Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-03-2008, 10:21 AM
reluc reluc is offline
Member

ce se mai aude cu finantarea?
Reply With Quote
Old 04-09-2008, 08:26 AM
Emil Emil is offline
Member

Quote:
Originally Posted by reluc
ce se mai aude cu finantarea?

Stimate domn, ati fi facut bine sa si raspundeti la telefonul dumneavoastra mai ales cind indicati si ora dupa care puteti fi gasit. Va doresc succes in activitate.
Reply With Quote
Old 04-10-2008, 11:01 AM
reluc reluc is offline
Member

poate nu am fost acasa ,se vede ca nu ati insistat
Reply With Quote
Old 04-11-2008, 07:34 AM
Julian000 Julian000 is offline
Member

Cine cauta finantarea si al cui e interesul?...al tau reluc... Domnul Emil a fost mai mult decat corect si proffesionist....chiar am urmarit reactia si discutiile. Gandeste`te ca el ar investi intr`o idee....nimica concret...deci...riscul e al lui si nu e ininteresul dansului sa piarda bani sau in acest caz se pare....sa lucreze cu incepatori care au o idee si vor sa o aplice in necunostinta de cauza atat in domeniu cat si in lumea afacerilor. Poate Domnul Emil a analizat propunerea sau ideea dumneavoastra insa devreme ce ati dat si o orala care sa fiti contactat si ideea poate necesita pregatire si profesionalism..poate si diplomatie....si din partea ta...nu a mai dat nici un semn fie ca iti lipseau cele mentionate mai sus...fie...te`a lasat sa intelegi singur ca nu e chiar o ponderabilitate in lumea afacerilor si dak faci asta nu e neaparat sa rezulte lucrul scontat...iar...dak ideea era....geniala...pt ca ...sa fim seriosi...e dificil sa mai fii original....tot o idee e....si tot riscuri are...dar...dak era si ....trecuta...si tu nu erai indeajuns pregatit....e mai bine sa realizezi singur ce si cum sta treaba. Stii care e faza...desteptii invata din greselile altora...restulnici din ale lor nu invata. Oricum...cum a zis si Domnul Emil....mult succes in activitate.
Reply With Quote
Old 04-11-2008, 07:41 AM
Emil Emil is offline
Member

Juliano, nu puteam sa fiu atit de explicit, chiar ai talent de PR proffesional!
Multumesc mult. Chiar asa gindeam si ma bucur ca nu sunt singurul care sa gindeasca asa.

Quote:
Originally Posted by Julian000
Cine cauta finantarea si al cui e interesul?...al tau reluc... Domnul Emil a fost mai mult decat corect si proffesionist....chiar am urmarit reactia si discutiile. Gandeste`te ca el ar investi intr`o idee....nimica concret...deci...riscul e al lui si nu e ininteresul dansului sa piarda bani sau in acest caz se pare....sa lucreze cu incepatori care au o idee si vor sa o aplice in necunostinta de cauza atat in domeniu cat si in lumea afacerilor. Poate Domnul Emil a analizat propunerea sau ideea dumneavoastra insa devreme ce ati dat si o orala care sa fiti contactat si ideea poate necesita pregatire si profesionalism..poate si diplomatie....si din partea ta...nu a mai dat nici un semn fie ca iti lipseau cele mentionate mai sus...fie...te`a lasat sa intelegi singur ca nu e chiar o ponderabilitate in lumea afacerilor si dak faci asta nu e neaparat sa rezulte lucrul scontat...iar...dak ideea era....geniala...pt ca ...sa fim seriosi...e dificil sa mai fii original....tot o idee e....si tot riscuri are...dar...dak era si ....trecuta...si tu nu erai indeajuns pregatit....e mai bine sa realizezi singur ce si cum sta treaba. Stii care e faza...desteptii invata din greselile altora...restulnici din ale lor nu invata. Oricum...cum a zis si Domnul Emil....mult succes in activitate.
Reply With Quote
Old 04-17-2008, 07:23 AM
reluc reluc is offline
Member

eu as avea nevoie de finantate , dar aici parca este unjoc de copii. initial dvs v-ati oferit ca ati fi dispus sa finantati un proiect ,ati spus sa completez acea fisa si apoi tot invocati diferite motive . nici macar nu ati spus cine sunteti pf sau srl , nu ati zis nimic despre conditile in care se acorda acel credit.asa ca eu ce sa cred ? va multumesc!
Reply With Quote
Old 04-17-2008, 07:26 AM
reluc reluc is offline
Member

imediat avem doua luni de cand incercam sa ne intelegem si nu am ajuns la niciun rezultat. pacat
Reply With Quote
Old 04-17-2008, 08:20 AM
Julian000 Julian000 is offline
Member

Multumesc pt apreciere Domnul Emil insa va rog sa nu ii mai raspunde`ti celui in cauza deoarece devreme ce nu a priceput nimica din ce am zis si din ce ati confirmat si dumneavoastra nu mai are rost sa lungiti topic`ul. Noi am incercat....dak el nu vrea sa inteleaga. Apropo...reluc....dak esti asha sigur si stapan pe ideea sau planul tau de ce nu il prezinti pe forum si poate gasesti interesati de asha ceva sau mai gasim oameni care sa continue sa sustina parerea si impresia mea si a Domnului Emil. Oricum....discutia deja nu mai are legatura cutopicul....iar ceea ce nu intelegi tu sau nu debitezi ca si logic sau rational trebuie rezolvat intre tine si Domnul Emil pe privat sau pe ce adreseati mai schimbat. Oricum....bafta...
Reply With Quote
Old 04-18-2008, 09:12 AM
reluc reluc is offline
Member

cred ca si dvs ati inteles gresit ce am vrut eu sa zic dar nu stiu ce sa mai fac . am dat adresa si de email si de corespondenta si nr de telefon si numai motive pt a nu lua legatura . eu sunt acuzat ca nu stiu sa ma port ,dar cand si unde?
Reply With Quote
Old 04-18-2008, 09:16 AM
reluc reluc is offline
Member

ideea era de a infiinta o ferma agricola cu fonduri europene , darpt aincepe tot ai nevoie de vreo 40000 de euro
Reply With Quote
Reply

Tags
finantare

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules