Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Afacerea mea

Afacerea mea Aveti o afacere? Aveti nevoie de un sfat? Aici e locul.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-25-2007, 09:04 PM
Marius081 Marius081 is offline
Junior Member

Una dintre cele mai raspandite variante de a vinde un produs este cea online.

Produsele informationale au prins foarte bine pe internet. Dupa cat am studiat pe net, timp de cativa ani, modul ideal este implementarea unui program de afiliere.

Un produs informational cautat este cel ce realizare a site-urilor. Eu m-am gandit la aceasta varianta observand cererea pe piata.

Pentru ca acest produs sa fie cunoscut, dar pentru aduce venituri celor interesati sa vanda produsul fara sa se implice in procesul de vanzare cumparare. Acesta este mecanismul afilierii.

Informatia este trimisa gratuit prin email (selectata) si completa in ebook.

Puteti vedea cum este prezentata informatia:

http://www.creare-site.com

Comentariile pertinente sunt binevenite

Multumesc,
Marius

Reply With Quote
Old 05-11-2007, 09:50 PM
iovo2003 iovo2003 is offline
Member

Mai Marius nu vezi rau lucrurile, daca intr-adevar esti un bun web-designer, vad ca aisi putin spirit (fler) antreprenorial, asa ca sunt sanse sa reusesti. Dar retine, numai daca site-urile create de tine sunt competitive, adica corespund celor mai inalte exigentede calitate si pret, pentru ca altfel poti "pacali" unul, doi sau cativa dintre clientii tai dar in nici un caz pe toti potentialii tai clienti. Sunt multi tineri care cred ca a crea un chenar virtual si a tranti in el niste rubrici si sectiuni inseamna gata site-ul (performant), sper sa nu faci parte dintre acestia. Sa ai succes!
Reply With Quote
Old 05-12-2007, 11:48 AM
Marius081 Marius081 is offline
Junior Member

Salut Ionel,

ma bucur pentru observatiile tale. Vreau sa lamuresc un lucru. In aceasta afacere nu eu sunt cel care face site-uri, ci clientul ce primeste informatii utile despre cum sa construieasca site-uri. Calitatea depinde numai de client, desi nu cred ca nu va reusi sa faca ceva bun.

Interesul meu nu este de a pacali, ci sa aduc valoare pe piata. De ce nu as vrea sa pacalesc? Pentru ca este mult mai greu sa cauti clienti noi decat sa-i pastrezi pe cei ce au cumparat de la tine. Atuul este increderea lor si motivatia de a mai cumpara de la mine.

Multumesc pentru urari![img]smileys/smiley1.gif[/img]

Marius

PS Chiar te invit sa te inscrii sa vezi despre ce este vorba si apoi sa ma contactezi personal.

Edited by: Marius081
Reply With Quote
Old 05-12-2007, 10:37 PM
iovo2003 iovo2003 is offline
Member

Da, se vede treaba ca ai citit ceva carti de business, dupa logica pe care ai enuntat-o in opinia de mai sus si in plus, de vreme ce mi-ai aflat si prenumele (care in treacat fie spus nu e secret) inseamna ca sti si ceva software. In privinta propunerii tale, ma mai gandesc, poate te accesez/caut. Da-i bice si la buna afacere!
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules