Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-07-2007, 10:26 AM
cadaulu cadaulu is offline
Junior Member

eu fac intermedieri imobiliare d cate luni.. shi nu pot sa ma plang.. e mult mai bine decat cu o afacere proprie.. dar.. cum am mai spus e doar d moment..
avetzi idei.. sau shtitzi ceva despre terenuri... cunoashtetzi sau atzi auzit ceva.. postatzi..
cine shtie.. sau vb p mess cadaulu

Reply With Quote
Old 02-07-2007, 10:41 AM
admin's Avatar
admin admin is offline
Administrator

cadaulu, te rog nu mai scrie cu prescurtari din astea, ca se citesc f greu. Scrie te rog pe romaneste, sa pricepem si noi, fara sa facem studii aprofundate pe text.
Old 02-07-2007, 11:49 AM
Junior Member

Da, imi cer scuze! am sa ma reformulez.

Va salut stimati domni!

Ma numesc Dragos..

De ceva timp incerc sa-mi deschid o afacere personala,nu am reusit..

In timpul liber ma ocup de intermedieri imobiliare, nu e o afacere de viitor dar se castiga destul de bine, singura problema eca nuam un castig constant.

Va ashtept cu idei, intrebari etc..

Cu respect, cadaulu(id)
Reply With Quote
Old 02-08-2007, 05:52 PM
Junior Member

ciudat..
chiar nimeni nu se ocupa de intermedieri ???
nu e asha greu..
Reply With Quote
Old 02-09-2007, 04:42 AM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

O fi bun internetul acesta cu forumuri, messenger, e-mail, insa la uniii mai rau strica
Avem in fata un asemenea personaj. Daca el tot timpul foloseste acel scris, deja i s-a intiparit si a devenit reflex . Desi i-ai spus sa scrie corect ortografic el tot face greseli.
Si cand te gandesti ca acestia sunt "oamenii de afaceri de maine" !

Eu numesc (cu indulgenta)acest tip pe afaceristi "smecherasi" care cauta prosti. Nu-i place munca adevarata si s-a profilat pe asa zis intermedieri .
Noi sa-i spunem unde se gaseste o casa, un apartament sau un teren de vanzare , ca el sa aiba un venit constant .
Ei bine, draguta, cred ca nu ai nimerit bine pe acest forum si iti propun sa mai incerci in alta parte ca aici nu-i gasesti pe cei care-i cauti tu.
Reply With Quote
Old 02-10-2007, 05:25 PM
Junior Member

Nu intzeleg de ce anumite persoane pot clasifica o persoana doar dupa cateva cuvinte..
Domnule Giurgiu(draguta), cea ce am spus eu era doar o idee, nu caut prosti,nu sunt smecheras si nici o persoana fara ocupatie.. asta puteti verifica.. lucrez la o firma distribuitoare de peste,fructe de mare,specialitati.. etc.. ( sea bell trading ) colaborez cu o alta firma unica distribuitoare a produselor TIVOLIAUDIO in romania( stereofile srl) iar in putinul timp ramas ma mai interesez despre intermedierile imobiliare...
Am 27 de ani si 13 de munca, asa k va rog sa nu ma jigniti.. daca nu am cultura si inteligenta dumnevoastra asta nu inseamna ca sunt asa cum m-ati catalogat ..
Iar cu scrisul.. da aveti dreptate, a devenit obisnuinta..
o seara cat mai placuta..

Reply With Quote
Old 02-10-2007, 05:40 PM
Junior Member

referitor la la intermedieri.. am o cunostinta care vinde un teren(20000mp voluntari) la jumatate din pretul pietei.Domnule Giurgiu, deranjez pe cineva daca ma interesez sa-i gasesc un cumparator?
Reply With Quote
Old 02-10-2007, 05:58 PM
Super Moderator

Ii cer scuze, daca incepeai mesajul tau cu ce ne-ai spus acum , fii sigur ca nu as mai fi facut greseala de a te cataloga dupa cateva cuvinte , insa a fost o conjunctura nu tocmai bine venita. Eu am ce am cu scrisul acela pe net , pentru ca si fiica mea capatase acest obicei si am reusit sa o conving sa renunte la el.
Te felicit ca ai reusit pana la 27 de ani sa aduni atatia ani de munca . Sunt tineri care nici la 30 nu aduna atatia. Sunt convins ca nu ti-a fost usor si te apreciez pentru acest lucru.
Iti sugerez daca vrei sa te apuci de intermedieri sa-ti faci o firma a ta de imobiliare .Una este sa lucrezi pentru altul si cred ca te-ai saturat si alta este sa muncesti pentru tine
Eventual poti incepe prin a fi colaborator cu o astfel de firma si dupa ce vezi care este treaba pe acolo scoate-ti o autorizatie si dai drumul la treaba
Reply With Quote
Old 02-10-2007, 06:45 PM
Super Moderator

Banuiesc , ca nu este nici o problema, daca va fi , admin-ul ne va atentiona.
Ari fi interesant sa inchei prima ta tranzactie cu ajutoarul acestui forum

Poate ma intereseaza si pe mine aceasta oferta
Poti gasi adresa mea de mail in semnatura daca nu vrei sa postezi direct oferta. Daca nu va fi avantajoasa pentru mine poate iti voi gasi eu pe cineva

Reply With Quote
Old 03-29-2007, 10:20 AM
unikt1 unikt1 is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by cadaulu
referitor la la intermedieri.. am o cunostinta care vinde un teren(20000mp voluntari) la jumatate din pretul pietei.Domnule Giurgiu, deranjez pe cineva daca ma interesez sa-i gasesc un cumparator?
Contacteaza-ma pe id-ul andrei_mihai sa imi dai mai multe detalii sau un nr de telefon
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules