Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-17-2008, 08:02 PM
Radu_D Radu_D is offline
Junior Member

Salutare tuturor...
in cele ce urmeaza as vrea sa descriu putin genul de ajutor de care am nevoie...sau mai exact cat mai multe opinii din care sa extrag eu ceea ce ma intereseaza.
Am tot stat si am tot reflectat asupra demararii unei afaceri....si ... in cele din urma m-am oprit la una care mie personal m-i se pare cat de cat rezonabila.(neavand posibilitati materiale foarte ok)
Este in domeniul imobiliare, dar si a amenajarilor interioare...si anume ma gandeam ca sa fac o firma care sa se ocupe cu intermedieri imobiliare(lucru pentru care nu ai nevoie de prea multi bani, cel putin asa cred, am sa va rog sa ma corectati daca nu e asa), si totodata si cu amenajari interioara.A nu se intelege gresit...nu separat ci odata amandoua...
Stiti si voi ca atunci cand duci o masina la targ sa o vinzi...intai o "cosmetizezi putin" ca sa atraga privirea...si de ce nu sa creasca pretul....asa si cu imobiliarele astea...ma gandeam sa fac ceva de genu acesta....adica un fel de prestari servicii pentru clienti inaintea vanzarii....dar si vanzarea propriu-zisa.

ce ziceti???
Reply With Quote
Old 03-22-2008, 01:19 PM
banutz86 banutz86 is offline
Junior Member

nu prea ma am cu imobiliarele .....suna interesant eu zic ca ti-ar trebui ceva bani . Iar partea cea mai delicata este cat pui in + la apartament ca sa il renovezi s-ar putea sa ii sara pretul mult si cumparatorii sa nu mai fie disponibili. E ceva mai complicat si nu ma am asa ca las ape altii sa explice mai bine
Reply With Quote
Reply

Tags
amenajari interioare, imobiliare, intermedieri imobiliare

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules