Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Afaceri de succes

Afaceri de succes Poate ne impulsioneaza reusitele altora

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-13-2006, 09:57 AM
admin's Avatar
admin admin is offline
Administrator

Send a message via Yahoo to admin

Adrian si Doina Mircioiu au “construit” o afacere de 32 de milioane de euro</font></span>

Aveau bani stransi pentru o masina, dar cum regimul Ceausescu a cazut s-au gandit ca nu o sa mai poata lua masina asa ca i-au investit intr-un magazin. Astfel, imediat dupa Revolutie, sotii Mircioiu au deschis primul magazin in Capitala, unde faceau comert cu “de toate”.

“In doi ani de zile ne-am extins incat ajunsesem sa avem 14 magazine raspandite si in alte zone decat Bucuresti ( Galati, Sinaia...etc)”, spun Adrian si Doina Mircioiu, directorul general si executiv al companiei Andami.

Cei doi absolventi ai facultatii de Matematica, s-au oprit la al 14 -lea magazin si si-au indreptat atentia catre comertul en-gross, infiintand firma Andami.

Articol integral in Banii Nostri

Old 08-21-2008, 08:41 AM
scumpi scumpi is offline
Junior Member

BUNA,
AICI SE VORBESTE DE VREMURILE BUNE IN CARE SE VINDE ORICE , ORICUM DAR ACUM SAU MAI SCHIMBAT TIMPURILE

Reply With Quote
Old 08-29-2008, 04:14 PM
paul paul is offline
Senior Member

Bravo lor ... altii nu au avut curajul decat dupa ce au reusit ei ...
<DIV></DIV>Pe langa curaj sa adaugam inteligenta, perseverenta ... multe calitati ...
Reply With Quote
Old 07-25-2010, 01:24 AM
delata's Avatar
delata delata is offline
Junior Member

In ziua de azi trebuie gandit la ceva ce nu e inca pe piata, la ceva nou sau la ceva ce inca functioneaza cat de cat.
Reply With Quote
Old 01-28-2011, 07:23 PM
sserbanro's Avatar
sserbanro sserbanro is offline
Member

Send a message via Yahoo to sserbanro
Default Mulţumim, Diana!

Quote:
Originally Posted by admin View Post
Adrian si Doina Mircioiu au “construit” o afacere de 32 de milioane de euro</font></span>

Aveau bani stransi pentru o masina, dar cum regimul Ceausescu a cazut s-au gandit ca nu o sa mai poata lua masina asa ca i-au investit intr-un magazin. Astfel, imediat dupa Revolutie, sotii Mircioiu au deschis primul magazin in Capitala, unde faceau comert cu “de toate”.

“In doi ani de zile ne-am extins incat ajunsesem sa avem 14 magazine raspandite si in alte zone decat Bucuresti ( Galati, Sinaia...etc)”, spun Adrian si Doina Mircioiu, directorul general si executiv al companiei Andami.

Cei doi absolventi ai facultatii de Matematica, s-au oprit la al 14 -lea magazin si si-au indreptat atentia catre comertul en-gross, infiintand firma Andami.

Articol integral in Banii Nostri
Da... Cu o cifră de afaceri de peste 127 milioane lei (30 milioane euro!) şi un capital social de 900.000 lei (214.000 euro!!)... Poate că ar fi interresant să publici un interviu cu ei, în care să ne spună ce înseamnă să construieşti o astfel de afacere. Deocamdată, ce am putut vedea eu: Aproape 19 ani de muncă!
AVIZ AMATORILOR!
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules