Go Back   Forum Afaceri > Locuri de munca > La locul de munca

La locul de munca Probleme cu angajatii, cu sefii, cu colegii ...

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 05-10-2008, 07:45 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Send a message via Yahoo to giurgiu

Cu ceva timp in urma am scris acest articol legat de munca la domiciliu.

Americanii au facut studii referitoare la munca la domiciliu. Desi studiile se refera la "State" iata ca se potriveste foarte bine si la noi(cel putin la mine).
Fiind tanar pensionar de 10 ani de zile, este si normal ca sa muncesc pentru a ma intretine. In romania inca nu s-a descoperit traiul decent din pensie. Si cum ora de trezire a ramas aceeasi(6,30) parcurg distanta pana la birou intr-o secunda si din acest motiv nu am timp nici sa-mi schimb pijamalele.Parcurg toata corespondenta electronica si daca sunt probleme urgente chiar raspund la ele. Apoi in functie de apetit servesc si revista presei, dar va spun sincer nu toata pentru ca fiind multa si greu de digerat, mai las pentru orele amiezii. Dupa micul dejun si inca doua trei ore la birou, merg "pe teren"sa-mi duc copilul la scoala(la metrou ca de acolo se descurca si singur). Daca sunt probleme de rezolvat in oras imi continui deplasarea si le rezolv. Am uitat sa va spun ca eu nu port ceas la mana si in felul acesta imi place sa spun ca traiesc atemporal.Problemele le rezolv in functie de urgente si necesitati.Intre doua probleme de afaceri isi gaseste loc si o vizita la stomatolog, ca nu degeaba suntem si preteni si e bine sa-ti mai vizitezi prietenii in timpul serviciului (lor) La film nu prea mai merg acum, pentru ca mi-a trecut perioada, insa cand eram angajat faceam acest lucru des, ca doar era in timpul servicului. In schimb mai practic sportul cu plimbatul prin parc, de fapt este vorba de traversatul parcului fie ca e vorba de Herastrau fie de Cismigiu. Acest lucru este posibil pentru ca am uitat sa va spun eu masina mi-am lasat-o la statia de metrou. Metroul te aduce in oras cel ma repede si sigur, fara stres si injuraturi de trafic, iar mersul pe jos face bine la"burtica", in loc sa creasca, scade cu fiecare km parcurs. In plus daca tot am activitate de teren si cum eu nu pot manca la carciuma,acest lucru este in avantajul siluetei. Revenind la birou, trec urgent pe la bucatarie fac "alimentarea" si revin la problemele de serviciu.Raspund la corespondenta care iar s-a strans, intocmesc cateva situatii si rapoarte, iar daca timpul imi permite mai schimb cateva impresii pe bolguri si pe site-uri ca m-am priocopsit cu mai multe nu numai cate unul. Asa-i romanul, ii place sa aiba el mai mult ca celalalt. Deja s-a facut seara si reintregindu-se familia(sotia inca nu lucreaza acasa)rezolvam problemele familiale,si planificam activitatea pentru a doua zi. Dupa o cina cu fructe eu intru in schimbul trei la serviciu, revin la pijamale si cu tastatura in fata mai rezolv catre ceva, iar daca apare o emisiune interesanta la TV renunt la computer pentru ca inca nu am TV-tuner si ca sa treci de la un post la altul trebuie sa butonezi cam mult. Cam asa imi desfasor eu o parte din activitatea profesionala la biroul de acasa si de aceea am spus ca cele prezentate in articol sunt perfect adevarate. Pentru a afla mai multe informatii despre mine va invit sa vizitati: www.giurgiugheorghe.ro, sa treceti pe la www.deniplant.ro iar daca va plictisiti, popositi la forum: http://www.psoriazis-deniplant.myfor...ratorului-vt46... pentru ca veti avea ce afla.Edited by: giurgiu
Reply With Quote
Reply

Tags
munca la domiciliu

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules