Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Afacerea mea

Afacerea mea Aveti o afacere? Aveti nevoie de un sfat? Aici e locul.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-29-2006, 06:16 PM
r_dimos r_dimos is offline
Junior Member

Va saluta un bobocde la malul marii

As dori sa deschid o afacere mica ,dar dispun de o suma in jur la 6000EUR si nu stiu cam ce fot face. Daca aveti idei si sugestii va rog sa-mi scrieti pe adresa mea r_dimos@yahoo.com

Va multumesc

Reply With Quote
Old 12-14-2006, 03:36 PM
costin212 costin212 is offline
Member

Uite-te pe site-ul din semnatura, completeaza formularul de comanda, la campul "Comentarii" scrie Detalii si vei afla cum sa faci bani si sa iti pastrezi si capitalul
Reply With Quote
Old 01-04-2007, 01:55 PM
LiveHotels's Avatar
LiveHotels LiveHotels is offline
Member

6000 euro - boboc - e bine - succes
Reply With Quote
Old 02-02-2007, 03:32 AM
HOTLIGIA HOTLIGIA is offline
Member

Parerea mea, poti face un minimagazin, lumea va manca tot timpul., Iti recuperezi investitia imediat.

Parerea mea.

Consider ca am ceva vreme in domeniul afacerilor si pot oferi o subtila consultanta. [img]smileys/smiley33.gif[/img]
Reply With Quote
Old 03-01-2007, 11:06 AM
beauty car srl beauty car srl is offline
Member

FA O SPALATORIE AUTO CONTACTEAZA-MA WWW.BEAUTYCARSRL.COM yahoo messenger beauty_car_srl@yahoo.com
Reply With Quote
Old 03-02-2007, 07:58 AM
Member

Sunt de acord cu ideea unei spalatorii auto, am vrut sa o incerc si eu, insa dupa un calcul detaliat am ajuns la suma de aprox 12-13.000 de euro, fara a lua in calcul terenul pe care va fi amplasata constructia.
Reply With Quote
Old 03-04-2007, 07:31 AM
beauty car srl beauty car srl is offline
Member

daca vrei ceva performant ajungi intr-adevar pe la suma aia sau chiar mai mult. poti face un mic leasing sau cel mai bine cumperi un aparat care nu e atat de performat dar isi face si el treba, de dimensiuni mai mici care te costa pana in 2000-3000 euro plus un aspirator care nu te duce la mai mult de 2000 euro. incepi cu ele si cand faci mai multi bani incepi sa te dotezi. daca vrei ceva preturi la asemenea produse trimite-mi te rog un email beauty_car_srl@yahoo.com sau vino pe yahoo messenger si discutam, gasim o solutie. saptamana asta am incheiat contract cu un furnizor de masini mai mici care costa mai putin, o sa le si pun pe situl meu ca sa le vedeti(sper ca pana la sfarsitul saptamanii sa fie gata) www.beautycarsrl.com
te astept

Reply With Quote
Old 03-05-2007, 09:01 AM
Member

Intr-adevar, pentru inceput nu iti trebuie scule super performante, insa costul pentru racordul la reteaua de apa. de canalizare, aprobarile necesare, amenajarea spatiului (pentru ca tot iti trebuie o mica amenajare ca nu speli masinile in mijlocul strazii), te vor costa.Trebuie sa iei in calcul si cheltuielile pentru primele 2-3 luni pana ti se va forma un vad cat de mic pentru a ti le acoperii.Dar, dupa cum am mai spus, cel mai mult te va costa terenul.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules