Go Back   Forum Afaceri > Discutii generale > Cafeneaua eAfacere.ro

Cafeneaua eAfacere.ro Discutii, barfe, susanele ...

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 01-21-2006, 02:29 PM
Danice Danice is offline
Member

Seara buna tuturor,

Cred ca trebuie sa bagi si un vin fiert, dulce si cu aroma de scortisoara sau cuisoare, la cat de frig e afara! Dar ce zic eu, probabil aveti, clientii de-ar aparea, dar dumnealor or fi plecati la schi, la patinaj ori macar la sanius ca acum e zapada din belsug, chiar si prin oras, de munte nu mai vorbesc...

Chiar, cum e prin Bucuresti, a nins?

Imi amintesc ca acum cativa ani buni eram in Vatra Dornei si pe marginea partiei, undeva pe la mijlocul ei, era o casa unde se vindeau vin fiert si mere coapte, firbinti si aromate ambele...Mamaaaa, ce bune erau! Si cum se cumparau! Afacerea potrivita la momentul potrivit...
Reply With Quote
Old 01-21-2006, 02:41 PM
admin's Avatar
admin admin is offline
Administrator

Ei, am crescut la Vatra Dornei, asa ca ce zici tu am mancat la bunici acasa. Mmmmmm!

La noi n-a nins, nici prea frig nu cred ca e, ca n-am mai iesit din casa din motiv de copil racit cobza

Avem in schimb niste zapada pe sigla siteului, asa ca punem si de un vin fiert
Old 01-23-2006, 09:42 PM
WLWL WLWL is offline
Member

Pe monitor, langa ora,la mine scrie ca afara sunt -17*. Ce bine ca stau langa calorifer, sau caloliref, sau cum ii zice, (paraca era un banc pe temaasta). Am degetele dezghetate dar sa puna cineva piciorul in prag si sa ii opreasca pe cei care vor sa iasa din forumul asta. Is de o ora aici si imi place cum arata, fata de multe altele.Este cat se poate de prietenos si atractiv.Voi mai intra sa aduc subiecte noi de dezbatut. OK?
Reply With Quote
Old 01-23-2006, 09:51 PM
admin's Avatar
admin admin is offline
Administrator

WLWL, bine ai venit!

Ma bucur ca iti place pe forum si sper sa fii la fel de vorbaret ca si pina acum
Old 01-24-2006, 10:02 AM
WLWL WLWL is offline
Member

Pai crezi ca sunt vorbaret? Celor care intra in topicul asta sa propuna subiecte de dezbatut. Trebuie cineva sa "sparga gheata". Atunci admin (istratorul) sa le faca topicurile, daca este posibil.

Intrebare, pe care cred ca multi si-o pun: Despre ce ar trebui sa vorbim la o cafea (cu zahar, Sussly, sare sau cu mult caimac). Nautul nu mai este bun, ori nu se mai gaseste?

La mine PC-ul arata -11*. Azi noapte erau -18*. E rece? Ce spune-ti de cei din Finlanda?

Va mai scriu.
Reply With Quote
Old 01-24-2006, 10:15 AM
WLWL WLWL is offline
Member

Pentru Danice: intra pe www.cabanova.ro Si acolo, cred, ca-ti poti face site-ul pe care-l doresti. Incercarea moarte n-are. Succes!
Reply With Quote
Old 01-24-2006, 11:18 AM
admin's Avatar
admin admin is offline
Administrator

Quote:
Originally Posted by WLWL
Celor care intra in topicul asta sa propuna subiecte de dezbatut. Trebuie cineva sa "sparga gheata". Atunci admin (istratorul) sa le faca topicurile, daca este posibil.
WLWL, zau daca pricep ce ai vrut sa spui [img]smileys/smiley9.gif[/img]

Quote:
Intrebare, pe care cred ca multi si-o pun: Despre ce ar trebui sa vorbim la o cafea (cu zahar, Sussly, sare sau cu mult caimac). Nautul nu mai este bun, ori nu se mai gaseste?
Desi pare greu de crezut, mai pot exista subiecte de discutie care nu se incadreaza la forumurile deschise pe eAfacere

Aceste subiecte se pot discuta aici.

Btw, vorbaret se referea la sensul bun al cuvintului
Old 01-24-2006, 11:21 AM
Danice Danice is offline
Member

Quote:
Pentru Danice: intra pe www.cabanova.ro Si acolo, cred, ca-ti poti face site-ul pe care-l doresti. Inceracea moarte n-are. Succes!
Multumesc, mi-am facut site-ul si pe freewebs si in Cabanova. Nu e gata complet dar e publicat de cateva zile. Mai lucrez la el din cand in cand. Ma enerveaza ca nu pot face (in Cabanova) link catre o anumita pagina a site-ului; in lista de unde ar trebui sa selectez pagina dorita imi afiseaza doar una, "Acasa", iar eu nu pe aia o vreau...Nu stiu unde gresesc...

Si ma mai supara faptul ca se incarca extrem de greu, chestie care sunt sigura ca descurajeaza pe oricine ar dori sa arunce un ochi!...
Reply With Quote
Old 01-24-2006, 01:47 PM
WLWL WLWL is offline
Member

Quote:
Originally Posted by admin
Quote:
Celor care intra in topicul asta sa propuna subiecte de dezbatut. Trebuie cineva sa "sparga gheata". Atunci admin (istratorul) sa le faca topicurile, daca este posibil.
WLWL, zau daca pricep ce ai vrut sa spui
Sal admin(istratoru-le). Era o gluma cu ai opri pe cei care vor sa iasa din forum fara a spune nimic. Mai "functionez" si in alte forumuri si stiu ca sunt multi care intra si ies fara a spune macar un buna ziua.

Intr-unul din ele administratorul redirijeaza raspunsurile sau noile mesaje acolo unde crede el ca se potrivesc mai bine. Spre exemplu cineva nou despre auto, intr-un loc ca acesta, la o cafea cu frişca.
Reply With Quote
Old 01-24-2006, 01:53 PM
WLWL WLWL is offline
Member

Quote:
Originally Posted by Danice a
Si ma mai supara faptul ca se incarca extrem de greu, chestie care sunt sigura ca descurajeaza pe oricine ar dori sa arunce un ochi!...

Este posibil ca site-ul sa fie prea Óncarcat. L-am vazut pe al unui tip care avea şi foarte multe poze şi se accesa foarte uşor.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules