Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-28-2009, 07:19 AM
georgeflorin georgeflorin is offline
Member

Bine domnule ADMIN , am inteles o sa vorbesc civilizat, chiar de acum ma bucur ca sunt in primi 5 romani care sunt civilizati, si sunt bucuros ca o sa raman in istorie ca facand parte din grupul primilor oameni civilizati din ROMANIA.Inca nu ii cunosc dar sper sa ma intalnesc in urmatori 20 de ani cu ei .
D-le WORCER acum ca sunt printre primi 5 oamenii civizati o sa imi cer scuze de la dumneavoastra, da aveti dreptate afacerile se fac prin munca , munca si iar munca. Sa nu cumva sa va mai ganditi la prostii jocuri de noroc , licitatii la suprapret, afaceri gen bingo ca astea nu merg , asigurari ca vedeti ce a patit domnu cu asigurarile si cu...., a intrat in puscarie si este cel mai sarac om din Romania.
Afacerile bune sunt montat parchet , firma de curatenie , firma de constructii ,sapaturi manuale in mina.Dupa doar cativa ani de munca de luni pina duminica , si numai 14 ore de munca va aparea si imperiul financiar.
Ai gasit ca am suspendat activitatea (se numeste insolventa , suspendarea este cu totul altceva)firmei in anul asta , extraordinar cum ai gasit ? pe lista firme, ai dat un SEARCH cu adresa de mail pe google si ti-a aparut pagina firmei si ai aflat datele , si un copil de clasa 1 stie despre internet mai mult ca dumneavoastra. Pai nu ti se pare normal ca prostii sa lucreze si cand este vorba de probleme tot ei sa fie de vina!
Daca eram numai la cancioc si mistrie nu ma suparam ca ajungeam in situatia asta , sunt revoltat pentru ca am ridicat blocuri si case si sunt la fel cu unu care a dat din cancioc si mistrie. Vreau sa iti spun ca pina in 2007 am mai falimentat o firma , din cauza ca in loc sa ma ocup de prostii eu ma acupam de munca.
Sa imi pui datele aici sa vada lumea cu cine are de aface , pai cu cine sa aiba de a face , cu unul care a crezut ca in Romania se poate castiga muncind si fiind cinstit , facand totdeauna platile catre debitori , platind muncitorii la timp .Uite aici oameni de afaceri care ar trebui da-ti explu pentru cine vrea sa inceapa o afacere " www.antitepari.ro " ,ii gasesti pe pagina lor , cu adevarat niste oameni care merita sa li se spuna ca sunt DESTEPTII , Prostii sunt alti.
Reply With Quote
Old 10-28-2009, 07:32 AM
Member

D-le Marius Max , ALOOOO , cum merge MiniMarketul de la coltul blocului?
Sa nu mintiti pentru ca suntem in pragul sfintelor sarbatoi de iarna si ne vede domne-doamne , cu toate ca cred ca a uitat sa se mai uite spre Romania .
Sunt sigur ca merge prost , dar nu va lasa-ti , munciti in continuare , o sa fie cine sa va stranga recolta . Munciti si fiti cinstit pana la capat , platiti la timp salariatii , dati cezarul cei a cezarului si rasplata o sa fie pe masura, dar nu in viata asta.
Reply With Quote
Old 10-28-2009, 09:42 AM
Member

Si inca ceva am uitat , am vrut sa vorbesc iarasi prostii dar am uitat ca mam pocait mai inainte.
Ca se poate da in JUDECATA. Sa ma uit in cutia postala .
In Romania cand ai cu cineva ceva nu il dai in judecata, judecata nu inseamna ca trebuie sa castige cine are dreptate, pur si simplu platesti pe cineva de peste prut , cum azi zis si d-voastra ,sa iti rezolve problema.De remarcat neamurile noastre de pestre prut , sunt foarte bune recuperatoare de creante, si nu merge faza cu insolventa , vandutul datoriilor, etc.

Sa ma uit in cutia postala Ha ha ha ha hu ha
hi hi hi hi.

Gata , de acum promit chiar ca promit ca ma pocaiesc de tot , o sa vorbesc si am sa imi dau cu parerea in mod civilizat. si nu am sa mai stric visele nimanui , dimpotriva am sa incurajez, chiar daca sunt sigur ca o sa se termine prost de tot.
Reply With Quote
Old 10-31-2009, 06:32 AM
Worker Worker is offline
Member

Default O IDEE - modificarea regulamentului

Quote:
Originally Posted by georgeflorin View Post
Si inca ceva am uitat , am vrut sa vorbesc iarasi prostii dar am uitat ca mam pocait mai inainte.
Ca se poate da in JUDECATA. Sa ma uit in cutia postala .
In Romania cand ai cu cineva ceva nu il dai in judecata, judecata nu inseamna ca trebuie sa castige cine are dreptate, pur si simplu platesti pe cineva de peste prut , cum azi zis si d-voastra ,sa iti rezolve problema.De remarcat neamurile noastre de pestre prut , sunt foarte bune recuperatoare de creante, si nu merge faza cu insolventa , vandutul datoriilor, etc.

Sa ma uit in cutia postala Ha ha ha ha hu ha
hi hi hi hi.

Gata , de acum promit chiar ca promit ca ma pocaiesc de tot , o sa vorbesc si am sa imi dau cu parerea in mod civilizat. si nu am sa mai stric visele nimanui , dimpotriva am sa incurajez, chiar daca sunt sigur ca o sa se termine prost de tot.
Consider ca esti lipsit de bun simt, exact cum ii sta bine unui TAXIMETRIST. (stii tu la ce ma refer, iar datele despre tine nu le-am aflat datorita adresei de e-mail, ca pe acest forum nu este publica).
Nu mai are rost sa continuam aceste discutii, persoanele de genul tau se exclud singure din cercurile in care intra, datorita impertinentei si lipsei de respect de care dau dovada.
Consider ca persoana care administreaza acest forum ar trebui sa fie mai ferma si sa mai adauge reguli noi in REGULAMENT http://www.eafacere.ro/forum/announcement.php?f=44 , deoarece intre timp mediul on-line s-a poluat foarte mult.

Exemplu concret "georgeflorin" care nici nu are treaba cu limba romana si nici cu bunul simt.

Titlul meu: O IDEE - modificarea regulamentului, vine ca o replica la acest thread: Chiar nimeni nu vine cu o idee buna.

Urmaresc acest forum de mai multi ani si am postat pe el deoarece am considerat ca este un mediu de comunicare destul de elevat.

Sa ma fi inselat oare?
Reply With Quote
Old 10-31-2009, 10:11 AM
Member

DA , DA . Exact de taximetrie vreau sa fie legata urmatoarea afecere de care vreau sa ma apuc, acum ca mi se spune ca se potriveste , nu mai am nici o indoiala . Ce pot spune , mersi.
Despre limba romana , ce sa zic , nu imi aduc aminte ca sa fi citit in viata mea o carte , 1 , UNA , ca sa intelegi , daca poti verifica mediile din liceu vei vedea ca media anuala la romana este 5 si ceva pe tot parcursul celor 4 ani . Nici media 5 nu inteleg de unde mi-a dato , cand eu mergeam la vreo 2-3 ore de romana pe timestru. Dar sa nu uitam ca nici VANGHELIE nu pre este legatura cu romana , si este primar , nici Becali nu cred ca a avut note mari la romana si este in TOP , de fapt majoritatea celor din top 300 nu au prea avut o legatura cu scoala si totusi sunt consideratii din lumea buna a Romanie. Nicaieri la cumparaturi sau pe unde am fost nu ma intrebat nimeni de Eminescu, am facut si niste afaceri cu turci si nu sau plins de istorie , nu au adus aminte de mihai si de stefan . Chiar nu imi aduc aminte sa ma fi ajutat scoala cu ceva pina acum.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules