Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Afacerea mea

Afacerea mea Aveti o afacere? Aveti nevoie de un sfat? Aici e locul.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-08-2010, 12:18 PM
johnny johnny is offline
Junior Member

Default Exemplu de afaceri

Sunt si eu nou pe aici in zona si daca tot am intrat si eu pe aici am zis sa deschid si eu un subiect. M-ar interesa si pe mine cateva idei de afaceri, dar care intradevar v-ati si ales cu ceva de dupa ele si cateva randuri despre afacerea respectiva! Va multumesc si astept cateva idei!
Reply With Quote
Old 02-08-2010, 01:32 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Send a message via Yahoo to giurgiu
Default agricultura performanta

Munca in agricultura.
Poti face agricultura performanta , ecologica sau cum vrei sa-i mai spui.
Se poate castica foarte bine. Eu sunt agricultor cu acte in regula si stiu ce spun.
Reply With Quote
Old 02-08-2010, 07:54 PM
Julian000 Julian000 is offline
Member

Dumneavoastra sunteti nou eu revin insa in forta dupa destul de mult timp....prea mult timp din pacate insa bucuros sa revin. Asa...sa revenim la post. Are dreptate domnu Giurgiu cum de altfel mereu are . Agricultura ramane o industrie foarte velsatila atat pe timp de criza cat si in plina ascensiune economica. Exista resursele si modalitatile necesare a demara o afacere performanta in agricultura iar sistemele si optiunile sunt nemarginite. In ceea ce priveste agricultura eco in plina ascensiune in tarile membre UE si nu numai necesita oarecum mai multa investitie si rabdare insa satisfactia se returneaza atat financiar cat si spiritual(asta daca va multumeste si satisfactia clientilor fata produsul/serviciul procurat). Un business eco este intradevar mai greu de promovat insa luand in vedere faptul ca exportul si cererea de astfel de produse a crescut chiar si la noi succesul unei astfel de afaceri prin competenta munca dar si rabdare dupa cum ziceam poate sa va atraga ca idee de afacere. Detin si eu un mic business in acest domeniu si nu numai si da il recomand cu mare drag atat ca idee cat si fiind mereu dornic de o competitie mai acerba in vederea imbunatatirii pietei eco din Romania. Salutari domnului Giurgiu si tuturor moderatorilor dar si tuturor membrilor acestui forum...initiati si neinitiati
Reply With Quote
Old 11-26-2010, 09:47 PM
stiucum stiucum is offline
Junior Member

Agricultura e ca si o loterie ... depinzi de vreme ... si apoi concurenta internationala te mananca.
Eu sunt agricultor cu acte in regula si stiu ce spun.

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules