Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > MLM (network marketing)

MLM (network marketing) Stiri, discutii, noutati

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-27-2008, 09:55 AM
AMBASSADOR AMBASSADOR is offline
Member

Daca ramaneti la stadiul de teorie , va garantez ca nu veti castiga timp si bani.
Reply With Quote
Old 10-09-2008, 01:50 PM
Mindhacker Mindhacker is offline
Senior Member

Asta cu milionarii cum ca tu nu vrei sa fii nu crezi ca este resemnare ieftina?
Reply With Quote
Old 10-09-2008, 01:55 PM
Mindhacker Mindhacker is offline
Senior Member

Doamne astia trebuie sa puna ceva in prezentarile site-urilor, ceva subliminal ca altfel nu-mi explic cum reusesc sa spele atatea creiere.

Am vazut oameni normali, sau dus la "intalniri" organizate si cand s-au intors le patina musca pe creier asa neted era. Ce face instinctul de turma este uimitor.
Reply With Quote
Old 10-10-2008, 05:12 PM
AMBASSADOR AMBASSADOR is offline
Member

Dar totusi....tu ce afacei faci?
Ca nu te vad mai mult decat un angajat care asteapta sa treaca 8 ore si sa mearga acasa sa doarma????

Reply With Quote
Old 10-16-2008, 07:51 PM
sergiu_888 sergiu_888 is offline
Member

Buna! nu am mai intrat de mult pe forum si vad ca s-au adunat multe comentarii si multi vizitatori la topicul deschis de mine. Vad ca s-au format doua tabere pro si contra . Ma bucur ca sunt si altii care ma sustin. Am citit comentarile, fiecare cu parerea lui, dar pt paul: nu este vorba de cat costa domeniul(10$ nu e scupm) ci este vorba de posibilitatea pe care iti este oferita de a avea o afacere, paltesti 10$ pt ca 5 dintre ei se platesc celor 5 din upline-ul tau. E simplu.
Reply With Quote
Old 09-30-2009, 02:17 PM
danteo74 danteo74 is offline
Junior Member

Default O parere

Se spunea in deschiderea topicului, ca unele afaceri de tip MLM nu merg, caci trebuie sa promovezi produse...etc.
Eu sunt intr-o afacere de tip MLM, si incerc sa promovez in primul rand afacerea. E drept, sunt unii care prefera doar produsele, fie ca au mai folosit produse ale companiei, fie din dorinta de a-si schimba stilul de viata. Daca reusesc sa-i ofer cuiva un produs, care pe langa faptul ca ii este util in casa, mai este si sanatos pentru mediu, eu cred ca e ok atat ptr. mine, cat si ptr. clientul meu. Nu castig mare lucru din vanzarea unui produs, dar stiu cu siguranta ca acel om va reveni ptr. acel produs, si chiar este posibil sa fie interesat si de altepe pe viitor.
Eu as spune sa ne vedem fiecare de afacerea in care este implicat, si sa nu ne mai duelam "ca a mea e mai profitabila decat a ta". Fiecare sa intre in afacerea care crede ca i se potriveste cel mai bine, sa faca munca pe care stie ca o face cu placere, acolo unde se simte bine, in compania unor oameni(clienti) pe care ii agreaza. Nimeni nu va reusi intr-o afacere, daca nu este afacerea care ii place.
Poate unui fotbalist sa nu-i placa mingea?
Asa ca, daca unuia ii place sa vanda domenii web, e la fel de ok cum ii place altuia sa vanda produse BIO, produse pe baza de Aloe Vera, sau orice alta gama de produse.
Reply With Quote
Old 12-06-2009, 09:02 PM
mirceamjr mirceamjr is offline
Junior Member

afacerea gdi este foarte realista si merita incercat, zic eu, cel putin mie mi se merita, parerea mea este ca trebuie sa ai 10 persoane aduse de tine personal in gdi si poti sa uiti de afacere pt ca acei 10 vor aduce mai multi si mai multi, io cel putin zic ca se merita, daca aveti intrebari dati add mircea_m_jr@yahoo.com contul meu de gdi este http://www.gdisafeincomegdi.ws va pot ajuta cu idei de promovare si etc
Reply With Quote
Old 01-12-2010, 08:41 AM
bogdanescu bogdanescu is offline
Member

Toti care spun lucruri pozitive despre MLM vor sa ne vanda ceva. Nu-i deloc obiectivitate aici...
Reply With Quote
Old 02-21-2010, 10:29 AM
cristian.afsro's Avatar
cristian.afsro cristian.afsro is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by mirceamjr View Post
afacerea gdi este foarte realista si merita incercat, zic eu, cel putin mie mi se merita, parerea mea este ca trebuie sa ai 10 persoane aduse de tine personal in gdi si poti sa uiti de afacere pt ca acei 10 vor aduce mai multi si mai multi, io cel putin zic ca se merita, daca aveti intrebari dati add mircea_m_jr@yahoo.com contul meu de gdi este http://www.gdisafeincomegdi.ws va pot ajuta cu idei de promovare si etc
Mda...merita icnercat...si eu am fost in GDI si am renuntat...deoarece daca nu vinzi nimic nu castigi nimic...
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules