Go Back   Forum Afaceri > IT&C > Software

Software Programe, programare, anunturi, sfaturi ...

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 01-10-2006, 09:40 AM
dotseo dotseo is offline
Junior Member

Salutare,

In curand imi ies actele de firma, si va trebui sa-mi tin contabilitatea cumva. Cam ce softuri de contabilitate folositi? Domeniul de activitate va fi: servicii software (realizare aplicatii custom) si servicii web (gazduire, optimizare, promovare, design, etc). Poate imi recomanda cineva un programas mai specific pentru domeniul asta de activitate.

Merci,
DotSEO
Reply With Quote
Old 01-10-2006, 12:12 PM
Rose Rose is offline
Member

Si pe mine ma intereseaza subiectul! Domeniul de activitate: servicii (organizare evenimente).

Multumesc!
Reply With Quote
Old 01-10-2006, 01:33 PM
firetiger firetiger is offline
Member

Salut dotseo,

Nu sunt contabil. Nu stiu daca exista soft de contabilitate specific pt ce faci tu, dar pot sa-ti spun ce foloseste contabila mea.

Vezi aici http://www.sagasoft.ro/

In general sunt rezervat in a da sfaturi ... dar ... Nu imi place sa ma amestec in ce nu ma pricep, si nici macar nu-mi place ... contabilitatea ... asa ca ...amun contabil care-mi rezolva aceasta problema. Daca vrei detalii despre forma de plata (angajat, colaborator), etc nu ezita.

P.S. mai stiu de un soft CIEL, folosit de un alt contabil cu care am colaborat. Stiu ca este pe module depinzind de anvergura firmei ... de la imm pina lacorporatii, etc.
Reply With Quote
Old 01-10-2006, 01:39 PM
dotseo dotseo is offline
Junior Member

Chiar am auzit de sagasoft recent, si stiu ca au o versiune de evaluare. Cred ca o sa ma joc putin cu ea... sa vad ce si cum.

Merci pentru reminder.
Reply With Quote
Old 05-30-2007, 10:09 AM
irinalucia irinalucia is offline
Junior Member

AUTOSOFT STOCAS – PROGRAM CONTABILITATE SI GESTIUNE ECONOMICA - solutie informatica integrata, operare simpla, interfata prietenoasa,conform legislatiei, flexibila, multisocietate, multiluna,monopost/retea, pentru societati comerciale/ bugetari/ fundatii / reprezentante – trezorerie, gestiune stocuri, imobilizari, furnizori/ clienti interni/ externi, compensari, scadentar plati/incasari, raportari: NIR-uri, registru casa/ banca lei/ valuta, jurnal vanzari/ cumparari, fise magazie/ mijloace fixe/ furnizori/ clienti/ agenti, note contabile automate, inchidere automata conturi TVA / venituri si cheltuieli, note contabile extrabilant, registru-jurnal, Carte Mare, fise cont, balanta contabila, declaratii /bilant in machete adaptabile, modul facturare.
Cu o abordare globala, simultana a informatiei cuprinde intr-un modul: cumparari-vanzari- trezorerie-gestiune-imobilizari-rapoarte- parteneri-contabilitate.

Pret licenta monopost: 1350 lei.
Poate fi integrat cu modulul Facturare.
Tel. /Fax: 021-3220527; 0744239020;
E-mail: office@autosoft.ro;
versiuni demo la: www.autosoft.ro
Reply With Quote
Old 05-30-2007, 10:50 AM
dotseo dotseo is offline
Junior Member

Multe pagini nu functioneaza. Apare o fereastra de autentificare HTTP... si nu se pot accesa detaliile despre produse.
Reply With Quote
Old 04-01-2008, 12:00 PM
Alex D Alex D is offline
Junior Member

Salutari...

Sa nu uiti totusi ca vei avea nevoie sa tii si salarizarea cumva...

Legat de solutiile software pt contabilitate si gestiune imi primul rand trebuie sa stii ce ai nevoie si ce iti doresti de la un astfel de soft.

Piata este plina de oferte si produse, dar trebuie sa iti expui necesitatile. Piatavine singura cu o oferta pt tine
Reply With Quote
Old 10-01-2008, 09:31 AM
cristinaiofcea cristinaiofcea is offline
Junior Member

Intra pe www.matchit.ro/contabilitate/. Gasesti acolo toate tipurile de solutii software de contabilitate din Romania.
Reply With Quote
Reply

Tags
contabilitate, firma, servicii software, servicii web

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules