Go Back   Forum Afaceri > IT&C > Site-uri

Site-uri Site-uri puse in discutie. Nu se accepta reclama!

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 05-10-2007, 11:59 PM
yasminne yasminne is offline
Junior Member

hei as dori si eu pareri de la lume care se pricepe.............eu una nu ma prea pricep la asa ceva.............astept cu nerabdare

siteul meu este http://www.gentionline.ro

Edited by: yasminne
Reply With Quote
Old 05-27-2007, 08:34 PM
Junior Member

chiar nu se gaseste nimeni care sa faca un comentariu de orice fel??m-ar fi interesat sincer pareri de la oameni care se pricep
Reply With Quote
Old 06-20-2007, 07:21 AM
Guest

Nu vreau sa te dezamagesc, dar nu imi place forma site-ului, nu prea arata ca un site e-commerce, nu are un aspect profesionist si nu imi plac culorile. Acum parerile sunt impartite...
Reply With Quote
Old 06-24-2007, 05:32 PM
Junior Member

Eu sunt multumita sa aud orice fel de parere.......asa ca iau in considerare parerea ta....multam fine
Reply With Quote
Old 09-12-2007, 08:52 PM
sserbanro's Avatar
sserbanro sserbanro is offline
Member

Mie mi-a plăcut sdincer să fiu, daca eram fată,... dehhh!
Ce nu mi-a plăcut: La despre noi, se vorbeşte despre firmă, nu despre femei. Poate vreau s-i cumpăr şi eu iubitei mele o geantă, sunt în criză de timp şi apelez la tine. Adică, la cine? La revista "Femeia"? Sau că acuma se poartă "Femeia creştin-democrată"? Ai acolo cu totul altceva decât trebuie să fie la "Despre noi" Aceea este o secţiune consacrată pe orice sit serios şi conţine informaţii despre firmă, despre echipă, etc... Ce ai pus tu acolo, e un fel de "ştirea zilei", luată dintr-un ziar oarecare... No offense, but business is business! Dacă te iert eu, care nu cumpăr, e o chestie. Dar dacă voiam să cumpăr, ştii ce făceam? Te tereceam în BD (mi-am făcut un astfel de program pentru gestionat adrese Web), la categoria "dezastru". Adică următoarea vizită, peste xxxxx ani...
Exagerez puţin, dar contrastul între designul discret, feminin şi chestia asta, dă o notă de... "prea repede", să nu zic altfel. Am să mă mai gândesc, dar cred că asta ar fi. Cât priveşte ante-scriitorul meu, de... Când i-o trebui o geantă, o să i se pară că e frumos! Până acum, probabil n-a cumpărat nici una... El vinde pagini web. Aşa că, poate îi faci şi tu o recenzie, la paginile lui. Din punctul tău de vedere, adică... [img]smileys/smiley36.gif[/img]
Reply With Quote
Old 09-13-2007, 01:01 PM
Junior Member

Hei, multam frumos Serban pentru ca ai avut timp sa te uiti pe site si sa il analizezi un pic. Aceste informatii sunt foarte utile pt mine, pentru ca asa cum ai spus acea parte este facuta un pic la repezeala, si intr-adevar trebuie sa ii acord mai multa importanta. Sincer, multam fine pentru cuvinte si chiar voi lua masuri cat de repede se poate.

Merci frumos inca odata,

Adriana

Reply With Quote
Old 09-14-2007, 05:16 AM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Desi mesajul a fost pus din 11 mai , nu stiu cum de mi-a scapat
Am facut si eu o vizita pe acola si mi-a placut ce am vazut.
Dar nu de acest lucru discutam, ci de ce nu mi-a placut.

Cum a spus si serban nu spui cine esti, de unde esti si cu ce te ocupi.
Era bine daca aveati si un sediu daca nu poti avea un magazin de prezentare.
Sunt persoane ca mine sa ca sotia sau fiica mea care doresc sa si vada ce cumpara.
Cum spune cineva "PE site a totul roz si frumos"
Ce te faci daca persoana care cumpara, constata ca dupa ce desface coletul nu-i mai place pentru ca nu arata ca in poza. Ai un sistem de a da banii inapoi?
O alta problema pe care nu am gasit-o(poate nu am cauta bine) este "din ce sunt facute gentile" Una este sa fie din piele , si alta este sa fie din musama.
cine le produce (in tara sau din afara) Am fost in italia si sotia a cumpart o geanta care avea un pret afisat de 40 euro si pana la urma am luat-o cu 10.
Bineinteles ca nu era din piele.
Asadar poate gfasesti o posibilitate de negociere a pretului. S-ar putea sa prinda.
Eventual sa pui si niste preturi pentru persoanele defavorizate , care nu au veniturile celor bogati.
Poate faci si un forum unde cei care cumpara sa-si spuna parerea liber.
Iata cateva idei care sper sa te ajute.

Reply With Quote
Old 09-14-2007, 09:06 AM
sserbanro's Avatar
sserbanro sserbanro is offline
Member

O zi bună tuturor!
Adriana, mie mi-au scăpat cele spuse de Gigi, dar cam aşa e... [img]smileys/smiley2.gif[/img]. Ceea ce mă deranjează însă cel mai mult, este că cineva cere aici ajutorul şi nimeni nu mişcă!
Admin, eşti fată! Trage-i de urechi! Ce naiba fac, [img]smileys/smiley17.gif[/img] dorm în cizmele statului??!! [img]smileys/smiley4.gif[/img]
...Şi dacă ei dorm, măcar zi şi tu ceva, că eşti mai pricepută ca noi! doar voi ştiţi mai bine ce vă place să purtaţi, noi suntem "turcu' plăteşte"! [img]smileys/smiley4.gif[/img] [img]smileys/smiley4.gif[/img] [img]smileys/smiley4.gif[/img]
Oricum, ideea cu preţurile pentru toate buzunarele, ia-o în serios! Pe siturile pe care am fost eu (de afară...) am văzut chestia asta şi m-a impresionat plăcut! E important să oferi pentru orice vizitator ceva la buzunarul lui. Aşa îţi asiguri tragficul pe sit şi întoarcerea. Dacă te adresezi doar high -end, o să ai poate vânzări substanţiale, dar foarte rare şi ignori masa de surferi care au poate un venit mediu, dar caută ieftin şi uşor de procurat. Ori tocmai cu asta bate magazinul online pe cel offline, nu-i aşa? De ce să risipeşti un potenţial atât de mare de viitori clienţi?
Alt aspect: Dacă azi să zicem sunt "la blană", peste 3 zile e ziua frumoasei mele şi îmi intră în cont banii mâine, socoteala e făcută, nu? Dar dacă preţurile sunt prea "hottie", plec cu coada între picioare, chiar dacă mi se scurg ochii după o chestie de acolo. Fă-i să se scurgă pe sit, la alt produs care "merge" la buzunar şi cât de cât, calitativ şi ca design. Cred că se poate face de exemplu o secţiune "Top Fashion", una "Mid Range" şi una "Low End".
E clar că toată lumea se va înfige la "Top Fashion" (trafic mare) dar pe de altă parte, dacă i-ai lăsat "ţuţ" la bani, se mută mai spre bugetul lor, în loc să plece cu coada între picioare.
Sfătuieşte-te şi cu Admin, sunt sigur că o să-ţi dea câteva idei bune de tot, doar sunteţi fete, discutaţi altfel.
Baftă! [img]smileys/smiley2.gif[/img]
Reply With Quote
Old 09-14-2007, 09:14 AM
Junior Member

Quote:
Originally Posted by giurgiu
Desi mesajul a fost pus din 11 mai , nu stiu cum de mi-a scapat

Am facut si eu o vizita pe acola si mi-a placut ce am vazut.

Dar nu de acest lucru discutam, ci de ce nu mi-a placut.

Cum a spus si serban nu spui cine esti, de unde esti si cu ce te ocupi.

Era bine daca aveati si un sediu daca nu poti avea un magazin de prezentare.

Sunt persoane ca mine sa ca sotia sau fiica mea care doresc sa si vada ce cumpara.

Cum spune cineva "PE site a totul roz si frumos"

Ce te faci daca persoana care cumpara, constata ca dupa ce desface coletul nu-i mai place pentru ca nu arata ca in poza. Ai un sistem de a da banii inapoi?

O alta problema pe care nu am gasit-o(poate nu am cauta bine) este "din ce sunt facute gentile" Una este sa fie din piele , si alta este sa fie din musama.

cine le produce (in tara sau din afara) Am fost in italia si sotia a cumpart o geanta care avea un pret afisat de 40 euro si pana la urma am luat-o cu 10.

Bineinteles ca nu era din piele.

Asadar poate gfasesti o posibilitate de negociere a pretului. S-ar putea sa prinda.

Eventual sa pui si niste preturi pentru persoanele defavorizate , care nu au veniturile celor bogati.

Poate faci si un forum unde cei care cumpara sa-si spuna parerea liber.

Iata cateva idei care sper sa te ajute.

Salut Giurgiu.....merci frumos si tie pentru aceste remarci.......am dat citat, ca sa nu uit sa punctez fiecare lucru in parte.....informatiile despre mine cu siguranta ca nu sunt secrete, insa nu am ajuns la un nivel atat de inalt incat sa ne facem prezentare de personal, noi suntem inca destul de mici, asa credem noi......un magazin de prezentare nu ne permitem, ca daca ne-am fi permis cu siguranta am fi punctat lucrul astapentru ca este in avantajul nostru....sigur, ca banii se pot returna, ca la orice alt magazin online, atunci cand un client este nemultumit de ceea ce gaseste in colet, returneaza coletul, insa recunostem cu mandrie ca nu am avut nici macar un mesaj de clienti nemultumiti de produselenoastre......noi avem "prostul obicei" de a suna clientii si de a-i si intreba daca sunt multumiti de gentute....cat despre genti, din ce sunt facute, la multe scriem, ca sunt din piele ecologica, care nu este altceva decat un vinilin de mai buna calitate, pentru ca intentia noastra este ca un client, din moment ce cumpara odata, sa fie multumit, si sa mai cumpere si altadata,.......alta problema, cea legata de preturi, noi zicem ca pe site sunt genti pentru toate buzunarele, de la 20 pana la 90 Ron pret pe geanta.....sper ca am reusit sa raspund la cateva nelamuriri, noi avem un ID de mess afisat si pe site iar clientii nostri stiu si ne contacteaza pentru orice nelamurire.....primim si Off-uri. Multumim frumos inca odata. Speram cat de curand sa punem la punct cat mai multe dintre aceste mici nereguli.
Reply With Quote
Old 09-14-2007, 10:29 AM
Junior Member

Hei multumesc frumos tuturor pentru interesul pentru siteul meu, si bineinteles pentru sfaturi. Cat va fi posibil, voi tine cont de ele, caci sunt interesante.......cat despre sectiuni, nu stiu ce sa zic, ar trebui reorganizat siteul, ceea ce stiti si voi ca nu e chiar asa usor, dar daca va trebui, voi fi dispusa sa fac si asta........oricum daca cineva intra si ii place o geanta o va cumpara, chiar daca vede una mai ieftina, care oricum nu ii place......cel putin eu ca fata asa fac achizitii......cumpar ceea ce imi place, caci e vorba de genti, ceva cu care iesi in oras, te vede lumea......dar consider ca pe site sunt preturi acceptabile, iar cel mai mult eu incerc sa am produse care nu sunt chiar peste tot, adica am incercat sa gasesc produse cat mai trendy dar si recent aparute, ca model, si sa nu fie Unirea plin de ele......tin cont inca odata de cele spuse aici, dar cu rabdare sper ca le voi face pe toate...
Merci frumos inca odata...

Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules