Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Afacerea mea

Afacerea mea Aveti o afacere? Aveti nevoie de un sfat? Aici e locul.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-17-2008, 02:51 PM
STALP STALP is offline
Member

sa ti spun drept cred ca ce aduci tu din spania ........nu se mai foloseste demult acolo , stau in stocuri pline de praf ,,,,,,,,nu sint chiat timpiti si spaniolii astia ,,,,,,,,,despre ei intreaba ma pe mine ,tot ce e bun se vinde aici ,,,,ptr ca nu au ei productie asa mare , tinind cont ca aici iese o pasta de dinti si o periuta noua la o saptamana,,,,,,,deci ce sa ti spun......griji cu contactele aleaa ca ti trimit aia pe cap tot ce au in stoc si te speli pe cap cu ele nu pe dinti,,,,,si eu am un copil de 3 ani aici si cutoate ca i cumpar cel mai bun produs de aici nu l as invata cu asa ceva,,,,,,,,,,grija mare iti spune cineva care dupa 17 ani a invata legea junglei pe de rost .....daca esti prost te mancam noi , chiar daca esti urat
<DIV></DIV>
Reply With Quote
Old 02-17-2008, 03:03 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Nu-i speria prea tare ca au bagat deja banii acolo
Asteptam sa ne spuna cand au reusit sa-i recupereze
Sa vezi ce fericiti vor fi atunci
Edited by: giurgiu
Reply With Quote
Old 02-17-2008, 05:42 PM
roxi_iri roxi_iri is offline
Member

Nu am bagat nici un ban. V-am spus ca aduc numai la comanda
Probabil aveti dreptate.Vad cum decurg lucrurile. Vroiam sa aduc aparatele sa fie un inceput cu aceste periute.sunt sigura ca in aparatele acestea merg f bine alte produse. Aaparatele sunt ieftine si deja ma gandesc sa folosesc alt produs pe parcurs. Ce credeti?
Multumesc !
Reply With Quote
Old 02-17-2008, 07:30 PM
Julian000 Julian000 is offline
Member

Mei....voi credeti ca dak sunt nou pe acest forum sunt vreun semidoct?...Baga`te direct pe alte produse. Orienteaza`te bine de ce e nevoie sau ce ar merge si lasa periutele. Aparatele ar fi bune pt ca sunt si mecanice presupun ca ai spus ca nu consuma curent...dece e un avantaj devreme ce stau in priza toata ziua astfel de vending machines. Ideea si conceptul de vending e profitabil insa doar dak e pe cerinta pietei. E bine insa sa nu va lasati. Comentariile si analizele noastre se bazeaza pe experienta si normal ca sunt drastice si intepatoare devreme ce legea junglei domina lumea afacerilor. Dak gresesti nu esti iertat si mai ales dak va decideti sa faceti nistesacrificii financiare sau de oricefel pt acest business trebuie un plan de afaceri foarte bun pus la punct si sa aveti o strategie de marketing geniala. E mult de munca....nu e usor....imi vine sa innebunesc candvad post`uri de genu "fara munca si fara bataie de cap"...prefer sa nu comentez pt ca recunosc ca nu m`as putea abtine si modul in care as comenta sau ce as zice m`ar denigra....si prefer sa evit. Ganditi`va...analizati...puneti tot cap la cap.....mai bine prevazator decat prost....Multa bafta...
Reply With Quote
Old 02-17-2008, 08:08 PM
Member

Multumesc !
<DIV>Sigur ca trebuie multa munca.Fara munca nu realizezi nimic.Nu-ti da nimeni pe degeaba.Deja ma informez,fac planuri de mai mult de o luna sa gasesc produsul.Vedem, vedem...</DIV>
Reply With Quote
Old 02-18-2008, 02:00 AM
kondordv kondordv is offline
Member

Quote:
Originally Posted by roxi_iri
Va multumesc pentru comentarii si informatii!Mesajul nu este doar unul sanitar- sa stiti chiar este nevoie in
Romania de educare privind dantura si mersul la stomatolog.Pe site
chiar am anuntat ,mesajul va fi cel mai mult de Donatie si ajutorare
copii si nu numai.
Sigur ca este aici ai dreptate, numai ca in Romania problema majora nu este periuta si pasta de dinti ci apa potabila (sau mai putin potabila) pe care o avem la robinete.

Am avut niste prieteni care s-au mutat cu ceva vreme in Romania si au venit tocmai de la Chisinau. Mi-au povestit ca nu intelegeau la inceput ce era atata reclama la noi la televizor la periute si pasta de dinti, ca la ei n-au vazut niciodata si ca in general la ei nu se stie prea multe despre carii. Am fost uimit sa vad ca nu aveau nici o plomba si aveau totusi dantura perfecta. Problema este ca dupa 2 ani in Romania au inceput baietii sa aibe probleme. Stiti ce explicatie mi-au dat? APA apa in Romania este dezastru.

La fel tot APA din Romania da roade puternice pe cealalta parte afacerii cu sampoanele antimatreata, sampoane care se spune ca au efect doar daca le folosesti in permanenta, si de fapt efectul se vede prea putin!

Eu recomand folositi apa de fantana pentru orice in casa daca aveti ocazia, mai mult daca e posibil de munte, si veti vedea rezultatele!
Edited by: kondordv
Reply With Quote
Old 02-18-2008, 07:33 AM
STALP STALP is offline
Member

ai dreptate in chestia cu apa , totusi noi avem apa buna citusi de putin si recomand si eu apa de fantana , ma uit la spaniolii astia si jumatate sint cheli de la varsta prematura , 17 -18-19 ani , nu beau apa de la robinet , aici apa se cumpara , un litru de apa e mai scumpa ca un litru de benzina , in schimb apa curenta pentru baie e dezastruoasa , si nu va spun cate paste de dinti sampoane si alte magarii folosesc pentru intretinerea corpului , totusi cei cu implantul de par , dinti si alte magarii prospera din plin , nu va mai spun cu operatiile estetice ca sint la fiecare colt de strada , numai ca astea ii infrumseteaza ca sint urati cu draci..........
Reply With Quote
Old 02-18-2008, 08:22 AM
Member

Asa este.Sotul este de la tara, a avut fantana in curte si are dantura perfecta.A venit la oras si tot nu are probleme pentru ca dezvoltarea din copilarie conteaza foarte mult dar si spalarea pe dinti - nu exagerez dar cred ca se spala de 4-5 ori pe zi.

In ceea ce priveste d-ul Ggiurgiu nu-mi vine sa cred - parca spuneati ca daca produceati periutele astea stiati unde sa amplasati aparatele sisa le vindeti.Chiar ca nu va mai inteleg.
<DIV>Am cautat in forumul acesta sfaturi ,le-am gasit ,dar repede aruncati cu pietre in oameni.</DIV>
<DIV></DIV>
Reply With Quote
Old 02-18-2008, 08:49 AM
Member

ce produse credeti ca ar mai merge la aceste aparate?
<DIV></DIV>
<DIV>JELEURI</DIV>
<DIV>ACADELE</DIV>
<DIV>SAPUN </DIV>
<DIV>BATOANE CIOCOLATA</DIV>
<DIV>LUCIU DE BUZE</DIV>
<DIV>PLICULETE DE CAFEA CU ZAHAR</DIV>
<DIV>PIXURI</DIV>
<DIV>.........</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>ce trebuie sa caut este un produs cat un ruj, ca aparatele sa le poata accepta</DIV>
<DIV></DIV>
Reply With Quote
Old 02-18-2008, 08:54 AM
Julian000 Julian000 is offline
Member

Nu arunca nimeni cu pietre...ideea e ca tre sa fii atent si sceptic despre orice amanunt...am zis ....mai bine prevazator decat prost...Ideea e ca dak aveti prea mare elan si dak suntetiintr`o stare de beatitudine cu aceasta afacere in devenire...nu numai ca sunteti mai predispusi la a nu reusi dar si caderea va fi mai grea. Sper...si tind sa cred...ca cei care dau sfaturi in general sunt cunoscatori si oameni de afaceri..printre altele...asha ca e bine sa asculti si sa iei masuri. Dak vreti va dau eu niste link`uri cu vending machines mult sub piata si sa va orientati cum sa va divesificati si imbunatatitiafacerea...insa pe privat. Ideile de vending cam sunt tot aceleasi insa ideea e de a exploata locurile neexploatate. Dati`mi un msg pe privat dak sunteti interesata siva dau sursele fara nici un interes. Oricum..din nou...multa bafta
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules