Go Back   Forum Afaceri > IT&C > Site-uri

Site-uri Site-uri puse in discutie. Nu se accepta reclama!

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 03-16-2009, 05:31 AM
Mindhacker Mindhacker is offline
Senior Member

Talking Imi fac sait

Ca tot e la moda m-am gandit sa imi fac si eu sait. Este saracutul in varianta beta 0.000001 (ca l-am facut sambata, si sunt multumit cum a iesit din cateva ore de munca) dar exista premisa ca sa ajunga la varianta live 1.0 pana la sfarsitul acestei saptamani.

Va invit sa aruncati un ochi pe el si sa dati cu critica in mine (a venit si randul meu sa o incasez ca prea m-am luat de toti ).

http://www.bornforcode.com
Reply With Quote
Old 03-16-2009, 05:32 AM
Senior Member

Si daca nu va place latina sa stiti ca textele respective vor fi schimbate in aceasta saptamana , le-am pus acolo pur si simplu sa-mi fac o idee cum arata paginile in momentul in care inteligenta mea superioara va produce ceva util.

Da formele (contact si quuote request merg), pe ultima nu va sfiiti sa o folositi :P
Reply With Quote
Old 03-16-2009, 12:20 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

asteptam sa fie tradus in romaneste in intregime.
daca vrei sa te adresezi si strainilor ca tot am vazut un glob pe acolo poti face si o varianta in engleza.

Dar ce nu inteleg eu faptul ca tu vrei sa oferi casa visurilor si culoarea de fundal e negru. Daca era o firma de pompe funebre era ok.
eu unul as pune culoarea cerului stralucitor, combinat cu verdele crud, ca toti vor sa aiba verdeata in curte.

In rest mai vorbim pe parcurs.
Reply With Quote
Old 03-17-2009, 07:11 AM
Senior Member

Ala e doar un proiect facut de mine (www.vizionarecase.ro) este un site pur si simplu de prezentare a proiectelor care le-am facut.

Dar daca ar fi sa ma iau dupa criza si cum unii spun ca o sa fie mai grea ca aia din '28 nu ar fi o idee rea sa-mi deschid ceva de pompe funebre :P
Reply With Quote
Old 03-20-2009, 12:01 AM
WebWarrior WebWarrior is offline
Junior Member

Mindhacker,

Pagina asta de web arata binisor, imi place designul.
Dar e nevoie sa dai culori mult mai deschise fundalului. Nu e o problema, poate sa ramina marouri diferite, doar tonuri mult mai deshise!

In Vest toate siteurile seriouse au fundaluri cu culori deschise, si culoare literelor e de obicei mai inchisa.

Pur si simplu e mai usor ochilor.

Les, din USA.
Reply With Quote
Old 03-20-2009, 12:14 PM
Senior Member

Ca formatie sunt programator, partea cu grafica e un pic mai grea.

Cred ca am incercat sa am o grafica diferita fata de standard, probabil si datorita faptului ca site-ul nu este al unei companii ci al unei persoane care sta si nascoceste solutii (iconul de rad lab de acolo ) etc.

Probabil ca la ver 2 apare ceva mai bun
Reply With Quote
Old 04-30-2009, 09:32 AM
raduseo raduseo is offline
Junior Member

Imi place cum arata site-ul. Design-ul e oricum ceva foarte subiectiv, important este ca structura sa fie usor navigabila iar font-urile, culorile etc sa fie lizibile.

Cred insa ca la About Me ar trebui sa fie prezent numele tau si mai multe informatii despre experienta, abilitati etc. In fond, daca eu as fi un potential client si as vrea sa te contactez telefonic, cum as intreba: "Buna ziua! Domnul 'Born for code' ? ". :P
Reply With Quote
Old 06-12-2009, 01:25 PM
Senior Member

Am lucrat freelancing si peste tot unde am lucrat am folosit numele bornforcode sau prescurtat BFC , am ales sa folosesc aceeasi denumire doar ca sa nu-mi confuzez clientii curenti.

Ar trebui sa-mi fac timp sa updatez si site-ul ca am terminat o gramada de proiecte intre timp dar serviciul a venit peste mine necrutator in aceasta perioada de criza.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules