Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Vreti sa incepeti o afacere si nu stiti care sunt primii pasi? Intrebati aici.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-12-2010, 11:14 AM
hefy hefy is offline
Junior Member

Smile ideie de promovare

Cum sa imi fac reclama la o firma de curatare chimica tapiterii auto? Desi am cel mai bun pret din oras si lucrez bine(dupa spusele clientilor) am clienti putini.
Reply With Quote
Old 06-12-2010, 11:18 AM
hefy hefy is offline
Junior Member

mentionez ca am postat anunturi pe forumuri auto si nici un rezultat
Reply With Quote
Old 06-12-2010, 09:32 PM
Worker Worker is offline
Member

Default Gresesc oare?

Nu esti tu aceeasi persoana cu cea care avea nevoie de ajutor, pentru o afacere cu reparatii parbrize? Eu sunt sigur ca DA.
Vezi ce s-a discutat atunci, si o sa ajungi la concluzia ca tu nu vrei sa-ti promovezi firma si serviciile. Nu exista un tipar cum iti poti face o promovare si nimeni nu te poate ajuta daca nu oferi suficiente date. Cine are cosmetica auto sigur nu o sa-ti ofere idei, iar cineva care sa te ajute va consuma multe resurse sa se documenteze si atunci nu o va mai face de dragul de a posta pe forumuri.
Asa ca, totul depinde de tine.
Reply With Quote
Old 06-22-2010, 06:44 AM
alexica73 alexica73 is offline
Junior Member

Default tare

e cea mai tare afacere? apropo... angajezi si baieti care sa sparga parbrize? ca sa nu stagneze afacerea,,, Bine ca am casco , ca ce ma fac daca mai si altii ideea asta... ori trebuie sa imi pun bani deoparte ca sa-mi iau un Hammer!?
Reply With Quote
Old 01-28-2011, 09:30 PM
sserbanro's Avatar
sserbanro sserbanro is offline
Member

Send a message via Yahoo to sserbanro
Default Propunere

Quote:
Originally Posted by hefy View Post
Cum sa imi fac reclama la o firma de curatare chimica tapiterii auto? Desi am cel mai bun pret din oras si lucrez bine(dupa spusele clientilor) am clienti putini.
Fă nişte videoclipuri. Plăteşte nişte bloggeri să īţi facă reclamă, să scrie articole, adică. Ai nevoie de minimum 150 fotografii, cāt mai sugestive privind activitatea. Dacă vrei şi chiar te interesează, īţi fac eu promovarea prin siturile mele, cu spoturi publicitare, poate conving şi pe studenţii mei să posteze reclamele tale pe blogurile lor. TU decizi cāt vrei să plăteşti. Dacă te interersează, mă contactezi pe privat şi vedem ce putem face.
O mostră de video:
Schimbă-ţi viaţa, fii fericit!
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules