Go Back   Forum Afaceri > Imobiliare > Cereri/Oferte imobiliare

Cereri/Oferte imobiliare Vrei sa cumperi sau sa vinzi o casa, un apartament? Anunta aici.

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 11-08-2007, 08:16 AM
celena celena is offline
Junior Member

Buna ziua!
<DIV></DIV>
<DIV>Un prieten a achizitionat un teren in Frumusani. Super afacere - spune el, si incearca sa ma convinga sa achizitionez si eu un lot. Spune ca zona e in plina dezvoltare, ca sunt multe proiecte rezidentiale ce urmeaza a se construi, si ca peste un an lotul de casa va valora de 7-10 ori mai mult.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Nu sunt la curent cu "pulsul" pietei imobiliare...stiu insa ca zona e superba, am fost la gratar de multe ori acolo,pe malullacului, langa padure.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Voi cum ati proceda: Ati cumpara un teren in Frumusani? Fie pentru constructia unei case, fie pentru a-l revinde mai tarziu?</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Multumesc anticipat pentru sfaturi si opinii.</DIV>
Reply With Quote
Old 11-08-2007, 11:51 AM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Sigur, din punctul de vedere al "blocatarului" cum le spun eu celor care locuiesc la bloc, este nemaipomenit, asa se intampla, merge omul la un mic si un pahar de vorba si se indragosteste de natura.

Din punctul de vedere al afacerii insa se ridica mai multe probleme.
Sigur, in ultimul timp preturile terenurilor au crescut vertiginos , insa in anumite locatii. Sunt alte regiuni unde pretul este la fel de peste 5 ani.
Daca zona respectiva este deja intravilan , au inceput sa se construiasca locuinte , sunt si utilitati in zona, ma refer la curent , apa , gaze, canalizare , merita investit pentru ca zona promite.
Dar daca sunt numai zvonuri e mai delicat. Poti astepta ceva timp pana se va anima zona

Reply With Quote
Old 11-24-2007, 02:53 PM
MeTeoR MeTeoR is offline
Member

Dak totul e cum spune prietenul tau ar merita o astfel de investitie.Mai ales dak ai fi in cazul meu sa traiesti in Bucuresti si sa te tot saturi de seafoare,masini,asteptat... park se simte nevoie de a te elibera de tot acest haos

Eu dak as avea capitalul necesar pentru o astfel de investitie poate ca as face-o... stiu ca atunci cand o afacere se dovedeste profitabila capitalul va veni dar .... la varsta pe care o am asta e prea putin posibil.

Reply With Quote
Old 11-24-2007, 04:14 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Daca esti pensionar merita sa iti faci o casa in afara orasului, cum este cazul meu, cand merg la birou o data pe saptamana.
Daca trebuie sa mergi zilnic la serviciu eu zic sa mai amani acest proiect, daca nu vrei sa devii clientul meu permanent pentru CEAIUL ANTISTRES.

M-am interesat si eu de acest proiect FRUMUSANI si am constatat ca exista interes pentru acesta zona mai mult din partea firmelor imobiliare pentru a creste pretul in zona. Asa se intampla cand zonele cu adevarat interes sunt ocupate.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules