Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > MLM (network marketing)

MLM (network marketing) Stiri, discutii, noutati

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-23-2008, 03:25 PM
sergiu_888 sergiu_888 is offline
Member

Va rog sa cititi tot ce scrie inainte sa trageti o concluzie.
Am vrut sa imi fac o afacere dar nu am avut destui bani, asa ca am incercat sa ma orientez spre internet si sa caut o afacere de tip MLM. Am gasit foarte multe dar recunosc ca nu le-am incercat, cele mai multe erau cu vanzare de produse. Produsele care se vand in aceste afaceri au un pret foarte mare si nu se gasesc cumparatori care sa le cumpere, in plus sunt substituibile, poti gasi pe piata produse la fel la preturi mai mici. Dupa ce am cautat mult timp am gasit o afacere care mi-a atras atentia si despre care am cautat sa aflu cat mai multe, ceea ce s-a si intamplat.
Credeti-ma ca acum nu vorbesc prosii sau vreau eu sa ma aflu in treaba si sa scriu asa la intamplare pe forum, dar aceasta afacere este profitabila, este incercata deja de multi oameni care chiar castiga bani; dar trebuie sa si muncesti un pic (nu fizic) pentru acesti bani, o munca cat se poate de usoara. Afacerea vine de la compania americana Global Domains International (GDI) care vinde domenii web si pe care o gasiti pe orice motor de cautare (chiar va rog sa o cautati). GDI vinde domenii web pentru oricine vrea sa isi faca un site cu extensia .ws adica de exemplu ww.domeniul-tau.ws . Acum sa va explic afacerea ce vine din partea companiei: cine vrea poate devenii distribuitor de domenii si primeste cate 1$ in fiecare luna pentru fiecare domeniu vandut, persoana care cumpara domeniul face ce vrea cu el dar majoritatea (asa se face afacerea) devin si ei distribuitori si vand si ei mai departe. Aceasta este afacerea! cand cumperi un domeniu inseamna ca te inscri si cand vinzi un domeniu celui caruia i l-ai vandut devine si el distribuitor adica se inscrie, cate persoane inscrise are cineva atatia $ castiga in fiecare luna. Se castiga bani pe 5 nivele ca in orice retea de tip MLM, aici castigi 1$ dupa fiecare persoana de pe cele 5 nivele ale tale. Aici este partea cea mai buna ca de exemplu cineva poate inscrie doar 2 persoane dar cele 2 pot inscrie 30 de persoane sau 100, si mai urmeaza si nivelul 3 si 4,5. Nu trebuie sa inscri un numar exact de persoane in fiecare luna pentru a castiga bani, intr-o luna poti inscrie 5, intr-o luna nici unul depinde de cat de mult te implici in afacere.
Am auzit multe pareri pro si contra despre aceasta afacere, dar am vazut ca toate parerile contra veneau de la niste oameni care nu au incercat afacerea si care nu stiau exact despre ce vorbesc, pur si simplu nu credeau in afacere si mai ales in afacerile pe internet. Parerile nu aduc bani, faptele aduc bani si numai daca incerci reusesti. Va spun cu toata sinceritatea ca afacerea merge dar merge numai pentru cei care incearca sa o inteleaga. Eu nu spun ca este cea mai buna afacere sau cea mai profitabila dar este cea mai simpla, si profitabila, pentru ca defapt nu vinzi nimic (afara de domeniu) si nu incerci sa convingi pe nimeni sa cumpere.
Afacerea nu se limiteaza doar la Romania se pot inscrie oameni din toate tarile (in care se afla GDI) si de aceea nu se poate ''termina'' nici odata, deci permanent vor fi oameni care nu au aflat de GDI.
Pretul (ca in orice exista un pret) este de 10$ pe luna ceea ce nu este foarte mult. Plalesti acesti bani in fiecare luna pentru ca si castigi bani in fiecare luna. Daca plateai doar la inceput cand te inscriai atunci primeai bani numai cand inscriai pe cineva atat. Ai o perioada de vreo 28 de zile gratis cand poti sa incerci afacerea si daca din orice motiv crezi ca nu vei reusi poti renunta fara nici o problema.
Daca vrei sa incerci sau ai nelamuriri sau intrebari iti stau la dispozitie pe messenger id: sergiu_888 , mai multe detalii sunt pe site-ul meu www.animale.ws , dupa ce te inscri primesti un site gata facut in engleza care este deja pus pe domeniu, tu poti incepe sa inscri oameni, iar daca vrei iti dau eu un site facut in romana si te ajut sa incepi.
Poti sa incerci afacerea, 10$ pe luna este foarte putin si timpul oricum trece, adica daca te inscri peste 2 luni, pana atunci ai putea avea poate vreo 10-20 de inscrisi.
Mult succes !
Reply With Quote
Old 01-24-2008, 08:42 AM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

O cunoastem, au mai incercat-o si altii
Asteptam sa te imbogatesti si sa ne inviti la un bal pe iahtul tau, sau poate la un curs GDI.
Reply With Quote
Old 01-24-2008, 09:14 AM
Member

Si ce au spus cei care au incercat-o?
Reply With Quote
Old 01-24-2008, 01:26 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

mai incearca si altele acum
Reply With Quote
Old 02-09-2008, 11:29 PM
AMBASSADOR AMBASSADOR is offline
Member

Bani se fac....dar ceea ce ma intereseaza foarte mult intr-o afacere este daca va reusi sa ma schimbe in bine.
Cunosc oameni milionari in euro (din afaceri clasice) care sant dusi...sincer nu doresc sa am viata lor.
Un om cu bani trebuie sa se foloseasca de ei , dar in a face bine celor din jur si chiar lui.
Exista multi oameni cu bani care nu se bucura de ei......atata doar ca ii au.
Reply With Quote
Old 02-11-2008, 07:51 PM
Member

Da afacerea asta te poate ajuta sa te schimbi in bine (cred eu). Nu stiu cum sa ma fac mai bine inteles dar este cam asa: cine se inscrie in afacere de exemplu persoana X o sa ii ajute pe cei care vor sa se inscrie (si pe cei care se inscriu), le explica si ii incurajeaza pt ca ei la randul lor vor inscrie pe alti dupa care va avea de castigat si persoana X si tot asa mai departe. Incepand asa cred ca oricine se poate schimba (daca vrea si daca trbuie). Eu cred ca daca ti-ai pus intrebarea asta "dar ceea ce ma intereseaza foarte mult intr-o afacere este daca va reusi sa ma schimbe in bine" esti deja "schimbat" in bine. Ar fi bine sa fie mai multi oameni care gandesc ca si tine."Bine faci, bine gasesti".
Reply With Quote
Old 03-01-2008, 09:49 PM
zonga zonga is offline
Junior Member

mlm -ul gdi este o afacere care in timp ativa aduce satisfactii banesti.la inceput poate este mai greu putin.....Activitatea in sine nu este complicata. Se merita sa perseverezi chiar si un timp mai indelungat, pentru ca miza este prea mare.Cei care gandesc la fel ca mine imi dau mereu dreptate , ori de cate ori discut cu ei pe aceasta tema.

Compania GDI chiar ofera posibilitatea reala pentru oricine de a-si imbunatati cu mult standardul de viata.
Eu am luat in calcul varianta cea mai dezastruoasa ( fiecare lider gaseste doar cate un lider in 6 luni ). Chiar si in aceasta varianta dezastruoasa, incasezi, dupa numai 5 ani ( o perioada foarte scurta !! ) cate cel putin 600 $ lunar de la GDI !!!
Chiar si in cea mai nenorocita situatie pe care o putem lua in calcul, afacerea GDI este EXTREM DE PROFITABILA, DACA O VEZI PE TERMEN LUNG .

Ca sa-ti fie mult mai usor , priveste afacerea pe termen lung. Gandeste-te ca INVESTESTI IN VIITORUL TAU .

Sau, viitorul copiilor tai este la fel de important ca si prezentul, nu-i asa ?
Reply With Quote
Old 03-02-2008, 06:50 PM
Member

da asa este
Reply With Quote
Old 03-02-2008, 08:33 PM
STALP STALP is offline
Member

ince`putul ala atat dureaza . prind pensia s au nu?.de ce oare nu fac toti chestia asta, asa ne am imbogati toti si nu ar mai trebui atata scoala , adevarat spun s au nu ?
nu am gasit nici unul care sa spuna,,,,vrem oameni capabili cu minim facultate ,,,,,,in rest , fara experienta , sa ai un calc , timp de pierdut , tampiti , hoti criminai si restul aveti aceeasi sansa , imbogatire,,,,,,,,,,,DAR NU A TA FRAIERE ,,,,,,,,,A CELOR BOGATI CU STATUT,,,,,,in rest voi faceti publicitate ,,,daca iei si tu un euro sa i pupi talpile lui nenea ,,,,,,,,,,care iti da sfatul
Reply With Quote
Old 03-05-2008, 01:07 PM
Member

chiar nu stiu de ce nu incearca mai multi chestia asta, este simlu. Ce legatura are scoala cu afacerea asta nu stiu. Este o treaba care o faci in timpul liber, iar in rest mergi la servici daca vrei unde ti se cere scoala si studii, aici nu ti se cere pt ca e prea simplu si de ce crezi ca doar tampitii hotii si crimilnalii fac afacerea? o fac cei care isi dau seama cat poate fi de profitabila, evident nu e cazul tau. Banii se dau adica chiar se plateste pe cati inscrisi ai, e foarte serioasa compania. Tu ai incercat afacerea sau vorbesti numai asa sa te bagi in seama?
Cred ca aceasta este cea mai simpla afacere de tip MLM

Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules