Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Managementul afacerii

Managementul afacerii Arta de a conduce

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-19-2008, 05:23 AM
paul paul is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by sserbanro
@Paul:
Da, Paul, Mindhacker are dreptate. Vreau tare mult să poţi accepta opiniile noastre, de pe o poziţie firească. eu am fost mai ponderat Ón opinii, Mindhacker, mai la obiect, chiar dacă mai dur.
<DIV>Mindhacker are dreptate ... partial ...</DIV>
<DIV>Si ... partialul ala ... scade pe zi ce trece ... </DIV>
<DIV>Atunci cand ai ceva dreptate si o spui in halul ala ... o pierzi ...</DIV>
<DIV></DIV>
Reply With Quote
Old 09-22-2008, 05:39 AM
Mindhacker Mindhacker is offline
Senior Member

Eu in general fac afirmatii pe obiect, le argumentez.

Chiar daca nu sunt mereu cel mai gingas membru al acestui forum, uneori lovesc si cand lovesc o fac si destul de dureros, ideea este sa incerci sa dezbraci ambalajul si sa extragi substanta in ceea ce spun.

Eu intotdeauna sunt de parare ca daca vrei sa obtii un otel bun trebuie sa-l calesti, iar calirea nu se face cum complimente si mangaieri (cel putin eu nu sunt un asemenea om).

Eu prefer sa se ia cineva de mine si sa-mi scoata ochii cu greselile pe care le fac (atata timp cat exista adevar) in loc sa ma complimenteze aiurea.

Remember, afacerile sunt un sport dur, daca nu inveti sa treci peste anumite aspecte si iei totul personal o sa te imbolnaveasca stresul
Reply With Quote
Old 09-22-2008, 07:17 AM
paul paul is offline
Senior Member

"Eu prefer sa se ia cineva de mine si sa-mi scoata ochii cu greselile pe care le fac (atata timp cat exista adevar) in loc sa ma complimenteze aiurea."
<DIV>....</DIV>
<DIV>Poate sa te complimenteze toata lumea ... echilibrez eu balanta ... [img]smileys/smiley1.gif[/img]</DIV>
<DIV>In alta ordine de idei, tu esti un baiat destept si enervant !</DIV>
<DIV>In timp vei ramane doar destept ... [img]smileys/smiley1.gif[/img]</DIV>
<DIV>Acum insa esti ... [img]smileys/smiley7.gif[/img]</DIV>
Reply With Quote
Old 09-22-2008, 08:46 AM
Senior Member

Back on topic,

Am avut la un moment dat probleme cu timpul, pur si simplu aveam senzatia ca nu-mi mai ajunge si ajunsesem la un fel de disperare.

Am inceput sa citesc carti despre time management, primul pas a fost sa-mi iau un ipod si sa-mi descarc o gramada de filmulete despre acest subiect.

va recomand sa va uitati la urmatorul film, veti avea foarte multe de invatat: video.google.com/videoplay?docid=-5784740380335567758. Tipul cand tinea acest seminar mai avea cateva luni de trait, el stia asta si totusi a tinut seminarul (se pare ca intre timp a si murit).
Reply With Quote
Old 03-31-2009, 06:18 AM
Senior Member

Chill out, nu m-am referit la tine, daca doream sa ma refer la tine puteam sa o fac explicit .

Imi cer scuze de limbaj dar eu asa sunt croit spun ceea ce gandesc si fara prea multe politeturi. Asta nu inseamna ca mereu am dreptate, dar daca poti intelege ca ceea ce spun nu o fac cu rautate ci doar ca asa sunt eu atunci poate iti vei da seama ca sunt chiar dragalas in real life .
Reply With Quote
Old 04-02-2009, 11:16 PM
absolutep0wer absolutep0wer is offline
Member

Salutare,sunt nou aici si vroiam sa va salut pe toti!
Reply With Quote
Reply

Tags
afacere, plan de afaceri

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules