Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Afaceri de succes

Afaceri de succes Poate ne impulsioneaza reusitele altora

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-08-2012, 09:07 AM
nicuvlad11 nicuvlad11 is offline
Junior Member

Default Castiga si tu un venit pasiv constant

Drumul spre un venit pasiv consistent

Doresti sa obtii un venit pasiv consistent fara bataie de cap, fara sa muncesti cu orele in fata calculatorului, atunci tot ce ai de facut e sa citesti mai departe.

Acesta este un sistem total diferit de cele vazute inainte pe internet, care iti permite sa castigi sume mari in timp nu foarte lung.

Iti voi prezenta o afacere din care poti castiga multi bani lucrand doar 4 minute pe zi.

Cateva lucruri despre aceasta companie:
Aceasta a fost īnfiinţată in anul 1997 si reprezinta o reţea de magazin pe Internet.

O versiune imbunatatita lansat in ianuarie 2011.

Compania are o vechime de 15 ani cu o experienta de 10 ani pe internet.

Pentru munca noastra zilnica de marketing de 4 minute, compania imparte cu noi 50 % din profitul lor net obtinut zilnic.

De unde are compania venit ? Siteul de licitatii are un venit de 3.000 - 6.000 $ /ora !!!!
Cei care liciteaza pe acest site, cumpara niste BID-uri(1 BID=1$ la cumparare). Iar cand liciteaza la un produs li se consuma un BID iar valoarea produsului creste cu un cent(valoarea la care il cumpara cel care castiga licitatia) si cel care a licitat ultimul castiga produsul.Pentru fiecare produs exista o numaratoare inversa, iar daca cineva liciteaza iar numaratoarea a scazut sub 20 de secunde, se reseteaza automat contorul la 21 de secunde, de aceea unele licitatii pot dura si zile intregi.
Exemplu:
-Compania scoate la licitatie o masina care valoreaza 20.000$
-Pretul la care se termina licitatia:3978$ (dar am zis ca pentru fiecare bid cu care liciteaza cineva pretul creste numai cu un cent, si cum un BID costa un dolar la cumparare, rezulta ca profitul companiei este de 3978*100)
-Deci cumparatorul a cumparat o masina de 20000$ cu 3978$, iar compania a avut un profit de 397800-20000=377800$ doar pentru un produs

Cam asta este partea in care se explica de unde are compania venit, pentru ca probabil asta e prima intrebare pe care v-o puneti in momentul in care intrati intr-o astfel de afacere.

Drumul spre venit pasiv :
Pentru a intra in aceasta afacere aveti de ales intre trei pachete de abonament

Pachetul Silver -

10 $ abonament lunar

Pachetul Gold

- 50 $ abonament lunar

Pachetul Diamond

- 99 $ abonament lunar

Puteti alege pachetul in functie de valoarea de bani pe care doriti sa o investiti, insa daca nu doriti sa adaugati bani suplimentari este suficient pachetul Silver.

De asemenea puteti sa va inregistrati si ca membru gratuit pentru a intelege mai bine cum functioneaza siteul, insa nu veti putea scoate niciun ban pana nu faceti upgrade la unul din pachetele de mai sus

Cat puteti castiga?:
Profit zilnic 0,5-7% (in medie 1,5%/zi).

Acesta este profitul, destul de mare dupa cum se vede, insa il puteti mari aducand si alti invitati pentru care puteti primi:

- 20% din abonamentul lunar al directilor tai
- 2,5-10% comision de rulaj dupa 2 nivele in adancime

In ce consta munca pe care trebuie sa o faci:

Tot ce trebuie facut, este sa intrii pe siteul afacerii, sa te audentifici cu numele de utilizator si parola si sa postezi un anunt valabil 24 de ore.Aceasta poate dura 3, maxim 4 minute si ai tutoriale pas cu pas despre cum faci acest lucru , insa eu zic ca e floare la ureche, la fel de greu ca si cum ai trimite un email. Dupa ce a expirat anuntul trebuie sa pui altul(nu este nici o problema daca intarzii 3-4 ore), insa daca nu ai pus un anunt pe parcursul unei zile intregi nu vei fi platit pe acea zi.

Cu ce ajuti tu practic compania si de ce esti platit asa bine?:
1)Prin acel anunt care il pui in fiecare zi(anuntul nu il faci tu, il dau ei) tu faci reclama siteului de licitatii;este suficient doar sa intre cateva persoane, sa vada despre ce e vorba si cumparand BID-uri, vor face profit siteului;
2)In momentul in care tu castigi acel profit de 1,5% pe zi(pentru anuntul pus) si nu doresti sa il scoti, ci sa il ti in cont sa se inmulteasca, se distribuie automat cateva BID-uri unor utilizatori de pe siteul de licitatii(in jur de 10-20) pentru a le arata acestora ce presupun BID-urile si a ii face sa cumpere mai multe, facand din nou profit siteului.
Deci tu nu doar vei promova, ci vei si incuraja.

Simplu, nu?

Daca esti interesat, precum si pentru o descriere mai ampla a sistemului contacteaza-ma:

Email: enachevlad11@hotmail.com
Reply With Quote
Old 02-25-2012, 05:47 PM
popescu_ionel popescu_ionel is offline
Junior Member

Buna seara!

Am intrat in aceasta afacere acum 6 saptamani si vreau sa va spun ca am avut niste rezultate extraordinare. Am inceput cu Pachetul Silver si am investit 500$, acum am 950$ in contul din afacere si am scos 40$ ca sa ma asigur ca firma intradevar plateste banii.
Am ascultat conferintele online ale companiei si mi s-au parut niste oameni foarte seriosi. De curand firma si-a extins birourile si se intrevede un viitor grozav.

PENTRU TOTI CEI CARE ATI CITIT ACEST TOPIC SI ATI STAT PE GANDURI, ACUM ESTE MOMENTUL SA ACTIONATI!!

Cu stima!
Popescu Ionel SILVER Manager
Reply With Quote
Old 02-26-2012, 10:04 AM
Junior Member

Multumesc d-le Popescu pentru ca ne-ati impartasit din experienta dvs., insa acum ca ati adus in discutie castigul pe o perioada de timp, voi atasa o foaie de calcul in excel, facuta pentru cei care intra cu abonamentul de 10 $/luna.
In caseta albastra introduceti valoarea pe care doriti sa o investiti, pe langa abonamentul de 10 $ platit lunar. Daca nu doriti sa mai investiti bani, ci doar sa platiti abonamentul lasati caseta necompletata. Informatiile in legatura cu castigul dvs. vor fi afisate in tabelul galben.

Important!
Acesta este castigul minim. Profitul in aceasta afacere este in medie de 1,5 % pe zi, insa din experienta mea si a celor adusi de mine pot confirma ca se apropie de 1,6 % pe zi, insa in calculul facut am presupus ca aceasta crestere este de 1,4 %, pentru a avea un rezultat minim al castigului.

Pentru orice alte intrebari, va rog utilizati forumul, sau e-mailul.
Attached Files
File Type: zip castig minim.zip (32.3 KB, 3 views)
Reply With Quote
Old 03-26-2012, 06:01 PM
thinkpad thinkpad is offline
Junior Member

Am ales sa incerc si eu aceasta afacere, cu suma minima(20$ la incaput + 10$/luna) si vreau sa va spun ca lucrurile stau mai bine decat m-am asteptat.
L-a incaput mi-a fost greu sa ma obisnuiesc sa pun anuntul in fiecare zi, dar acum mi-a intrat in rutina. Calculele mele spuin ca dupa un am pot sa scot chiar si 500 $... asa ca abia astept sa vad cum merge
Reply With Quote
Old 03-30-2012, 03:14 PM
Junior Member

Buna ziua,
Am revenit cu o prezentare care descrie in mare sistemul si tot ce trebuie facut dupa ce intrati in afacere, sper ca va va fi de folos!

http://www.peteava.ro/id-842538-prez...afacere-online

Pentru eventuale intrebari utilizati emailul:
enachevlad11@hotmail.com
Reply With Quote
Old 06-27-2013, 02:03 PM
Junior Member

Default Mentionare

Afacerea s.a inchis acum cateva luni. Am investit 50$ si am reusit sa scot 730$. Nu este chiar ce mi.am propus dar e rezonabil.
Acest topic nu mai este valabil.

Pentru cei dornici de afaceri cititi articolul meu tot de pe acest forum.
Este vorba de superafacerea de aici:
http://www.eafacere.ro/forum/showthread.php?t=2936
Reply With Quote
Reply

Tags
afacere, bani, oportunitate, profit, venit

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules