Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Idei de afaceri

Idei de afaceri Loc de impartasit si promovat idei de afaceri.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-11-2007, 10:42 PM
sogard82 sogard82 is offline
Junior Member

doresc sa investesc in jur de 5000 de euro intr-o mica afacere ... ma gandeam la inceput la o chestie mica - cumparaturi la domociuliu sau pt anumite restaurante... si mai am cateva idei.... daca cineva are niste idei interesante si poate sa ma ajute .... va rog sa postati pe forumm si poate sa le dezvoltam PS: cei cu chestii de genul castiguri sigure.... si tot felul de jocuri piramidale ii rog sa nu posteze nimic, nu sunt din tara lui Alice
Reply With Quote
Old 01-12-2007, 07:07 AM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Afacerea cu cumparaturile la domiciliu a mers atunci cand nu prea se gaseau produse multe , nu erau atatea supermarcheturi.
Omul comanda ce stia ca poate obtine mai greu si le primea acasa. Platea un pic mai mult insa era asigurat.
Acum cand supermarcheturile sunt deja in concurenta constati ca este totusi inchesuiala la casele de marcat . Asta inseamna ca oamenii merg totusi la cumparaturi acolo.

Si mai este un lucru de care trebuie sa tii cont . Romanul este inca traditionalist si a facut in ultimul timp o placere din a vizita supermacheturile . Merge acolo ca la o plimbare, mai vede lumea si mai ia si cate ceva.

Mergi la un astfel de centru si intreaba-i pe cei care ies de ce prefera acest lucru. Astfel vei intelege mai bine acest fenomen.

Reply With Quote
Old 01-18-2007, 12:13 PM
enyy enyy is offline
Junior Member

eu as avea o propunere pt. tine,contacteaza-ma si spune-mi cate ceva despre tine,sa stiu daca ti se potriveste

en_delfree@yahoo.com
Reply With Quote
Old 01-19-2007, 06:19 AM
Super Moderator

Pai daca nu e secret sa ne spuna tuturor aici pe forum.

Spre exemplu cine vrea sa afle despre mine poate gasi totul ca o carte deschisa la in siteurile din semnatura.
Cred ca asa ar trebui sa avem toti

Edited by: admin
Reply With Quote
Old 01-19-2007, 03:44 PM
adrian adrian is offline
Junior Member

avetzi dreptate Domnule Giurgiu!!
Reply With Quote
Old 01-22-2007, 02:29 PM
dobi dobi is offline
Member

ADRIAN ,PENTRU A AJUNGE SUS ,TREBUIE SA TE ASOCIEZI CU PERSOANE CARE AU AJUNS ACOLO!!! SE SPUNE CA SA AJUNGI BOGAT POTI DE UNUL SINGUR ,DAR PENTRU A FII FOARTE BOGAT SI LIBER ESTE NEVOIE DE O ECHIPA!!!

QUOTE=adrian]avetzi dreptate Domnule Giurgiu!![/quote]
Reply With Quote
Old 01-22-2007, 02:32 PM
admin's Avatar
admin admin is offline
Administrator

dobi, textele cu majuscule pe internet echivaleaza cu tipatul. La cine tipi ? [img]smileys/smiley17.gif[/img]
Old 01-22-2007, 02:47 PM
adrian adrian is offline
Junior Member

nu-i nimik admin nu ma supar daca ar avea intentia de a tipa la mine:d ai drepatate dobi o echipa dar daca nu se poate face o echipa de ce sa nu incerc de unul singur adik sa construiesc eu echipa poate vrei sa faci tu parte din ea ca sa ajjungem acolo unde ai spus ca se poate printro echipa merita sa incercam astept un raspuns daca esty de acord...mersi
Reply With Quote
Old 01-22-2007, 02:48 PM
Super Moderator

Cred ca se referea la echipa de fotbal care iti aduce venituri substantiale cand esti proprietar si te face chiar foarte bogat

Daca te referi la echipe de oameni bogati, ei bine acele echipe nu prea primesc incepatori carora le flutura vantul prin buzunare. Daca vrei sa intri in echipa lor, trebuie sa demonstrezi ca poti fi ca ei.

Reply With Quote
Old 01-22-2007, 02:51 PM
adrian adrian is offline
Junior Member

asta nu stiu vom vedea cand o sa-mi raspunda...
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules