti nou venita, nu?

(Si eu sunt o mamica de baietel nazdravan de 2 ani si 2 luni)

Va pup, sa speram ca vom avea parte de o primavara adevarata!
Reply With Quote
Old 03-29-2006, 05:31 PM
Junior Member

Dedea, ma bucur mult. Pai ti-am scris cam pe unde ma poti gasi...

pupici la voi!

messenger: rotaru_beatrice
Reply With Quote
Old 04-04-2006, 07:00 AM
Dedea Dedea is offline
Member

Gu monitz! (adica "good morning", asa cum spune Alex)

Ei, azi dimineata am avut chef de un ness, asa ca mi-am si facut! Dar nu prea vad lume la cafenea. E marti si aveti mult de lucru ? Si eu as avea ceva, dar mi-e o lene de ma doare.

Ia spuneti, soferi si soferite, cum razbiti prin Bucuresti, catre si dinspre casa/serviciu? Ieri a fost infernal in zona Academia Militara-Razoare!!!!! N-am crezut ca reusesc sa mai ies de acolo - blocaj ca la nebuni, nesimtiti bagati pe contrasens, reguli sfidate, ce mai, nebunie! Am noroc ca masina mea e mica si ma pot strecura usor. Oricum, ieri pe acolo nu se putea trece decat cu elicopterul.

Hai, va pup si va astept! Sunt cu ochii pe voi, am chef de vorba cu oameni harnici si cu idei multe! (...e de la ness )
Reply With Quote
Old 04-04-2006, 10:22 AM
Junior Member

Noi am venit de-afara! E vremea ciudata rau. Acum e soare peste 5 minute nor. I-am pus lui Alex hamul si l-am luat la o mica plimbare... Mai ce senzatie faina a avut cand a dat de iarba, frunze si alte alea... Asa fericit iera... Le pipaia, le-a mirosit... Mai mai sa le si pape. Apoi la flori la fel... Dupa ceva mers a obosit si l-am pus in carut. Eu ii puneam patura peste manute, el o dadea la o parte. Si era fericit ca vedea pasarele si mai dadea si din manute... Imi pare rau ca nu am putu sa stau mult afara si sa-l tin pe iarba... Dar acum fiind umeda poate raci, usor. Asa mai asteptam sa se incalzeasca sa-l duc la mare, in port si sa-l pun pe nisip... Sa te tii atunci!
Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules