Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Marketing

Marketing Strategii de promovare

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-03-2008, 02:12 PM
Guest

Va salut,

- As avea o intrebare pt voi, intrebare in special pentru producatori/exportatori: Am un produs, sa zicem de exemplu caramida, si as vrea sa caut distribuitori in alte tari.Cum ii gasesc? Ati avut vreodata de-a face cu asa ceva? cum ati rezolvat? In cazul meu, am auzit ca produsul
creat de mine se vinde aproape de cinci ori mai scump in occident, si bineinteles ca vreau sa-mi ajunga marfa si acolo.Cum firma mea nu-i un brand normal ca lumea n-a auzit de produsele mele, si vreau sa-i fac sa auda
- M-am gandit sa-i caut pe internet, dar... problema e ca nu-ti dai seama care sint distribuitori, defapt cred ca nici n-as sti sa-i caut.
Ori sa ma duc personal in acea tara sa intreb din poarta-n poarta parca nu prea merge E vreo solutie mai la indemana?
Reply With Quote
Old 10-03-2008, 07:05 PM
hana79 hana79 is offline
Member

de ce nu lucrezi la brand?
Reply With Quote
Old 10-06-2008, 12:51 PM
Guest

Scuze de intirziere...
N-am lucrat la brand pt ca pina acum n-a fost nevoie, am clienti "cu indestulare" in Ro si n-a fost nevoie, plus ca e un domeniu in care nu prea poti sa-ti faci un brand, doar 'auzit' Si ma intreb cum de unii,ce-i drept nu multi, si-au gasit ceva distribuitori.Bineinteles ca daca-i intreb nu-mi spun

Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules