Go Back   Forum Afaceri > Afaceri > Investitii

Investitii Actiuni, obligatiuni, fonduri de investitii, finantari afaceri ...

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-23-2007, 04:04 PM
giurgiu giurgiu is offline
Super Moderator

Ei, stimati vizitatori, vad ca aici nu v-ati inghesuit sa veniti cu proiecte serioase de afaceri, cu planuri concrete. Poate ca nu ati crezut ca eu am intentii serioase si v-ati gandit ca va fur eu ideile.
Ei bine acum mai aveti o sansa pentru ca daca ati vazut in fiecare joi pe tvr2 (are si rima) se intalnesc 5 oameni de afaceri care pun la bataie tot 100.000 euro pentru cei care sunt in stare sa vina cu o propunere concreta de afacere
Daca v-a scapat aceasta emisiune, va recomand sa vizitati pagina lor la
http://www.tvr.ro/arenaleilor/lei.php
acolo gasiti toate amanuntele despre cum puteti pune mana pe acesti bani. M-as bucura sa vad ca cineva de pe forumul nostru a mers acolo si a castigat.
Asadar o noua provocare, ce ziceti?.

Reply With Quote
Old 04-16-2007, 11:55 AM
roxi_iri roxi_iri is offline
Member

Buna ziua,
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Suntem societate de intermediere .Avem o oferta foarte buna .</DIV>
<DIV>Insa Nu stim daca va mai intereseaza ,daca anuntul mai este de actualitate.</DIV>
<DIV>Avem produse pe care le puteti vinde cu adaos de 100 -150 %</DIV>
<DIV>Daca mai sunteti interesat va rugam sa comunicati, pentru a va instiinta despre ce este vorba.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Va multumim !</DIV>
<DIV>SC Byaserv Cons SRL</DIV>
<DIV>Ploiesti</DIV>
<DIV>Dinu Roxana</DIV>
<DIV>0724624758</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
Reply With Quote
Old 04-16-2007, 04:31 PM
Super Moderator

Multumesc pentru oferta, insa eu nu vand de cat produsele marca DENIPLANT Sanatatea-i mai presus de orice

Reply With Quote
Old 05-22-2007, 09:37 PM
ovidiu_manoliu ovidiu_manoliu is offline
Junior Member

n-am citit ideile celorlalti ... cu siguranta sunt niste incercari rasuflate. ca si a ta de altfel, ... nu pricep? eu daca am o afacere nu-mi trebuie banii tai care ii dai cu un cost enorm si anume iti doresti o rata de profitabilitate de 50%. Acesti bani joaca rolul unui imprumut in final si tu doresti sa castigi ... atunci partea mea care este? ... gata am priceput vrei un proiect investitional care sa aiba o rata de profitabilitate de peste 50% .. fratioare asta costa.
<DIV>eu ma feresc sa-l denumesc plan de afaceri, mai degraba este un amplu program investitional care implica anumite etape, (fie vorba atat de active imobiliare cat si mobiliare).</DIV>
<DIV>ce sa-ti transmit, BAFTA!si GRIJA! .. multe planuri s-ar putea sapara tentante, ce trebuie luat in seama sunt indicatori economico-financiari, ...ratele de rentabilitate sunt diferite in functie de sectorul in care investim si sunt direct proportionale cu riscul.</DIV>
<DIV>MAI GANDESTE-TE CE VREI SI CAUTA-MA!</DIV>
<DIV></DIV>
Reply With Quote
Old 05-23-2007, 05:39 AM
Super Moderator

Eu nu vreau nimic!
Am facut o oferta si atat.
Eu nu investesc banii de cat in afaceri in care asa cum ai citi, profitul este de peste 50%.
Astfel de afaceri se bazeaza de obicei pe aplicarea unor inventii si cum inventia prin definitie este unica asa si afacerea va fi unica.
Aceasta este diferenta intre afacerile obisnuite si cele de exceptie.

Daca ai banii necesari pentru a demara o afacere te felicit si iti doresc sa ai numai reusite sa poti spune ca si mine ca nu faci afaceri marunte.
Reply With Quote
Old 05-29-2007, 05:09 PM
Emil Emil is offline
Member

Profit net sau brut?
In cit timp?
Emil

Quote:
Originally Posted by giurgiu
Eu nu vreau nimic!

Am facut o oferta si atat.

Eu nu investesc banii de cat in afaceri in care asa cum ai citi, profitul este de peste 50%.

Astfel de afaceri se bazeaza de obicei pe aplicarea unor inventii si cum inventia prin definitie este unica asa si afacerea va fi unica.

Aceasta este diferenta intre afacerile obisnuite si cele de exceptie.

Daca ai banii necesari pentru a demara o afacere te felicit si iti doresc sa ai numai reusite sa poti spune ca si mine ca nu faci afaceri marunte.
Reply With Quote
Old 05-30-2007, 02:48 PM
Super Moderator

Cand vorbesti de profit si nu precizezi un termen inseamna ca e vorba de profitul anual
E bine sa discutam de cel net, ca daca vrei poti sa faci afaceri si sa-ti mearga excelent iar cand inchei bilantul sa-l inchei pe minus
Reply With Quote
Old 12-08-2007, 07:30 PM
misu misu is offline
Junior Member

salut! sunt broker. am cea mai tare afacere pt tine.....la inceputul lui ianuarie se listeaza visa la bursa.acu 18 luni s-a listat mastercard si a fost al doilea ipo din lume dupa google. mastercard intr-un an jumare are profit de 500%. cifrele la visa sunt mai bune decat erau la mastercard. da search pe google ''visa ipo'' si o sa vezi ca nu orice broker iti poate lua actiuni la visa. firma mea a fost invitata.........asa ca te astept la biroul meu sa semnam contractul0768929302
Reply With Quote
Old 12-09-2007, 05:40 AM
Super Moderator

Multumim pentru invitatie si vom tine cont de ea.

Pe mine altceva ma intereseaza .
Daca te pricepi la bursa poate ne povestesti si noua cum se procedeaza pentru ca o firma sa fie listata la bursa sa poata sa-si vanda actiunile.
Cred ca este un subiect interesant care ar aduce multi vizitatori si printre ei sunt sigur ca vor fi si cei care vor cumpara actiunile pe care le tranzactionezi tu.
Ce zici, nu eete o idee buna ?
Reply With Quote
Old 12-11-2007, 12:09 PM
Guest

Apropo de bursa... Ati subscris la Transgaz? Sauatiscapat posibilitatea de a va dubla sumele investite (estimarea mea...poate fi mai mult sau mai putin). Partea proasta a fost ca a fost suprasubscrisa de prea multe ori, dar oricum merita.
<DIV></DIV>
<DIV>Apropo de idei de afaceri si de investitori... Cine crezi ca isi va pune ideile (in special cele cu potential) pe un forum de unde oricine le poate lua si folosi? Si o idee buna poate valora mai mult de 100.000 de euro.... </DIV>
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules