Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Afacerea mea

Afacerea mea Aveti o afacere? Aveti nevoie de un sfat? Aici e locul.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-09-2007, 06:54 PM
Azerty Azerty is offline
Junior Member

Nici nu stiti in ce viteza am citit mesajele dumneavoastra... prima data. Apoi le-am recitit pe indelete, am analizat fiecare virgula
<DIV>Multumim pentru aprecieri si pentru sfaturi.</DIV>
<DIV>Vad ca in continuare va spun "dumneavoastra", chestie de educatie, pot sa va spun "tu"? Multumesc.</DIV>
<DIV>Asadar... manechin avem, baiatul care poarta unele dintre haine in fotografii e tinerel, frumusel si disponibil. Fata inca n-am gasit-o, dar avem o idee. </DIV>
<DIV>Imi spui sa fiu primul meu client. Oho, sunt inca inainte de a fi scos produsele din "tzipla" Si eu (mai putin, fiindca articole pentru femei inca nu prea avem), si mai ales sotul meu. </DIV>
<DIV>Ce mai era... sa ne cumparam un domeniu. Multumim pentru idee : in Franta il cumparamcu 10-15 euro maximum [img]smileys/smiley17.gif[/img]. Nu acolo e problema. Problema e ca "domeniul" trebuie umplut cu un site de vanzari online, suntem pe cale sa invatam cum se face (cum? n-am spusca vrem sa-l facem noi cu mana noastra?). Avem aici prieteni "pro" care ne ajuta, trebuie doar sa ne organizam, fiindca timpul este atat de scurt... si pentru ei, si pentru noi.</DIV>
<DIV>Despre vizita "reala", nu pot sa spun decat "oricand, cu placere!". Doar ca noi, fiind la 2000 de km, nu vom putea fi acolo sa va primim (aici vorbesc de oricine ar vrea sa ne treaca pragul). </DIV>
<DIV>Ce mai era... notez ID ul tauchiar acum iar cand ai putin timp, cand ne nimerim online,voi primi cu placere si alte sfaturi si idei.</DIV>
<DIV>Cu bine si multumesc inca o data.</DIV>
<DIV></DIV>
Reply With Quote
Old 11-10-2007, 05:52 AM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Buna dimineata

Imi cer scuze ca nu am vazut ca locatia ta este in franta
am avut impresia ca este la Pitesti.
Ce inseamna si net-ul asta, sa vorbesti cu cineva care este la 2000km si sa nu-ti dai seama.
Poate daca ai fi spus Bonjour monsieur as fi facut legatura.
Pana la urma ce inseamna si acesti 2000km cand acum traim cu totii in gradina UE .
Daca invitatia va mai fi valabila, in vara sigur vom ajunge si in franta si la pitesti.

Eu vorbeam de domeniu.ro pentru ca magazinul este in romania. eventual poti cumpara domeniu.eu si atunci s-a rezolvat problema.

Cand i-am povestit si sotiei de magazinul vostru a ramas incantata si m-a intrebat cand mergem sa cumparam.
Nu va face comanda pe internet pentru ca v-am spus romanul vrea sa probeze ce cumpara.
Nu stiu daca aveti o obtiune in cazul in care clientul care cumpara pe net si nu este multumit de masura sau culoare sa poata schimba produsul.

Cand va veti face propriul site si magazin este bine ca fotografiile produselor sa poate fi marite cat ecranul pentru a fi vazute mai bine. Eventual sa puneti chiar si cate un filmulet.

In fine, daca vom sta direct de vorba poate iti voi mai da si alte sfaturi.
In rest, toate bune si aratati-le frantuzilor cine suntem !

Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules