Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Idei de afaceri

Idei de afaceri Loc de impartasit si promovat idei de afaceri.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08-27-2010, 04:33 PM
jointly jointly is offline
Junior Member

Default Afacere individuala sau prin parteneriate

ce ati alege daca nu aveti prea multi bani pentru o investitie competitiva pe piata si fara prea multe riscuri?
Reply With Quote
Old 08-27-2010, 05:44 PM
jointly jointly is offline
Junior Member

citind mai multe thread-uri legate de afaceri constat ca sunt multi care ar dori sa faca ceva, dar fie nu dispun de prea multi bani fie nu vor sa-si riste economiile.

ma intreb de ce nu constituim un fond comun de investitii pentru ideile noastre?

astfel sumele investite ar fi mici in functie de nr. de asociati si respectiv riscuri mult mai mici.

astfel daca investitia prezinta randament (pe termen scurt) asociatul respectiv poate achita integral investitia.

cred ca am avea mult mai multe oportunitati cu riscuri mult mai mici dacat daca am incerca asta de unul singur

vreau pareri pro si contra

Multumesc
Reply With Quote
Old 09-08-2010, 04:14 PM
daniel stoia daniel stoia is offline
Junior Member

Question oarecum

Multa lume este speriata de pierderi.
Multa lume care pe parcursul a 8 sau 9 luni a inregistrat castig, in luna 10 este o lovitura pe piata si inregistreaza pierderi..."vaiiiii sunt in faliment"
Prima chestie care cred eu ca este un lucru destept este ca trebuie sa limiteze fiecare bugetul la cat castiga.
Prima gresala a unui om, "imi cumpar masina tare".
SFAT.
Eu dupa 3 ani de prosperitate in afaceri mi-am pus gandul sa imi cumpar o masina cat de cat mai scumpa.Castiguri bune, in care imi permiteam un leasing la un Mercedes...dar m-am restrans la o Honda Accord.
Lasand sfatul laoparte. as primi cu mare placere un sfat din partea cititorilor.
"Am 3000 de euro, locuiesc intr-un oras fara prea multe depozite, un oras de vreo 16000 de locuitori.Sunt foarte multe magazine alimentare, si totodata nu exista un depozit En-Gros cu dulciuri, zahar, ulei etc (lucruri indispensabile vietii) INTREBAREA:
SA DESCHID UN MIC DEPOZIT EN-GROS SAU NU?
MULT RESPECT ,
Reply With Quote
Old 07-05-2011, 11:09 AM
dobi dobi is offline
Member

Default Propunere pentru tine

contacteaza-ma bardanli05@yahoo.com sau tel 0364179011 sau 0741704759
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules