Go Back   Forum Afaceri > Discutii generale > Cafeneaua eAfacere.ro

Cafeneaua eAfacere.ro Discutii, barfe, susanele ...

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 11-16-2009, 01:53 PM
admin's Avatar
admin admin is offline
Administrator

Default Alegeri 2009

Va invit iar la o cafea sau un suc si o barfa/susanea despre alegeri.
Ce parere aveti? Pe cine votati? Cine credeti ca o sa iasa presedinte?
Eu inca ma mai gandesc cu cine o sa votez, parca n-as prea avea pe cine, dar nici acasa nu pot sa stau.

Sau chiar conteaza cu cine votam? Ca am vazut tot felul de filmulete despre cum se fraudeaza alegerile. Chiar nici un vot de-al nostru n-a contat? Toate masinatiunile s-au facut "de sus"?

Va astept si pe voi sa va dati cu parerea.
Old 11-16-2009, 02:03 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Multumim pentru invitatie
Cu toate ca in general oamenii care sunt interesati de afaceri sun interesati foarte putin de politica, fiind vorba de alegerea presedintelul cred ca ar trebui sa fim cu totii interesati.

Si eu m-am implicat in acesta actiune si vazand ca pe strada la mine nu este nici un afis cu nici un candidat, am facut rost de doua postere cu doi candidati pe care le-am lipit pe usa garajului de la strada.
Mi s-a spus ca nu vor rezista , ca vor venii anumite persoane si le va rupe.
Ei bine nu s-a intamplat acest lucru si pana astazi au rezistat. Spun pana astazi, deoarece unul dintre ei nu a rezistat intemperiilor si a inceput sa se dezlipeasca singur. Eu am spus ca este un semn si ca acela va fi primul care va iesi din cursa, lasandu-l pe celalalt sa continue in turul doi.

Nu va spun care sunt cei doi candidati pentru a nu acuzt ca am influentat alegerile .
Va voi spune dupa 06.12.
Reply With Quote
Old 11-17-2009, 01:56 PM
bogdanescu bogdanescu is offline
Member

Eu apreciez pe acei candidati care nu arunca cu vorbe goale. Un astfel de candidat caruia ii acord slabe sanse dar care are o gandire corecta si actiuni coerente este cel de la Partidul Verde.

Si dintre cele 3 partide mari, tind sa merg cu PNL, pentru ca apreciez doctrina, nu candidatul.

Intr-un final, cred ca astea nu vor conta pentru ca in al doilea tur vor intra Base si Geoana. Si atunci voi vota anti-comunisti, adica anti-PSD.
Reply With Quote
Reply

Tags
alegeri, alegeri 2009, presedinte

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules