Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Investitii > Forex

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-09-2010, 03:05 PM
stancro stancro is offline
Junior Member

Default Stiri calde: Inzdravenirea Yen-ului si criza asiatica

[SIZE=3]Cu totii am realizat, mai devreme sau mai tarziu, importanta stirilor si ca urmarirea acestora pe termen lung ne poate da o imagine mai clara asupra trendurilor din piata Forex.[/SIZE]
[SIZE=3]Mi-am zis ca, in acest caz, e bine sa impartasesc parte din ce aflu, vad si aud din surse autorizate,in speranta de a da inapoi parte din ce am luat de la voi de-alungul timpului.[/SIZE]
[SIZE=3]Daca ieri,valoarea Yen-ului japonez a fost cea mai ridicata din istoria ultimilor 15 ani in raport cu Dolarul America, azi el s-a inzdravenit si mai si, atingand 93,25.Aspectul atrage dupa sine iesirea la rampa a Prim -Ministrului Japoniei, hotarat sa ia masuri drastice si sa intervina chiar pe piata de schimb valutar si comoditati.Incercarea are ca si scop evident, redresarea economiei in zona, trantita la pamant de inzdravenirea Yen-ului.[/SIZE]
[SIZE=3]De cealalta parte a baricadei, Euro scade in raport cu Dolarul American, atingand 1.2686 iar aurul continua sa creasca.[/SIZE]
[SIZE=3]Sa ne auzim cu bine![/SIZE]
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules