Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > MLM (network marketing)

MLM (network marketing) Stiri, discutii, noutati

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-05-2008, 02:23 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

pentru unii timpul costa bani si ca sa pierzi timpul numai asa sa te afli in treaba mai bine renunti de la inceput
Si cum vad ca insisti, incearca tu si sa ne povestesti cum ai reusit
Reply With Quote
Old 03-05-2008, 05:15 PM
rewind rewind is offline
Junior Member

Inca o afacere bazata pe o schema piramidala. Acum sa ridice mana cine a facut bani vreodata dintr-o afacere piramidala ( si nu ma referer la bani de buzunar ).
Reply With Quote
Old 03-05-2008, 05:45 PM
Super Moderator

Recunosc ca nici eu care am vrut sa am propria piramida nu am reusit.
Ar fi multe de discutat despre acest aspect insa nu cred ca e locul si nici timp pentru asa ceva.

Reply With Quote
Old 03-06-2008, 08:38 PM
sergiu_888 sergiu_888 is offline
Member

Cel mai greu este pana incepi, sa ai cativa inscrisi. Stiu ca timpul costa bani, tocmai asta e si ideea in afacere ca de la un timp totul se dubleaza (...) adica eu inscriu oameni dar si cei inscrisi de mine vor inscrie altii, deci castig dublu, (...) iar daca eu nu mai inscriu oameni adica daca nu mai fac afacerea (nu ies din afacere) reteaua mea tot va creste (ca la toate MLM-urile) si o sa am si timp. Depinde de fiecare, cat de mult vrea sa castige. rewind spune-mi si mie cu ce fel de afaceri te ocupi ca poate ma apuc si eu. Stiu ca foarte multi oameni nu sunt de acord cu afacerile MLM, sincer intr-o oarecare masura nici eu nu sunt, dar ce sa fac, o afacere nu pot sa imi fac inca sau nu am nici o idee, poate ca nici varsta nu prea inaintata nu ma ajuta si afacerea pe care GDI o ofera mi se pare cea mai usoara (si singura pt mine deocamdata). Va rog sa nu ma "atacati" cu comentari, asta este parerea mea, nu zic ca este buna sau ca gandesc corect, nu am vrut sa rezulte o gramada de discutii din topicul asta, pur si simplu am vrut sa arat o afacere simpla (stiu ca au mai aratat-o si alti) cu care se pot castiga bani nu numai "de buzunar". Stiu oameni care castiga bani din afacere, nu foarte multi (bani), dar se poate.
Va rog sa nu mai postai alte comentarii, pt mine chiar nu are rost, cine intelege afacere bine, cine nu treaba lui, cred e bine ca nu intelege toata lumea asta arata ca nu suntem toti la fel ceea ce e foarte bine zic eu. Pe site sunt toate informatiile necesare. Mai spun inca odata e foarte simplu pt fiecare inscris din reteaua mea primesti 1$, la 10 inscrisi iti recuperezi investitia, pt cei 10$ investiti primesti un domeniu web, 10 adrese de email si posibilitatea unei afaceri.
Mult succes!
Reply With Quote
Old 03-07-2008, 04:49 AM
Super Moderator

Hai ca nu-i chiar asa
Prin anii 90 si ceva, am intrat si eu in sistemul amwai Am facut o retea de aproape 30 de membri si tot degeaba.
Pana la urma am lasat-o cadou altora ca la ei sistemul era ca daca nu mai activezi te taie de pe lista.
Si m-au taiat.
Reply With Quote
Old 03-07-2008, 09:44 AM
Member

Sistemul afaceri este diferit fata de cel de la amway, stiu cum este la amway pt ca sunt si eu inscris (este greu trebuie sa convingi oamenii de calitatea produselor si de sistemul afaceri etc.). la amway platesti 170 lei pt inscriere si inca 100 lei pe an si nu primesti nimic (afara de niste hartii), dar aici platesti 10$ pe luna (~24 lei) si primesti un domeniu web si 10 adrese de email. la amway trebuie sa te afli la un nivel mai mare decat cei din reteau ta ca sa primesti bonusurile pt banii se platesc prin diferenta etc. dar aici e simplu 1 inscris=1$ in fiecare luna. primesti cate 1$ pt fiecare inscris in fiecare luna (bineinteles daca el isi plateste cei 10$). la 10 inscrisi afacerea se plateste singura.
Mult succes!
Reply With Quote
Old 03-07-2008, 12:44 PM
AMBASSADOR AMBASSADOR is offline
Member

Sincer, dezinformati lumea cu afacerea amway.
Pacat ca asa vreti sa promovati o alata afacere.
De incercat si de auzit de amway , nu cred ca exista persoana care sa nu iti dea sfaturi.

Reply With Quote
Old 03-07-2008, 03:23 PM
Member

nu am inceput eu discutia cu amway
Reply With Quote
Old 03-07-2008, 05:17 PM
Super Moderator

Eu am inceput-o si o inchid
Reply With Quote
Old 03-12-2008, 04:01 PM
zonga zonga is offline
Junior Member

orice afacere este buna,depinde cine sta in spatele ei.....
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules