Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Afacerea mea

Afacerea mea Aveti o afacere? Aveti nevoie de un sfat? Aici e locul.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-02-2006, 12:54 PM
adifit adifit is offline
Junior Member

Salut</span><br style="font-family: Arial,Helvetica,sans-serif;"> Eu sunt nou pe acest forum dar mi se pare interesant pentru ca se discuta foarte serios despre lucrurile care ii framanta pe cei care au avut curajul sa faca ceva in tara asta pe propriile puteri.</span><br style="font-family: Arial,Helvetica,sans-serif;"> As vrea sa descriu in putine cuvinte ce am facut eu pana acum si poate se gaseste cineva in masura sa-mi dea cateva sfaturi.</span><br style="font-family: Arial,Helvetica,sans-serif;">Am pus pe picioare in urma cu 3 luni un Internet Cafe in Oradea intr-un spatiu destul de frumos amenajat, calculatoare destul de bune etc.. eu zic ca este destul de frumos si nu spun numai eu acest lucru. </span><br style="font-family: Arial,Helvetica,sans-serif;"> Cu toate acestea clientii sunt foarte putini.</span><br style="font-family: Arial,Helvetica,sans-serif;"> Care-i problema?</span><br style="font-family: Arial,Helvetica,sans-serif;"> Ma poate lamuri cineva?</span><br style="font-family: Arial,Helvetica,sans-serif;"> Astept mesaje de la voi.</span><br style="font-family: Arial,Helvetica,sans-serif;"> [img]smileys/smiley2.gif[/img]Salut</span>

</font>
Edited by: firetiger
Reply With Quote
Old 06-05-2006, 07:46 PM
admin's Avatar
admin admin is offline
Administrator

Ceva reclama i-ai facut? Site ai?

Pentru reclama locala poti imparti fluturasi.

Poate lumea nu stie de Internet Cafe-ul tau.
Old 07-07-2006, 04:44 PM
Sorina Sorina is offline
Junior Member

Din cate stiu eu a cam trecut moda netcafe-urilor si de aceea este posibil sa nu prea ai clienti. Tot mai multa lume incepe sa aiba calculator si internet acasa. Totusi, ai putea sa incerci urmatorul lucru, ce inca mai are priza la public: organizeaza diferite concursuri, campionate de jocuri in retea, pe echipe. Cine castiga primeste fie o suma de bani, fie un obiect, trofeu, medalie, fie un abonament gratuit pe o anumita perioda sau numar de ore la sala ta.
Reply With Quote
Old 08-29-2006, 03:04 PM
tecu tecu is offline
Junior Member

Parerea mea este ca probabil nu ti-ai promovat destul net cafe-ul. Dupa cum spune si Sorina poti incerca si cu jocuri, s-ar putea sa ai mai mare succes cu ele. Pe de alta parte am vazut pe net o chestie interesanta, un franchise de callshop-uri, vezi la www.xcall.ro poate este interesant.
Bafta!

Reply With Quote
Old 09-03-2006, 11:59 AM
rusty_hawk's Avatar
rusty_hawk rusty_hawk is offline
Member

salut la toti(primul meu post),da interesanta treaba asta cu xcall,da nu cred ca omul ar renunta sa sune dupa mobil sau fix care este mai la indemana lor si sa caute un centru xcall chiar daca e mai ieftin,da cum ar fi daca in locul telefoanelelor care zac pe strada(cele cu cartela,pe care putini le mai folosesc)ar fi aceste xcall-uri,da nu cum e in acel link,sa fie amplasat un singur "aparat xcall"?
Reply With Quote
Old 09-30-2006, 08:09 PM
mihaiu mihaiu is offline
Junior Member

da
Reply With Quote
Old 11-30-2006, 02:51 PM
maryconst maryconst is offline
Junior Member

Exista acum o companie internationala care are o solutie benefica ptr.afacerea ta.
Reply With Quote
Old 04-10-2007, 11:00 PM
Solo autos Solo autos is offline
Junior Member

Taica iti dau o idee , ai vast ca copii toti is inebuniti dupa jocuri cu shootere, COUNTER STRIKE-organizeaza un concurs de CS si ofera premiul cel mare o suma acolo sau un tel mobil si sa vezi ce vin copii la net sa bage numa sa castige si inca ceva ADMIN are dreptate trebuie si reclama taica ca fara nai ce face, am un prieten care o deschis un internet cafe in curtea unei scoli aproape de ea , NU ARE NEVOIE DE RECLAMA,pt ca toti copii cand ies de la scoala sau cand chiulesc toti sunt acolo, decand sia deschis internet cafe asta il cauta bani NON STOP. te salut numa bine .Dan sibiu
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules