Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Afacerea mea

Afacerea mea Aveti o afacere? Aveti nevoie de un sfat? Aici e locul.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-27-2007, 07:06 PM
hana79 hana79 is offline
Member

multumesc mult!

da, nu stiu ce are messu meu..ca abia astept sa il repare si sa-l contactez pe giurgiu
Reply With Quote
Old 09-10-2007, 12:20 AM
dEmy dEmy is offline
Junior Member

hana79: ti-am lasat un mesaj privat.
Reply With Quote
Old 11-05-2007, 07:13 PM
Richard_ Richard_ is offline
Junior Member

E intr-adevar greu sa incepi ceva cuputin capital,si mai putine idei unde sa il investesti....Dar ceea ce e mai important e ca intentionezi sa incepi ceva....Orice ai face ,sa o faci cu placere si sa investesti f multa pasiune ,si o sa vezi ca rezultatele vor fii pozitive...Bafta!!!
Reply With Quote
Old 11-22-2007, 04:53 PM
MeTeoR MeTeoR is offline
Member

Asculta-l pe richard ca are o poveste frumoasa...dak te vei implica in afacere cu multa inima cu siguranta vei reusi oricat de greu ti-ar fi si peste cativa ani cand iti va creste si copilasu o sa ii poti oferi tot ce are nevoie si ai sa vezi ca o sa ai o viata implinita
Reply With Quote
Old 11-25-2007, 06:16 AM
beauty car srl beauty car srl is offline
Member

cumpara ceva de care are firma nevoie : masina, calculator, laptop, tv, sediu, birou, mobila...etc...
Reply With Quote
Old 01-18-2008, 06:11 PM
victorita victorita is offline
Junior Member

Buna, iti dau o idee de afacere fara investitie.Firma se numeste Oriflame Cosmetics si tu nu trebuie decat sa strangi comenzi din catalog de la prieteni rude si apoi le comanzi, la 21 zile tre sa platesti. Castigul este garntat, poti sa-ti faci si retea adik mai inscrii cateva fete si poti castiga procent din vanzarile lor, nu este o limita de castig cu cat vinzi mai mult tu si reteau ta castigi mai mult, de ex cam oricine poate castig lejer intre 500 si 2000 ron ca sa nu mai spun ca poti ajunge si la 10.000 ron + bonusuri si excursii in strainatate.
Reply With Quote
Old 10-25-2008, 08:14 AM
fxbba fxbba is offline
Member

Quote:
Originally Posted by giurgiu
Poate o fi un soft de contabilitate care te scuteste de impozit pe profit!

Hai ca sunt rautacios nu-i asa , dar ce sa-i faci, mai trebuie sa ne descretim si noi fruntea !
<DIV>Fruntea dupa cite stiu eu,o descretim cu o gluma buna,cu ceva vesel,nu cu o intepatura,nu cu o jignire.Dar se pare,cred ca nu mai stiu eu!!!!!!????,in tara asta lumea a ajuns sa ridacind e jignita,intepata??</DIV>
<DIV>Chiar ca am ajuns rau.</DIV>
<DIV>Gheorghe,nu e un secret,recunosc,stii multe,generalitati,dar asta nu-ti da dreptul sa superi sa jignesti,doar pentru ca adminul iti permite asta!!!???</DIV>
<DIV>Romanul ezita sa contreze,sa lupte cu tot ce pare a fi un cit de mic sef.</DIV>
<DIV>Unde dracu e curajul cu care ne tot laudam atit,unde e verticalitatea pe care o pretindem,unde sunt calitatile cu care ne tot falim??</DIV>
<DIV>Rare interventii ale tale in care n-ai flosit H2SO4.Ideea e sa comentam doar tehnic,fara nici un fel de atac.De ce oare nu ne putem abtine??</DIV>
<DIV>La tine cred ca boala asta e cronica,un medicament ar ameliora cel mult,n-ar reusi sa vindece.</DIV>
<DIV>Cu stima</DIV>
<DIV>Aurel</DIV>
Reply With Quote
Old 12-14-2008, 09:50 AM
Tiberiu05 Tiberiu05 is offline
Member

Daca ai pana in 9 angajati si ai venituri ce nu depaseste echivalentul in lei a 100.000 euro vei plati impozit de 2,5% in primul an si 3% in urmatorul.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules