Go Back   Forum Afaceri > IT&C > Software

Software Programe, programare, anunturi, sfaturi ...

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 01-06-2006, 06:14 PM
dotseo dotseo is offline
Junior Member

Salutare,Ar fi interesant de aflat care sunt aplicatiile folosite de persoanele care au o afacere din diferite domenii, iar calculatorul este doar o unealta ajutatoare, si nu principala sursa de venituri.

Calculatorul poate fi si o unealta de castigat bani Edited by: giurgiu
Reply With Quote
Old 01-06-2006, 06:37 PM
Danice Danice is offline
Member

Buna seara, dotseo,

Eu folosesc mai multe programe.Nu ma pricep nici la hard nici la soft, sunt un simplu utilizator, da' pe cele pe care le cunosc si imi sunt necesare, le "utilizez", nu ma joc...Tu esti tot "utilizator" de programe sau te ocupi si de "fabricarea" lor?

Editez: cred ca raspunsul meu se potrivea mai mult la subiectul intitulat" sa ne cunoastem" de la "cafeneaua eafacere", asa ca te invit si acolo, unde ma simt mai in largul meu decat aici...

Danice
Reply With Quote
Old 01-06-2006, 06:46 PM
dotseo dotseo is offline
Junior Member

Seara',

Si-si. In ultimii 10 ani am produs software, dar am si folosit. Si cred ca am folosit mai multe aplicatii decat am creat.

Din categoria soft-urilor ne-standard, folosesc Microsoft Money pentru gestiunea cash-ului din casa. In rest, chestii uzuale, necesare pentru servici sau business.

N-o sa insir acum ceea ce folosesc la servici, pentru partea de development/management, ca lista e prea lunga si in plus nu are legatura cu topicul.

Numai bine,
DotSEO
Reply With Quote
Old 01-10-2006, 11:14 AM
Rose Rose is offline
Member

In afara de Microsoft Money ce alt soft imi recomandati pentru evidenta casa/banca?

Multumesc!
Reply With Quote
Old 01-10-2006, 12:40 PM
dotseo dotseo is offline
Junior Member

Microsoft Excel
Reply With Quote
Old 03-04-2007, 12:31 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Daca tot va pricepeti la soft , ei bine am si eu nevoie de unul care sa faca urmatoarele

eu incarc intr-un fisier 200 de imagini,
aceste imagini vreau sa-mi fie redate cu o anumita viteza pe care eu sa o pot regla.
Deci eu sa pot controla viteza de succesiune a imaginilor si timpul de pauza dintre ele

Daca nu puteti cu mai multe imagini , atunci numai una singura care sa aiba un timp de expunere si un timp de pauza intre expuneri . Acesti doi timpi sa-i pot schimba cum doresc eu

Ce ziceti de acesta provocare ?
Reply With Quote
Old 05-30-2007, 09:44 AM
dotseo dotseo is offline
Junior Member

Nu cred ca e o provocare, se poate face un astfel de program cu maxim 20 de linii de cod (C# de exemplu), insa pe de alta parte, exista aplicatii de tip slideshow cu gramada pe internet.
Reply With Quote
Old 05-30-2007, 06:45 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Da asa este insa nici una nu poate face ce am cerut eu
Daca se face cu 20 de linii...cat ma costa?

Reply With Quote
Old 05-30-2007, 08:01 PM
dotseo dotseo is offline
Junior Member

Inca nu am lucrat la tarif pe linie de cod.
Dati-mi un mesaj pe personala, discutam detaliile, si daca am inteles corect, si iese sub 20 de linii, nu va costa nimic
Reply With Quote
Old 12-29-2010, 07:41 PM
frger frger is offline
Junior Member

Talking

Noi folosim mai multe programe, dar ca aplicatie principala, prin care furnizam informatiile despre firma noastra, avem platforma eVitalshop care sta la baza magazinului de comert electrinic. Suntem multumiti de colaborarea cu firma care ne-a realizat site-ul. In fiecare luna platforma este imbogatita cu functionalitati noi, chiar ma bucur ca am ajuns sa utilizez aceasta platforma. Magazinul virtual optimizat cu platforma eVitalshop mi-a adus anumite avantaje financiare, cu toate ca nu calculatorul este principala mea sursa de venit, caci in domeniul de editare si distributie de carte particip la targuri speciale si multe altele...
Va invit sa vizitati http://www.procarti.ro - Carti e bine sa privim, ca privitul nu costa!!!
Reply With Quote
Reply

Tags
afaceristi, pentru afaceri, software

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules