Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-26-2008, 10:12 AM
anda09 anda09 is offline
Junior Member

buna ziua ,
dispun de suma de 14000 E si as vrea sa-mi deschid un magazin cu haine pentru copii cu varsta cuprinsa intre 0-24 luni inclusiv cu jucarii pentru aceeasi categorie de varsta .vreau sa stiu daca aceasta suma de bani imi ajunge si as dori cateva nume de producatori/furnizori de haine de copii pentru ca lumea e cam satula de atatea chinezarii.
va multumesc
Reply With Quote
Old 12-28-2008, 01:40 PM
rebrisoara rebrisoara is offline
Member

parerea mea e ca iti ajung si mai putini, ideea e cum ii gestionezi,... si presupun ca va fi intr-un oras mare, minim 100.000 loc. deoarece segmentul de piata careia te adresezi e foarte restrans,.. sunt multe, oricum... succes!
Reply With Quote
Old 01-02-2009, 03:24 PM
irecafa irecafa is offline
Member

depinde de mai multi factori daca iti va ajunge sau nu capitalul initial

- locatie, amenajarea spatiului
- Stocul initial
- Plata furnizorilor
- Publicitatea

Poti incepe si cu mai putini bani daca ai deja spatiul. De asemenea poti face magazinul pentru copii cu varsta cuprinsa intre 0 -5 ani pentru a mari publicul tinta
Reply With Quote
Old 03-14-2009, 06:21 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

incearca mai intai cu un magazin virtual. Daca reusesti cu el, cred ca nu vei mai dori unul real.
Reply With Quote
Old 03-16-2009, 06:36 AM
Mindhacker Mindhacker is offline
Senior Member

Ca sa-i dau dreptate lui giurgiu, riscurile de a incepe cu un magazin virtual sunt minime si cred ca in 4-5 mii de euro reusesti sa-ti faci si site-ul si promovarea lui (promovarea te costa cel mai mult).

Nu uita ca si daca ai face un magazin real ai avea nevoie de promovare asa ca de aceasta investitie nu scapi
Reply With Quote
Old 11-01-2009, 10:12 PM
seller seller is offline
Member

Default Propunere !

Intra pe www.clartech.cabanova.ro pentru produse ,Hainute pentru copii 2-16 ani, productie Spania. la preturi extra . In acest moment avem "lichidare d estoc" si asta ar putea fi un avantaj pentru cei cu un Magazin in domeniu.]

Este mai greu sa vinzi online aceste produse , trebuies vazute , pipaite , simtite , e o altfel de marfa. eu iti spun sa faci un magazin normal .

Fa-ti planul pentru costuri pe cel putin 6 luni .
Reply With Quote
Old 11-17-2009, 02:23 PM
bogdanescu bogdanescu is offline
Member

La fel ti-as sugera si eu, sa incepi cu un magazin virtual. Costurile sunt mult mai reduse.
Reply With Quote
Reply

Tags
furnizori, haine de copii, jucarii, magazin cu haine, producatori

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules