Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-28-2007, 11:58 PM
Aleku Aleku is offline
Junior Member

Salut sunt "Alecu" Alexandru ... Am 18 ani si vreau sa ma apuc si eu de o Afacere ceva de genu ... Parinti mei imi pun la dispozitie 10000 Euro Sa imi fac o afacere .. Si Sincerrr nu am nici cea mai vaga idee da ce anume sa ma apuc ... Sunt din Targoviste... Daca ati putea sa ma ajutati si pe mine cu un sfat .... O idee ceva . Nu stiu in ce sa ma bag ... Nici nu vreau sa pierd bani dar nici sa ma imbogatesc peste noapte ... Si oarecum sa fi o afacere de viitor .. Care sa imi aduca ceva profit si sa fie de lunga durata ... DACA MA PUTETI AJUTA CU CEVA .. Va ROG DIN SUFLET ...

Multumesc anticipat !!!!
Reply With Quote
Old 11-29-2007, 08:40 AM
MeTeoR MeTeoR is offline
Member

Ce pot sa iti recomand eu este sa inveti in domeniul financiar , sa il studiez vreo 2 ani , si apoi sa iti incepi afacerea

Dak vrei neaparat sa iti faci afacerea de acuma nu pot sa iti recomand una anume pentru ca nu am studiat piata din Targoviste dar poti sa iti recomand sa incepi o afacere cu ceva care te pasioneaza pe tine... nu conteaza dak la inceput nu iti va aduce profit... important este sa te bucuri de afacerea ta si ai sa vezi ca vor veni si banii dupa aceea

Reply With Quote
Old 04-18-2008, 10:46 PM
kosfunny kosfunny is offline
Junior Member

Investeste o parte in educatia ta.Daca te sustin parintii si la asta, poti incepe cu ceva bisnita cu marfa de la turci.Asta te poate forma un pic! Nu baga toti banii in ceea ce vei face! La inceput vei pierde, asa ca pastreaza-ti o rezerva.
Reply With Quote
Old 05-16-2008, 06:02 AM
wizsoft wizsoft is offline
Member

Daca as mai avea 18 ani eu as deschide o sala de gimnastica ...

Cred ca poti avea succes si intr-un oras mic
Reply With Quote
Reply

Tags
afacere, profit

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules